CHEMIA LEKÓW

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
amalgamat11
Posty: 24
Rejestracja: 20 lip 2009, o 16:20

CHEMIA LEKÓW

Post autor: amalgamat11 »

Witam mam pytanie do osób zorientowanych,tzn może ktoś wie gdzie można robić specjalność z chemii leków?Na jakiej uczelni w Polsce itp, bo ja studiuję inżynierie chemiczną,marzyłam o farmacji ale się nie udało niestety.Słyszałam o tej specjalności ale nikt nie jest mi w stanie powiedzieć gdzie można ją robić.Proszę o radę.
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: Mercedes »

np. na UŚu:
A na Politechnice Wroclawskiej jest też Medicinal Chemistry jako studia II stopnia po chemii ogólnej
alfa
Posty: 20
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 12:14

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: alfa »

Do Amalgamat11
Czy poprzez chemię leków łatwo być farmaceutą? Słyszałam, że tylko farmacje upoważnia do kierowniczego stanowiska, a co po chemii leków można zdziałać/ marzyłam o farmacji ale rekrutacja+ opinie studentów o wyjętych z życiorysu kilku latach przeraziły mnie. A tu nagle światełko nadziei. Możesz coś więcej napisać, bardzo proszę.
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: Tau »

Mam dla Ciebie dwie wiadomości:
- Niestety zostałaś okłamana, wiadomo jest ciężej na Farmie niż gdzie indziej ale lata wyjęte z życiorysu to już lekka przesada
- Co do zostania farmaceutką po chemii leków odpowiadam uprzejmie, że NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE to tak jak zostać lekarzem po studiach z biologii i specjalizacji z Fizjologii człowieka. Niestety sztuka Farmacji jest o wiele szersza i t y l k o odpowiednie studia dają możliwość pracowania jako mgr w aptece.
alfa
Posty: 20
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 12:14

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: alfa »

Dzieki za doinformowanie. Nie są to pokrzepiające wiadomości, lecz weryfikują rzeczywistość. A może napiszesz coś więcej nt.studiowania farmy. Zastanawiam sie jeszcze nad analityką medyczną, to chyba mniej obszerna działka niz farmacja. Nie mogę też znaleźć informacji gdzie mniej osób na miejsce, na innych uczelniach mniej na analizę. Muszę podjąć decyzję, bo skończe na nauczaniu biologii i chemii, a to niezbyt fajne
Awatar użytkownika
Tau
Posty: 169
Rejestracja: 31 gru 2009, o 00:37

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: Tau »

No cóż studia Farma czy analityka czy też inne pokrewne medyczne (A przynajmniej z teog co ja wiem), mają to do siebie, że wszędzie praktycznie progi by się dostać są prawie wyrównane (no może warszawa ma z 2 pkt więcej), a tka to prawie wszędzie to samo czyli MUSISZ kochać chemię i przygotować się na trochę wkuwania ale to raczej normalne . Jeśli jesteś po chemii to masz łatwiej parę przedmiotów Ci odejdzie. Co do analityki to całkiem inna działka - aczkolwiek najczęściej te same wydziały. tu zajmujesz się wszelkiego rodzaju badaniami pobranymi od pacjenta. Podobno całą frajda jest w tym, że bez Ciebie lekarz musi leczyć na ślepo .A progi są znacznie niższe (niestety dla niektórych jest to zawód bo nie dostali się na farmę i się męczą a jeśli człowiek robi to czego nie lubi to nie może być w tym dobry) Jeśli chcesz koniecznie jakieś wybrane szkoły no to każda ma swoje plusy i minusy byś musiała podać jakie bierzesz pod uwagę- a to w innym dziale (chyba kierunki studiów czy coś)
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: fizolof123 »

Az tak duza roznica miedzy farma a analityka w progach to nie jest ( na UJ brali od 160 w 2009 roku a z takim wynikiem mozna spokojnie studiowac farme w Bialymstoku czy Lublinie )
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: voytopiz »

na uj jest chemia biologiczna i podobno po czyms takim mozna pracowac przy produkcji leków lub kosmetyków. tragedii nie ma
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: eNIKaTe »

chemia leków na UŚ to taka trochę ściema. Więcej w tym zwykłej chemii niż lekówD kusi nazwą. A co po chemii leków? Małe perspektywy moim zdaniem.

Byłam na tym przez rok i naprawde więcej w tym zwykłej chemii. Mi się podobalo bo chemia, ale z lekami miało to tyle wspólnego Raz na laborce robiliśmy aspiryne. Były też dostępne jakieś warsztaty z chemii leków i wykłady ale nie dla wszystkich, kto pierwszy sie zapisał ten szedł.

Kierunek fajny ale nie dajcie się zwieść słowem: leków
ania167
Posty: 149
Rejestracja: 12 lis 2008, o 12:24

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: ania167 »

Wszędzie na pierwszych latach są bardziej ogólne przedmioty bo najpierw trzeba poznać podstawy, na farmacji też od razu nie uczą się o lekach. Należało by zobaczyć cały program studiów, żeby stwierdzić ile ten kierunek ma wspólnego z lekami
lemoniada
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2010, o 13:33

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: lemoniada »

Dla zainteresowanych chemią leków- przesyłam program studiów I stopnia o specjalizacji chemia leków i oceńce sami
eNIKaTe, ja też coś wiem o tym
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: eNIKaTe »

Oczywiste, że pierwszy rok to powtorka D U nas na I rok przyjęli wszystkich którzy chcieli, więc poziom trzeba jakoś wyrównać. Ludzie na wydziale też mówią, że to taka troche ściema i że to taki sposób na zwiększenie liczby studentów, Nazwa faktycznie kusząca. Na farmacji wiem jak jest bo siostra studiuje D
alfa
Posty: 20
Rejestracja: 6 kwie 2010, o 12:14

Re: CHEMIA LEKÓW

Post autor: alfa »

Czy macie jakieś informacje nt. studiowania chemii na AP w Siedlcach?
Proszę o opinie, forum studentów ubogie i na wymarciu, a zalezy ni na informacji, piszcie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości