Chemia UJ

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Chemia UJ

Post autor: tomsa1993 »

No właśnie zupełnie nie poszła niestety a ty się wybierasz na stacjonarne czy niestac.
_Piotrek_
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 23:46

Re: Chemia UJ

Post autor: _Piotrek_ »

stacjonarne
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Chemia UJ

Post autor: tomsa1993 »

z tego co słyszałem to na pk jest się trudno utrzymać
_Piotrek_
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 23:46

Re: Chemia UJ

Post autor: _Piotrek_ »

Też tak słyszałem, ale moim zdaniem ciekawsze specjalizacje niż na AGH.
justme18
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2013, o 22:30

Re: Chemia UJ

Post autor: justme18 »

ale nie wiecie jak jest z dostawaniem sie na chemie / biochemie na uj ?
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Chemia UJ

Post autor: tomsa1993 »

justme18, z tego co mi wiadomo to na chemie myślę że spokojnie się dostaniesz jak nie w 1 to w kolejnych rekrutacjach, natomiast na biochemie jest ciut trudniej się dostać w tamtym roku próg 79pkt
justme18
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2013, o 22:30

Re: Chemia UJ

Post autor: justme18 »

mogłeś mnie bardziej pocieszyć wiesz

bo najbardziej zależałoby mi na biochemii.
na agh tez składam jednak a co mi tam!
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Chemia UJ

Post autor: tomsa1993 »

ja sobie myślałem tak żeby pójść na niestac tech chem i poprawić maturke za rok
hometown22
Posty: 28
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 18:45

Re: Chemia UJ

Post autor: hometown22 »

czy z 80% z rozsz. chemii i 68 % z rozsz. biologii dostanę się na chemię na UJ? Jakie były progi w tamtym roku?
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Chemia UJ

Post autor: tomsa1993 »

hometown22, raczej tak
gossip_girl
Posty: 24
Rejestracja: 11 lip 2011, o 20:54

Re: Chemia UJ

Post autor: gossip_girl »

ja jestem na chemii na UJ i mogę Was pocieszyć- tu nie ma progów, a jeśli już to raczej bardzo niskie w zeszłym roku robili nawet kilka dodatkowych rejestracji, bo cały czas mieli wolne miejsca.
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Chemia UJ

Post autor: tomsa1993 »

gossip_girl, a jak ci się studjuje tam
Dafisia
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2012, o 21:19

Re: Chemia UJ

Post autor: Dafisia »

Osobiście nie poszłabym na chemię na UJ dla renomy. Chyba że interesuje Cię praca na uniwersytecie, wtedy, dlaczego nie.
Jeżeli jednak chcesz szukać pracy w przemyśle (czy to przy lekach, czy przy cięższych działach) wybierz kierunek inżynierski.
Oprócz czystej chemii, są też technologie chemiczne (wybrałabym PK choć lekko nie jest), inżynierie materiałowe itd.

Studiuję z koleżanką z WChUJu (jest u mnie na drugim kierunku - mega zdolna dziewczyna!) i jak sama to określiła jest specyficznie, trzeba się przyzwyczaić I tak np. chemia fizyczna to kosmos (ale tak samo jest w sumie na innych uczelniach patrz UŚ), chemia kwantowa czyli uczę się, bo się uczę, niewiele rozumiem

Druga koleżanka przestudiowała tam jeden semestr i zrezygnowała. Nie podobała się jej atmosfera, ale ogólnie na UJ wielu profesorów, doktorów, magistrów, podchodzi do studentów jak do zła koniecznego. Co, oczywiście, nie jest regułą. Poza tym często wszystko było za drogie, aby przeciętny, szary student, mógł to cudo dotknąć.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co chcesz robić w przyszłości.
Podsumowując:
UJ - praca naukowa, renoma, rozpoznawalność w świecie, niezłe Erasmusy, trochę bufonady, czasem wyścig szczurów (choć to zależy od osób na roku).
polibuda czy inne AGjeHy - praca w labach, w przemyśle, atmosfera politechniki + dużo facetów , większy nacisk na sferę techniczną studiów.

Cokolwiek zdecydujesz - powodzenia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości