Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: badger »

biotechnolog pisze:Przestańcie opowiadać bajki.
Co według Ciebie jest bajką bo nie załapałem
biotechnolog pisze:Dajecie takie wyszukane przykłady
Czy jak mówię że byłem w matfizi a zdałem dobrze biologie to to jest taki wyszukany przykład?
biotechnolog pisze:Kto na przykład wytłumaczy tej dziewczynie cykl rozwojowy motylicy wątrobowej?
Nauczyciel na fakultetach, ludzie z tego forum, kolega/koleżanka z biolchemu.
biotechnolog pisze:Wystarczy tylko, albo AŻ wiele ambicji i zawziętości, trzeba być upartym, a i to często nie wystarcza.
jak się ma te cechy które podałeś to wystarcza.
biotechnolog pisze:To raczej takie namawianie jej do zdawania jest głupim gadaniem Kaamil.
To nie jest głupie gadanie tylko pokazujemy dziewczynie że nie trzeba być na biolchemie żeby zdawać biologię na maturze.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: biotechnolog »

badger pisze:Co według Ciebie jest bajką bo nie załapałem
To, że dziewczyna bez biologii w trzeciej klasie może zdać rozszerzoną biologię.
badger pisze:Czy jak mówię że byłem w matfizi a zdałem dobrze biologie to to jest taki wyszukany przykład?
Tak, bo nie jesteś jedyny w tym kraju. Pozatym i tak mało kto próbuje zdawać rozszerzaoną biologię, podczas gdy przez dwa lata uczył się podstaw.
Nauczyciel na fakultetach, ludzie z tego forum, kolega/koleżanka z biolchemu.
O ile się nie mylę, fakultety dla maturzystów, bynajmniej w mojej szkole zaczynają się 3 miesiące przed maturą. Wcześniej odbywa się to może raz w tygodniu, ale nauczyciel często to olewa i poprostu nie przychodzi, a 3 lata z zakresu rozszerzonego to za dużo, aby nauczyć się tego w 3 miesiące nawet bardzo intensywnej pracy.
badger pisze:ak się ma te cechy które podałeś to wystarcza.
Być może.
To nie jest głupie gadanie tylko pokazujemy dziewczynie że nie trzeba być na biolchemie żeby zdawać biologię na maturze.
Można zdawać biologię, ale ona jest już w trzeciej klasie! Nie zdąrzy opanować materiału, a jeśli już to na bardzo niskim poziomie. Skoro jest pasjonatką biologii to niech zda sobie podstawową.

[ Dodano: Sob Cze 30, 2007 21:25 ]
Co do odpowiedzi na pierwszy cytat to może zdać DOBRZE rozsz. biologie a to też jest istotne.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: badger »

biotechnolog pisze:Pozatym i tak mało kto próbuje zdawać rozszerzaoną biologię, podczas gdy przez dwa lata uczył się podstaw.
w mojej klasie były to 4 osoby
biotechnolog pisze:O ile się nie mylę, fakultety dla maturzystów, bynajmniej w mojej szkole zaczynają się 3 miesiące przed maturą.
w mojej szkole były od października 3 godziny w tyg a nauczyciel nas nie olewał.
biotechnolog pisze:Można zdawać biologię, ale ona jest już w trzeciej klasie!
Ja też zacząłem się uczyć do rozszerzonej dopiero w 3 klasie.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: biotechnolog »

badger pisze:Ja też zacząłem się uczyć do rozszerzonej dopiero w 3 klasie.
No to gratulacje.
badger pisze:w mojej szkole były od października 3 godziny w tyg a nauczyciel nas nie olewał.
Fajna szkoła, widać nie wszędzie jest tak samo.
w mojej klasie były to 4 osoby
To i tak mało jak na mat- fiz.
Myślę, że najlepiej będzie jak pozostawimy jej decyzję. Przez takie gadanie robimy chyba jeszcze większy mętlik w głowie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: Medycyna Lwów »

Dyskusja jest trochę bez sensu - u mnie jak psiałem wyżej kolega i koleżanka zdawali z mat-fizu biologie po 2 latach podstaw (ale z ekstra nauczycielką). W 3. klasie mieli godzinę fakultetu i tyle i zdali on 70% ona 88%, wiec i widać jak sie chce to można. Oni zaznaczam zdawali po 5 łącznie przedmiotów, więc mieli co robić.

Coś psiałeś o motylicy - nie wiem czy to jest jakiś trudny cykl - licealista który przeczyta w ksiażce powinien go zrozumieć, chyba ze ma inną percepcję i wyobraźnie.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: badger »

biotechnolog pisze:Myślę, że najlepiej będzie jak pozostawimy jej decyzję. Przez takie gadanie robimy chyba jeszcze większy mętlik w głowie.
Dokładnie. Takie sprzeczanie się nie ma sensu bo i tak nikt nikogo do niczego nie przekona.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: Savok »

biotechnolog, za przeproszeniem pieprzysz glupoty! Nie zadawales matury, nie masz o tym najmniejszego pojecia.

Do obecnej matury nie trzeba miec zadnej wiedzy z kosmosu, anwet do wersjirozszerzonej ktora jest gdzies w dolnych granicach normy starej matury. Tak naprawde wystarczy umiec czytac ze zrozumieniem, bo na conajmniej 80% pytan odpowiedz jest i tak ukryta w pytaniu, a raczej opisie do niego.

Ja uwazam, ze wszystko dla ludzi. Chcesz zadawac mature Marzena? To tylek w troki, uczyc sie i do zobaczenia na studiach. To nie jest nic trudnego, a demonizowanie matury nie ma najmniejszego sensu. Relatywnie rzeczy biorac, nigdy pozniej tak latwego egzaminu pisac nie bedziesz.
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: biotechnolog »

w mojej klasie ten cykl sprawiał wiele problemów, a co dopiero osobie, która ma 3 klasy w jeden rok do wyuczenia. No, ale muszę się jednak z wami zgodzić, że ten kto chce może wiele, ale trzeba naprawdę CHCIEĆ, a wiedza to nie wszystko.

[ Dodano: Sob Cze 30, 2007 22:11 ]
Savok tylko spokojnie, to co ja mówię to nie są żadne głupoty i ja nie pieprze<lol2 To, że nie zdawałem jeszcze matury nie oznacza, że nie widziałem arkuszy prawda? To co Ty mówisz o tych 80% to może na poziomie podstawowym, na poziomie rozszerzonym trzeba już coś wiedzieć i ja wiem o tym najlepiej ponieważ nie znalem odpowiedzi na pytania z materiału którego jeszcze nie przerabiałem. I nie są to moje odchyły:P chociaz bym sie dwoil i troil to nie znalazlbym odpowiedzi na arkuszu<lol2 Pozatym matura co roku jest inna. Ja nie mam absolutnie nic przeciwko temu, żeby Marzena zdawala maturę z biologii, ale ja bym tak nie postąpił.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: Marzena »

Savok pisze: Chcesz zadawac mature Marzena? To tylek w troki, uczyc sie i do zobaczenia na studiach.
Przepraszam bardzo wy tu dyskutujecie o mnie ? to chyba wam sie cos pomylilo. Savok wiesz co . szkoda slow. Nawet nie wiecie o kim dyskutujecie? to wam przypomne temat ten to co ja zalozylam ? i to ja chce zdawac mature rozszerzona z biologii a jestem na podstawiegt? bardzo smieszne, Ja sie tylko dolaczylam z jednym pytaniem do Małej Mi. Radzewam najpierw dobrze czytac a mowiecie tu o czytaniu ze zrozumieniem .Poprostu smieszne.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: Savok »

biotechnolog pisze:To co Ty mówisz o tych 80% to może na poziomie podstawowym
Nawet sie nie fatygowalem zeby ogladac poziom podstawowy. Juz rozszerzony byl wystarczajaco zabawny.

Marzena, pomylki sie zdarzaja, przepraszam. Nie jest to powod, zeby ludzi wysmiewac. A adresatka postu i tak go przeczyta jesli sledzi swoj wlasny temat.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: Marzena »

Ja tu nikogo nie wysmiewam ale jakos tak glupio mi sie zrobilo jak sobie czytalam wasza polemike czy ta dziewczyna ma zdawac ta rozszerzona biologie czy tez nie a tu nagle patrze ze to o mnie. Dobra spoko. A tak to uwazam ze Kamilapa ma szanse zdac rozszerzenie bo przeciez w koncu jak sie chce to mozna , zawsze warto probowac najwyzej nie wyjdzie. i nie maco jej metlik w glowie robic.
kasic

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: kasic »

Spoookojnie. Ja byłam na humanie, biologia podst przez rok:]
Zdalam mature rozszerzona na 80%.
Wystarczy tylko CHCIEÆ:)
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Chcę zdawać biolę rozszerzoną, ale jest mały problem POMOCY

Post autor: dawidw »

Marzena pisze:A tak to uwazam ze Kamilapa ma szanse zdac rozszerzenie
no o to to akuratnie trudno, wystarczy mieć 30%

a poważnie to znam przypadki osób, które były na mat fizie z bardzo okrojoną biologią i chemią i zdawały maturke z tej biologii, bo chciały isć na medycyne. I musialy naraz uczyc sie fizyki, bardzo okrojonej biologii i chemii, ktorej wcale duzo nie bylo. Własna ambicja i checi to podstawa.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości