Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: Batha »

I jestem ciekawy, czy te Centralne Egzaminy Wstępne piszą wszyscy kandydaci?
nie. jest to dla osób posiadających starą maturę.
Chewbacca19
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2011, o 02:20

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: Chewbacca19 »

Może trochę odświeżę wątek. Niewielki wysiłek i znalazłam to:

Kod: Zaznacz cały

sites.google.com/site/tomaszewskipawel/protest
Bardzo mało optymistyczne dla ludzi zamierzających zdawać CEW, ale prostest dotyczny UW i zastanawia mnie, czy te same problemy istnieją na UJ i innych uczelniach medycznych w przypadku zdawania CEW. Martwi też fakt, że nigdzie nie można dostać próbnych arkuszy na Egzaminy Wstępne. Jeżeli jednak kogoś to interesuje - jeśli weźmie się pod uwagę stare akrusze z egzaminów wstępnych na uczelnie medyczne z lat 90tych i początku 2000 zamieszczane np. w Medyku - to nie sposób nie strzelić mocnego facepamla. Różnica jest ogromna i nie ma porównania z nową maturą. Wiem, że każdy przygotowuje się po swojemu, ale skoro nowe próbne arkusze CEW nie są udostępniane, to co jeśli CEW tak naprawdę przypominają bardziej te obowiązkowe egzaminy z czasów starej matury? Które oczywiście mają się nijak do formy i zakresu nowej. ^^ Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi chociaż część z tej listy niewiadomych?
P.S. Z ciekawości, właśnie mi przyszło do głowy - jeśli ktoś zdaje CEW na dwie uczelnie medyczne, to zdaje je na dwóch uczelniach, czy tylko na jednej a wyniki są później przekazywane drugiej? Wydaje się trochę dziwne, ale jeżeli wymagają pisania na obu uczelniach, to oznacza, że arkusze egzaminacyjne są tam różne, bo inaczej to nie miałoby sensu.
poranatelesfora
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2011, o 16:32

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: poranatelesfora »

Chewbacca19, hej , arkusze sa na stronie am w lublinie. powiedz jak poszly ci egz. wstepne w tym roku? ja zdawalam wczoraj biologie, wedlug mnie o wiele trudniejszy arkusz niz matura z biologii w tym roku.

ps.zapraszam wszystkich zainteresowanych cew do podzielenia sie wrazeniami
pozdrawiam
Chewbacca19
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2011, o 02:20

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: Chewbacca19 »

Ja pisałam w Krakowie matematyke podstawowa, która była w miarę prosta ale przyznaje, ze nie zrobiłam wszystkich zadań. Te najbardziej rozbudowane za 4 punkty były dla mnie za skomplikowane, ale ja jestem słaba z matematyki. Zdawalam, bo zaplacilam ale pózniej zmienilam priorytet wiec matematyka nie była już dla mnie najważniejsza. Chemia rozszerzona była bardzo trudna. Lubię chemie i przyznaje z ręka na sercu ze arkusz był kosmiczny. Angielski rozszerzony to był po prostu żart, taki arkusz mogliby dać dzieciom w 6 klasie podstawówki, a biologia rozszerzona była prosta, spodziewalam się czegoś o wiele trudniejszego, ale to jak był zbudowany arkusz i sformułowane pytania - to mi się nie podobało. Mało miejsca na odpowiedz. Trzeba było jednym zdaniem wpasowac się w ich klucz co często było bardzo trudne. Teraz tylko pozostaje czekać na wyniki:)



poranatelesfora
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2011, o 16:32

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: poranatelesfora »

zycze przychylnosci egzaminatorow i sobie tez:) cel medycyna czy jakis inny kierunek?

pozdrawiam
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: sylwka_s85 »

Hej macie juz wyniki w Krakowie
Chewbacca19
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2011, o 02:20

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: Chewbacca19 »

[at]
Zapisywałam się na CEW z myślą o medycynie ale później zmieniłam zdanie i mój pierwszy wybór to teraz weterynaria Trzymam kciuki za zdających i oby jak najwięcej z nas mogło się kiedyś spotkać na jakieś gdzieś tam w Krakowie.
[at]_s85
Co do wyników wszystkie informacje masz na koncie ERK. Do 3 lipca podadzą wyniki CEW, 10 lipca ma już być lista rankingowa. Nie mogę się doczekać
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: sylwka_s85 »

Hej macie już wyniki CEW jestem bardzo ciekawa jak poszło w Krakowie?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości