Chirurgiczne usuwanie ósemki

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: Padre Morf »

jarekrk pisze:uzgonilem z nim ze to jest mozzliwe u mnie tylko w trakcie narkozy,
jak ma być w narkozie to musi być anestezjolog z pielęgniarką. Jeśli tniesz się prywatnie zwiększa to po prostu koszty zabiegu.
jarekrk
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2009, o 14:24

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: jarekrk »

tak mówili mi , że oczywiście bedzie Anestezjolog z pielęgniarką za samą narkoze życzą sobie 380 zł,

jak wogule wygląda narkoza w tym wypadku ? (gdzies wyczytałem że przy usuwaniu zębów dostaje środek na sen, pozniej jak spię to mi wkładają rurke przez gardło i wtedy można rozpocząć zabieg)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: Padre Morf »

jarekrk pisze:jak wogule wygląda narkoza w tym wypadku ?
standardowe znieczulenie ogólne z intubacją
jarekrk
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2009, o 14:24

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: jarekrk »

a jak wygląda taki zabieg od str praktycznej, bo maski mieć nie mogę bo przecież dentysta musi mieć dostęp, do krwi cos wstrzykują ? i pozniej jak spie rurke wprowadzają tylko ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: Padre Morf »

jarekrk pisze:a jak wygląda taki zabieg od str praktycznej, bo maski mieć nie mogę bo przecież dentysta musi mieć dostęp, do krwi cos wstrzykują
maska służy tylko do indukcji znieczulenia, potem jest ściągana i gazy idą przez rurkę intubacyjną.
Wszystko zależy od anestezjologa - czy wybierze indukcję dożylną czy wziewną.
jarekrk pisze:i pozniej jak spie rurke wprowadzają tylko ?
zwiotczają i potem intubacja.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: biolga »

Morfeusz pisze:Bochenek podaje, że nawet do 30 r.ż.
Hihi, ja w wieku 15 lat już 4 miałam wyrżnięte. Dwie mi usunęli w szpitalu ze względów ortodontycznych. Chirurg sobie nie mógł z nimi poradzić i szkoda, że już po usunięciu dali mi przeciwbólowe w tabletkach i pielęgniarka zorientowała się po 2 h, że ich nie łyknęłam (niby jak miałam to zrobić jaki mi władowali 4 zastrzyki znieczulające), skręcałam się na łóżku i dostałam kroplówkę dopiero. Koszmar. A trzeba było iść do profesora, który za samo spojrzenie na RTG i stwierdzenie, że zęby są do wyrwania zainkasował 200 zł (!).

Z zębami to są przeboje zawsze
jarekrk
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2009, o 14:24

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: jarekrk »

a mam do was pytanie w wtorek miałem zabieg,
a wczoraj mi pojawily się na policzkach żółte już siniaki, i cos nie schodzą ani troszke,

to jest normalne?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: yeast »

A byłeś poza biegu spuchnięty? Jeśli tak, to normalne siniaki po opuchliźnie.
jarekrk
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2009, o 14:24

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: jarekrk »

tak bylem bardzo spuchniety i dalej z lewej str jestem, oraz zostala mi popekana skora w srodku buzi na policzkach,

a nie wiedzialem ze po opuchliznie są siniaki
thx balem sie ze cos zlego sie dzieje znów
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: biolga »

Są, moje były fioletowo-żółte i utrzymywały mi się ponad tydzień
Squirrel
Posty: 123
Rejestracja: 4 sty 2009, o 11:06

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: Squirrel »

jak czytam wasze wypowiedzi to zaczynam sie bać.
ja muszę usunąć dolne ósemki(które jeszczenie wyszły, a po prawej stronie pcha sie na siódemke) ze względu na to,że dolna szczeka jest troszkę wysunieta do przodu i jest na styk z górną, a więc żeby wada zgrywzu się nie powiększyla muszę je usunąć. A poza tym, przy tym wszystkim wyszło ,że mam pomiędzy trójką i czwórką między korzeniami na dole mam dzikiego zęba i też mi go usuną. Będe miała zabieg pod narkozą. Najbardziej obawiam się bólu i opuchlizny
Zabieg mam mieć za kilka dni i mam nadzieję,że nie będzie komplikacji, bo w tym roku mam mature. Ale sobie czas wybrały /
Pozdrawiam .
daniello91
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2009, o 09:56

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: daniello91 »

Witam! Dzisiaj miałem usuwaną dolną lewą ósemke operacyjnie. Mam pare szwów jak narazie nie boli. Zabieg miałem o 8.00. Mam takie pytanie, lekarz zabronił jutro iść mi na trening z tańca nowoczesnego, ja sie bardzo dobrze czuje czy mimo to mam posłuchać zaleceń lekarza?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Chirurgiczne usuwanie ósemki

Post autor: yeast »

daniello91 pisze:Mam takie pytanie, lekarz zabronił jutro iść mi na trening z tańca nowoczesnego, ja sie bardzo dobrze czuje czy mimo to mam posłuchać zaleceń lekarza?
Posluchac.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości