Bydgoszcz vs Bia?ystok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: Matjozi »

Wiesz co, ?eby mie? stypendium naukowe, to trzeba by? w gronie 5% najlepszych studentów danego kierunku na uczelni, a poza tym mie? wybitne osi?gni?cia i tu cytat:
Przy ocenie wniosków o stypendium za wybitne osi?gni?cia naukowe brane s? pod uwag?
nast?puj?ce osi?gni?cia:
-publikacje naukowe w recenzowanych czasopismach naukowych o zasi?gu co najmniej krajowym lub publikacje naukowe w formie ksiki
-udzia? w projektach badawczych prowadzonych przez uczelni? lub we wspó?pracy z innymi o?rodkami akademickimi lub naukowymi
-autorstwo lub wspó?autorstwo patentu lub wzoru u?ytkowego
-wyst?pienia na konferencjach naukowych
-nagrody i wyró?nienia w konkursach o zasi?gu mi?dzynarodowym.
Przy ocenie wniosków o stypendium za wybitne osi?gni?cia artystyczne brane s? pod uwag? nast?puj?ce osi?gni?cia:
wybitne dzie?a artystyczne, w tym plastyczne, muzyczne, teatralne
-udzia? w projektach artystycznych prowadzonych przez uczelni? lub we wspó?pracy z innym o?rodkiem akademickim lub kulturalnym
-autorstwo lub wspó?autorstwo patentu lub wzoru u?ytkowego
-nagrody w konkursach o zasi?gu mi?dzynarodowym.
Przy ocenie wniosków o stypendium za wybitne osi?gni?cia sportowe brane s? pod uwag?
nast?puj?ce osi?gni?cia:
-udzia? w igrzyskach olimpijskich
-udzia? w mistrzostwach ?wiata
-1 – 5 miejsce w mistrzostwach Europy
-1 – 5 miejsce w akademickich mistrzostwach ?wiata
-1 – 5 miejsce w akademickich mistrzostwach Europy
-1 – 5 miejsce w uniwersjadzie
- osi?gni?cia w ww. zawodach organizowanych dla osób niepe?nosprawnych
Nie wiem czy kto? si? b?dzie o to stara?
Eh ju? sam nie wiem co o tym my?le? /
Nie my?l, tylko w pa?dzierniku id? na zaj?cia i nie prze?ywaj, bo jak ju? teraz masz takie przemy?lenia i problemy, to co b?dzie pó?niej? Jakby to powiedzia?a nasza staro?cina lu?ne gacie B?dzie dobrze, zobaczysz, na pocz?tku wszystko jest nowe i inne, a potem zaczynasz si? przyzwyczaja?
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: rozekkwidzyn »

Matjozi: To wytrz?sa? kolega z farmacji- a Oni maj? Biochemi? na katedrze biochemii klinicznej- u nas takich rarytasków nie ma xDxD Ale filmik przedni! Mi si? te nasze podobaj? bo ja tam wk?adam palca i jest zabawa przednia ^^ Wiem, jestem zboczony
MedChem: Miejsce w akademiku na 100% znajdziesz, bo s? wolne zawsze- ale to w tym akademiku na ko?cu miasta i dojazd jest mega niekomfortowy, trwa 800 lat w jedn? stron?.
Medykament94: Nie sraj ?arem. U?miech, du?o pracy i wszystko jest do przodu! Pójdziesz, zobaczysz. Na prawd? nie jest ?le. S? takie chwile ?e wydaje si? ?e na pewno nie wyjdziesz z X zaleg?o?ci i ?e nic tylko sobie w ?eb strzeli?, ale ostatecznie to pó?niej jest powód do ?miechu i nikt ju? o tym pó?niej nie my?li. G?owa do góry!
O ile nie jeste? niespo?eczny i generalnie masz kontakt z lud?mi, to zawsze znajdziesz towarzyszy niedoli którzy Ci pomog? w razie potrzeby, czy pójd? na wódk?- w razie jeszcze wi?kszej potrzeby.
Mog? powiedzie? ?e po 1 semestrze trwale odpad?o 5 osób. I mog? te? powiedzie? ?e cz? z nich w zasadzie na w?asne ?yczenie, bo rozumiem si? czego? nie nauczy?, mi te? si? nie zawsze chce- ale ?eby wylecie? tak na amen, to trzeba zazwyczaj do mocno si? napracowa?. S? poprawki, poprawki poprawek, warunki, poprawy warunków, komisy, cuda na kiju. Trzeba tylko mocno chcie?.
Medykament94
Posty: 33
Rejestracja: 25 lip 2013, o 17:56

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: Medykament94 »

Macie racj? Czas zmieni? nastawienie, bo du?y ma wp?yw na pó?niejsze dzia?anie. Skoro mniej wi?cej 3000 ludzi ko?czy co roku medycyn? to znaczy, ?e da rad? i te studia te? s? dla ludzi

Ja si? nigdy nie poddawa?em i zawsze walczy?em do ko?ca, tak jestem uparciuchem haha wi?c najwy?ej zepn? po?lady i popracuj? ze wszystkich si? bo da? si? wywali? na pewno nie pozwol?.

Mam nadziej?, ?e systematyczna codzienna nauka b?dzie wystarczaj?ca, ale jak b?dzie trzeba mocno popracowa? to dam rad?.
Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: Matjozi »

Zale?y jak wolisz robi?
Jedni nastawiaj? si? np w II semestrze na 6 miesi?cy nauki do sesji i 3 miesi?ce wakacji, a inni na 6 miesi?cy wakacji i 3 miechy nauki do kampanii wrze?niowej
Ale nie przejmuj si?, jak to mówi?: Pierwsze 3 lata s? najgorsze, a na drugim roku jest ju? lepiej
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: sandoz »

Czyta?em przed chwil? o 3 roku na UMB i to ponoc jakis Mordor moze lepiej CM Wiadomo,ze uczys sie trzeba wsz?dzie ale opis do?uj?cy .
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: rozekkwidzyn »

U nas chyba raczej 2 jest gorszy ni? trzeci. Ale chyba zmienia si? znacznie biochemia a to by? g?ówny problem 2 roku wiec powinno by? teraz spoko. Kolejnych lat nie znam

sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: sandoz »

To co z ta biochemi? ? A jeszcze na fizjologii jakis dxiwny duet ponoc jest ? Jacys antypatyczni goscie wrogo nastawieni do ludzi i ?wiata:/

Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: Matjozi »

Nie wiemy jeszcze co z fizjo, dowiemy si?, jak b?dziemy mieli kardio z nimi Pono? na pierwszych zaj?ciach wszyscy s? wyrzuceni za drzwi za brak wiedzy. Z biochemii zmieni? si? kierownik katedry, wszystkiego dowiemy si? wkrótce
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: nimfka »

Pozwol? sobie odkopa? temat, cho? nie zastanawiam si? nad Bia?ymstokiem, zw?aszcza po tych wszystkich pozytywnych komentarzach o Bydgoszczy, jestem do niej przekonana, chcia?am si? za to dowiedzie?, od osób, które tak ch?tnie si? tu rok temu udziela?y, jakie s? wasze odczucia po kolejnym roku? Nadal polecacie gor?co t? uczelni To jest chyba jedyny medyczny, o którym jeszcze z?ego s?owa nie s?ysza?am, co jest bardzo fajne, ale i zaskakuj?ce

tylczynskaj
Posty: 120
Rejestracja: 16 lip 2012, o 14:57

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: tylczynskaj »

od pazdziernika zaczynam 3 rok leku w Bydgoszczy i polecam
na 1 roku srednio mi szlo, ale za to 2 rok minal prawie bezbolesnie
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: nimfka »

tylczynskaj, dzi?ki za odpowied?
Pierwszy rok jest pewnie dla wszystkich najtrudniejszy, najwa?niejsze, ?e da?a? rad?

szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: szska »

Ja w pa?dzierniku zaczynam 2 rok i te? polecam, 1 semestr 1 roku te? szed? mi jak krew z nosa ale to kwestia tego ?e trzeba przyzwyczai? si? do tempa tego wszystkiego, do tego jak uczy? si? np. anatomii, bo jest to zupe?nie inna nauka ni? w liceum Im dalej tym ciej by?o ale i lepiej mi sz?o. Tak jak mówi?, kwestia przyzwyczajenia, trzeba samemu na sobie sie pozna? i znale sposób na przebrni?cie, bo to wcale nie takie trudne jak strasz?! Zimowa sesja posz?a mi koszmarnie a z letniej wysz?am bez poprawek Tak?e nostress, poza tym u nas na uczelni jest pe?no ?yczliwych osób które zawsze ch?tnie pomog? m?odszym kolegom i kole?ankom
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Bydgoszcz vs Bia?ystok

Post autor: nimfka »

szska, dzi?ki, ka?dy kogo pytam ma podobne odczucia odno?nie CM UMK, wi?c nie mam ju? ?adnych w?tpliwo?ci oby tylko takie zachwalnie nie podbi?o tegorocznych progów, bo mi nie starczy

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości