Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Chewbacca19
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2011, o 02:20

Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: Chewbacca19 »

Cześć Wszystkim,
Mam takie trochę może nietypowe pytanie. Czy ktoś z Was orientuje się jaki jest zakres materiału na Centralne Egzaminy Wstępne na CM z rozszerzonej biologi i chemi (może też być podstawowa matematyka, bo poza biologią i chemią wymagają też matmy albo fizyki, prawda?) ? Czy są porównywalne do odpowiednio - rozszerzonej i podstawowej matury ? Czy jeśli zamierzam się do nich przygotowywać mogę z czystym sumieniem rozwiązywać przykładowe arkusze maturalne czy jednak CEW są trudniejsze i wymagają większej wiedzy?
Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: stokrotka222 »

egzaminy wstępne są tak jak matura, podobne arkusze, możesz sobie rozwiązywać arkusze z matury, jest ta sama forma i ten sam zakres.
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: sylwka_s85 »

Hej, Stokrotko 222 jak idzie nauka. Mnie dopadła totalna niemoc Pozdrawiam
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: stokrotka222 »

Małymi krokami jakoś mi idzie, też jakiś czas temu miałam kryzys, nie chciało się uczyć, ale już teraz trochę lepiej. Tobie też za jakiś czas przejdzie i zaczniesz się uczyć. Miłej nauki i chęci do niej Tobie życzę. Pozdrawiam
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: sylwka_s85 »

Mam nadzieję, że tak będzie i ze dadzą łatwiejszy egzamin niż w tamtym roku. A Ty zdajesz do Poznania bo tam chyba nie uznają wyników z poprzednich lat?
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: stokrotka222 »

Też mam nadzieję, tak zdaję tylko do Poznania i niestety ciągle muszę pisać od nowa, nie mogę zostawić wyniku.
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: wooojt1 »

stokrotka222 pisze:Też mam nadzieję, tak zdaję tylko do Poznania i niestety ciągle muszę pisać od nowa, nie mogę zostawić wyniku.
Jak to? O co chodzi?
Chewbacca19
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2011, o 02:20

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: Chewbacca19 »

stokrotka222 pisze:Małymi krokami jakoś mi idzie, też jakiś czas temu miałam kryzys, nie chciało się uczyć, ale już teraz trochę lepiej.
Już się uczysz do egzaminów?. Łał, do czerwca jeszcze dużo czasu. Czy to coś ze mną jest nie tak, że tak uważam
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: sylwka_s85 »

Spokojnie ja obecnie też mam takie podejście choć bardzo bym je chciała zmienić
Stokrotko dużo Ci zabrakło punktów w tym roku ? Ja w tym roku napisałam go tragicznie
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: stokrotka222 »

wooojt1 Poznań nie uznaje wyników z poprzednich lat, dlatego trzeba pisać od nowa.

Sylwka, wysłałam Tobie wiadomość na pw.
Chewbacca19
Posty: 6
Rejestracja: 18 lis 2011, o 02:20

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: Chewbacca19 »

Tak sobie pomyślałam, że zapytam jeszcze z czego korzystacie przygotowując się do CEW? Jakieś konkretne tytuły zbiorów zadań, podręczników, opracowań etc.? stokrotka222, sylwka_s85 możecie napisać z czego się uczycie? Byłabym dozgonnie wdzięczna
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: stokrotka222 »

Ja się uczę z PWN, rozwiązuję testy z persony, arkusze maturalne ( biologia), a chemia to operon i witowski
matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: Centralne Egzaminy Wstępne Zakres Materiału

Post autor: matino3 »

Cześć!
Jestem dopiero w 1 klasie liceum, ale już zakuwam ostro biologię i chemię, bo widzę, że medycyna to niezłe wyzwanie, jeśli chodzi o rekrutację. I jestem ciekawy, czy te Centralne Egzaminy Wstępne piszą wszyscy kandydaci? Czy z maturą z 2014(tzw. nową) będę musiał je pisać? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości