Chemia UJ

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
gochaa06
Posty: 39
Rejestracja: 14 maja 2010, o 22:49

Re: Chemia UJ

Post autor: gochaa06 »

nie startuje na lek ale na farmacje chce Ta chemia to jakby farmacja się nie udała:)
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: Chemia UJ

Post autor: voytopiz »

no też mam taka nadzieje, ze bedzie mi tam dobrze wszak nikt mi nie zagwarantuje, że za rok się dostane na wymarzony kierunek ] ale sie nie poddaje! trzeba walczyc do konca

gochaa06 powinnaś się dostać, no ale . jeśli nie, to zapraszamy na chemię
Awatar użytkownika
Scheherazade
Posty: 386
Rejestracja: 25 kwie 2010, o 22:12

Re: Chemia UJ

Post autor: Scheherazade »

happy19 pisze:wszak nikt mi nie zagwarantuje, że za rok się dostane na wymarzony kierunek ] ale sie nie poddaje! trzeba walczyc do konca
Ufff jak to dobrze, że spotkam tam Kogoś, kto myśli podobnie jak ja.
Mam tylko nadzieję, że uda mi się pogodzić studia z nauką biologii i że poradzę sobie z fizyką i matematyką
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: Chemia UJ

Post autor: voytopiz »

ja mam zamiar zdawać raczej tylko chemię. biologie zawsze mogę spróbować, ale będzie ciężko chyba poprawić tak z biegu :] w tym roku to przynajmniej byłem na bieżąco ze wszystkim

a majca i fizyka podobno nie ma co sie przejmowac - nie taki diabel straszny. chociaz ja bede miec to ulatwienie ze bylem na profilu matematycznym i 2 lata sie uczylem rozsz fizyki a w koncu sie zdecydowalem na biol i chem . szalone to zycie
Awatar użytkownika
Scheherazade
Posty: 386
Rejestracja: 25 kwie 2010, o 22:12

Re: Chemia UJ

Post autor: Scheherazade »

happy19 pisze:bylem na profilu matematycznym i 2 lata sie uczylem rozsz fizyki
I nie miałeś ochoty zdawać jej na maturze? - to mogłoby być sporym ułatwieniem w dostaniu się na uczelnie medyczną.

.hmmm chyba muszę jeszcze raz poważnie pomyśleć nad moim wyborem, nie chciałabym, bardzo odstawać od reszty grupy, a powiem szczerze, że matematyka nie jest czymś co mnie fascynuje
Mam teraz zagwozdkę
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: Chemia UJ

Post autor: voytopiz »

bylem na profilu matematycznym bo kumpel tam poszedl i tak stwierdzilismy ze razem pojdziemy ale cale liceum jechalem na dopach i deskach wiec nie moglem myslec o powodzeniu na maturze z majcy

ale nie przejmuj sie matematyka na chemii. jest tylko jeden rok, a poza tym są prowadzone teraz zajecia wyrównawcze wiec mysle ze nie masz sie czym przejmowac
anonim92
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:35

Re: Chemia UJ

Post autor: anonim92 »

która specjalizacja na chemii na UJ-u daje waszym zdaniem największe możliwości znalezienia pracy? o jakiej specjalizacji myślicie po licencjacie?
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: Chemia UJ

Post autor: voytopiz »

ja biore pod uwagę dwie specjalizacje: chemia sadowa albo chemia biologiczna.

praca? słyszałem że po sądowej ciężko o prace, ale jeśli się już takową znajdzie to jest bardzo dobrze płatna.

chemia biologiczna: znajomy po skończeniu znalazł pracę w firmie, która produkuje leki/kosmetyki. nie miał trudności, bo w trakcie studiów już tam trafił na staż i mu zaproponowali żeby został. płace - też całkiem niezłe.

a jeśli nie, to zawsze można zostać mało opłacalnym nauczycielem, który będzie żyć tak na prawdę z korepetycji
martus9191
Posty: 30
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 18:48

Re: Chemia UJ

Post autor: martus9191 »

Witam) Ja również na chemię na UJ startuję: chemia 73, biologia 65 i matma r. 64 więc myślę że się dostanę) I tez jestem po klasie mat-fiz ale raczej się nie przykładałam do tych przedmiotów bo w 3 stwierdziłam że będę zdawac bio i chem i musiałam mocno nadrabiac. jak widac nie do końca wyszło ale będę próbowac za rok)
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: Chemia UJ

Post autor: voytopiz »

myślę, że z takimi wynikami spokojnie można myśleć o chemii na UJ w takim razie widze martus9191 że jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji -)
martus9191
Posty: 30
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 18:48

Re: Chemia UJ

Post autor: martus9191 »

Noo już prawie można napisac do zobaczenia w październiku Dmam nadzieję że będzie trochę chłopaków na roku bo przyzwyczaiłam się raczej do męskiego towarzystwa po 3 latach w męskiej klasieP
Awatar użytkownika
Scheherazade
Posty: 386
Rejestracja: 25 kwie 2010, o 22:12

Re: Chemia UJ

Post autor: Scheherazade »

martus9191 pisze:mam nadzieję że będzie trochę chłopaków na roku bo przyzwyczaiłam się raczej do męskiego towarzystwa
A ja mam nadzieję, że poziom estrogenów i testosteronu będzie zrównoważony aczkolwiek.
Awatar użytkownika
voytopiz
Posty: 118
Rejestracja: 9 maja 2010, o 15:09

Re: Chemia UJ

Post autor: voytopiz »

z kolei ja bym wolał, żeby na jednego mężczyznę przypadało kilka kobiet miałbym większy wybór - proste D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość