CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
PauLiNeeCzKaaa
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2008, o 12:54

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: PauLiNeeCzKaaa »

No tak jak już dzwoniłam, ale np jak ktoś dostał a rezygnuje to może zrezygnowac na twój koszt i wtedy Ty wskakujesz w jego miejsce, mój kolega tak dostał miejsce w Karolince
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: klakiereq »

Ciekawe ile osob juz tak zrezygnowalo. mnie Pani powiedziala, ze na razie jestem 20 osoba zainteresowana z rezerwy.
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Mercedes »

Czy jest tu ktoś kto może się wypowiedzieć na temat makro kierunku Inżynieria i Technologia Chemiczna (ang)?
Czy to nowy kierunek?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Arnold »

To nie jest nowy kierunek. Jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie TCh i IChiP tylko że po angielsku. DMChemik wspominał raz, że makrokierunek obok TCh daje największe możliwości.
gocha19
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2010, o 18:36

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: gocha19 »

witam wszystkich za miesiąc zdaje mature i mam pytanie gdzie lepiej studiować chemie ma uniwerku czy polibudzie głównie interesują mnie takie miasta jak łódź kielce wrocław zdaje niestety podstawe z chemii i rozszerzenie z biologii jeżeli ktoś oriemtuje się to bębe wdzięczna jeśli ni odpisze i pomoże z góry dzięki
Awatar użytkownika
Mercedes
Posty: 161
Rejestracja: 22 cze 2009, o 17:30

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Mercedes »

Arnold pisze:To nie jest nowy kierunek. Jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie TCh i IChiP tylko że po angielsku. DMChemik wspominał raz, że makrokierunek obok TCh daje największe możliwości.
Nowy w znaczeniu czy to już było czy startuje po raz pierwszy i ktoś może się pochwalić doświadczeniami, lub przekazać zasłyszane opinie kolegówltwink
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Batha »


Nowy w znaczeniu czy to już było czy startuje po raz pierwszy i ktoś może się pochwalić doświadczeniami, lub przekazać zasłyszane opinie kolegówltwink
już od kilku lat jest (min. 7, ale pewnie i więcej). Gdyby był nowy, na pewno by to zaznaczyli. Angielski na wysokim poziomie nie jest potrzebny.
KuNdzIaaaa;P
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:43

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: KuNdzIaaaa;P »

jak to wygląda w praktyce?wszystkie wykłady itd są po ang czy jak?na jakim poziomie ang wystarczy?czy łatwo się dostać?a jak z praca po tym kierunku?może jakby mnie nie przyjęli na tch to moze bym z tym sprobowala ale nie wiem o co w tym w ogóle kaman jak ktoś wie niech pomoże
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Batha »

instrukcje do lab z chemii fizycznej mają po polsku
ja osobiście na żadnym ich wykładzie nie byłam, ale ponoć poziom B1 wystarczy, by zrozumieć. Dużo chętnych na ten kierunek nie ma, zawsze zostają miejsca.
KuNdzIaaaa;P
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:43

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: KuNdzIaaaa;P »

poziom B1 tzn?sorki ,ale nie jestem zorientowana tzn ,ze taki na poziomie liceum wystarczy bez zadnej znajomosci dodatkowych technicznych okreslen?czy sa moze jakies lekcje wprowadzajace, na ktorych uczy sie poslugiwaniem podstawowymi pojeciami?czy os ,ktora byla dobra z ang ,latwo sie go uczy,ale nie uczyla sie go nigdzie dodatkowo tylko tyle co w szkole ma szanse sobie poradzic na tym kierunku?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: Batha »

B1 to mniej więcej dobrze zdana matura podstawowa. możesz też sobie zrobić test.
a na więcej pytań Ci nie odpowiem. Nie znam nikogo, z tego kierunku, jak Ci bardzo zależy to pospamuj na nk.

na początku na pewno nie będzie żadnych technicznych zwrotów, bo pierwszy sem to mata, fiza, chemia ogólna i jakieś świństwo ekonomiczne
KuNdzIaaaa;P
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2009, o 21:43

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: KuNdzIaaaa;P »

zrobię sobie ten test i zobaczymy co wyjdzie wlk dzięki za pomoc
rurku
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:41

Re: CHEMIA na POLIBUDZIE - Gliwice

Post autor: rurku »

Witam. Podłącze się by nie zakładać nowego tematu.
Powiedzcie czym się różni technologia chemiczna w Gliwicach, a w Dąbrowie Górniczej? Co lepiej wybrać?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości