Chleb

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Chleb

Post autor: Jakusz »

chyba rozmawiają o tym ile brał insuliny przez ostatni okres.
Przecież to zależy od tego ile na dany posiłek zje węglowodanów. Nie rozumiesz tego? Codziennie może to być inna dawka. Nie można powiedzieć ileśrednio brał insuliny, co więcej, jedzenie orkiszu na to NIE WPŁYWA, a przynajmniej nie ma racjonalnych podstaw by to wiązać.
milka.1985 pisze:heh toś mi nowinę napisał . jakbym o tym nie wiedziała. Wyobraź sobie, że miałam przedmiotrośliny użytkowe na studiach i o wszystkich zbożach była mowa, o orkiszu także . poza tym interesuję się tym odkąd moja znajoma przeszła na dietę orkiszową
Pięknie, tylko ze studiów nie wyniosłaś, że swoją wiedzę opiera się na badaniach, publikacjach, a nie na stronach typuręce które leczą imoc kryształów".

[ Dodano: Nie Lis 02, 2008 15:53 ]
milka.1985 pisze:jeżeli dalej nie potrafisz zaakceptować tego, że ktoś ma inne zdanie to bardzo mi przykro.już nie będę pisać o orkiszu bo ja nie chcę się kłócić, a na zwykłą wymianę argumentów mi to nie wygląda.
Tu nie chodzi o inne zdanie. My się nie spieramy o to, czy śliwki są słodkie, czy kwaśne. Dla jednych mogą być takie, a dla innych inne. My mówimy o faktach, sposobie leczenia, wpływie diety na organizm. Ty przedstawiasz niepotwierdzone informacje, mówisz coś o wierze. To ty nie dajesz pola do dyskusji bo Twoje argumenty są nieracjonalne. Takim sposobem możnaudowodnić że Ziemia jest płaska.

[ Dodano: Nie Lis 02, 2008 15:56 ]
milka.1985 pisze:wyobraź sobie, że czuję się urażona, bo z tego wynika, że wyzdrowienie mojej znajomej jest niemożliwe. a jednak - niemożliwe stało się możliwe. nie rozumiem - dlaczego jesteście tak nietolerancyjni?
Cieszę się, ale czemu usilnie chcesz mówić, że to dzięki CUD orkiszowi. to jest niepoważne.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Chleb

Post autor: milka.1985 »

Przecież to zależy od tego ile na dany posiłek zje węglowodanów. Nie rozumiesz tego?
rozumiem - tylko, że Ty nie rozumiesz mnie . eh
JakubikF pisze:Pięknie, tylko ze studiów nie wyniosłaś, że swoją wiedzę opiera się na badaniach, publikacjach, a nie na stronach typuręce które leczą imoc kryształów".
no studiów się nie wynosi hehe, co najwyżej wynieść można wiedzę a takie strony podałam tylko dlatego, że nie chciało mi się szukać publikacji . ot i tyle . zresztą . to były pierwsze lepsze strony które miwyskoczyły po wpisaniu w googledieta orkiszowa nic więcej
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Chleb

Post autor: Savok »

milka.1985 pisze:to były pierwsze lepsze strony które miwyskoczyły po wpisaniu w googledieta orkiszowa nic więcej
Juz widze mine komisji po takim tlumaczeniu na egzaminie magisterskim w odpowiedzi na pytaniedlaczego taka literature Pani wybrala, a nie inna".

Ubaw po pachy, nie ma co.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Chleb

Post autor: Jakusz »

milka.1985 pisze:a takie strony podałam tylko dlatego, że nie chciało mi się szukać publikacji . ot i tyle . zresztą . to były pierwsze lepsze strony które miwyskoczyły po wpisaniu w googledieta orkiszowa nic więcej
Nie mam słów - paranoja.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Chleb

Post autor: skarabae »

milka.1985, próbowałam znaleźćpoważniejsze artykuły na temat orkiszu
Cudów tam żadnych nie znalazłam:

Kod: Zaznacz cały

jpgn.org/pt/re/jpgn/fulltext.00005176-200009000-00024.htm
a sylwetka pana G.Hertzka, na którego 35 letnie badania powołuje się jedna z polskich stron
Z takimi dowodami dyskusja na temat niezwykłych właściwości orkiszu nie powinna mieć chyba miejsca. Przynajmniej nie na poziomie naukowym.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Chleb

Post autor: malgosi35 »

Milka, nie czuj się urażona, ale na spokojnie przeczytaj posty Savoka, np. te o diecie pietruszkowej.
Nikt nie mówi że orkisz jest niezdrowy. Jak każdy produkt o zwiększonej zawartości błonnika, jest korzystny dla zdrowia. Nie przypisujmy mu jednak cudownego działania. Akurat alergia nie jest najszczęsliwszym przykładem cudownego wyleczenia. Alergie mają to do siebie że mogą stracić na sile, zaniknąć, pojawić się na nowo, moga powjawić się nowe alergie. Ma to zwłaszcza miejsce przy alergiach psychicznych (Moja koleżanka zawsze mówi że niektóre dzieci mają alergię na rodziców, jak ich nie ma to na nic nie chorują, a zwłaszcza mijają im wszelkie uczulenia). Wtedy to pomagają wszelkie cudowne diety o efekcie placebo lub wizyta u psychiatry.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Chleb

Post autor: yeast »

milka.1985 pisze:Pozbywają sie alergii, guzy zanikają, chudną itp. więc cosik jest w tym orkiszu .
T, sa ludzie co sie lecza chlorofilemP
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Chleb

Post autor: Sunflower77 »

Nie wiem czym się tak zachwycają wszyscy, jeśli chodzi o orkisz.
Bo to jedyna mąka od której się nie tyje. Oprócz chleba orkiszowego jem też chrupkie żytnie pieczywo i krązki ryżowe i schudłam 6 kilo
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Chleb

Post autor: Matthiola »

po 2 tyg jedzenia czekolady schudlam 4kg - wszystko jest mozliwe. ja tez nie rozumiem zachwytu
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Chleb

Post autor: Savok »

Sunflower77 pisze:Bo to jedyna mąka od której się nie tyje.
Bzdura. Maka pszenna to maka pszenna. Nie ma znaczenia z jakiej odmiany pszenicy.

Jedyne, co w niej cudownego, to to, ze przez jakis czas nikt jej nie stosowal, a teraz nagle sobie ludzie o orkiszu przypomnieli w ramach mody nazdrowe jedzenie.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Chleb

Post autor: tin »

Matthiola pisze:po 2 tyg jedzenia czekolady schudlam 4kg - wszystko jest mozliwe. ja tez nie rozumiem zachwytu
No tak, tylko nie podajesz co jeszcze i w jakiej ilości zjadłaś.
Często zdarza się, że ludzie przypisują mistyczne właściwości(nie mówię już o twoim przypadku ) jakieś rzeczy, która rzuciła im się w oczy podczas, nazwijmy to, terapii.

W diecie najważniejszy jest odpowiedni bilans. Niektórzy są zmuszeni do liczenia co do grama(cukrzycy, osoby w stanie przedzawałowym itp.) i najczęściej korzystają z porad specjalistów, bo każdy błąd jest bezpośrednim narażeniem życia. Inni albo trafia, albo nie i nie ma to dla nich większego znaczenia aż obudzą się pewnego dnia i okaże się, że nagle nawaga, anemia, paraliż nóg, albo coś innego im sie przytrafiła(i to będzie wina wczorajszego śniadania). Idąc w drugą stronę, ktoś poczuje się lepiej, bo spadł mu poziom LDL, albo już nie ma niedoboru jakieś witaminy(oczywiście też po śniadaniu) i teraz poleca ulubiony jogurcik koleżankom.
Inaczej mówi się o leczniczych właściwościach jakiegoś składnika, kiedy jego wpływ na nas jest niewielki (cukrzyk raczej nie pozwoli sobie na zjedzenia tabliczki czekolady, w przeciwieństwie do mnie).
Ale cóż się dziwić. Pociąg do wszelkich guseł i zabobonów wynika z naszej kultury, a babcinych porad już chyba nic nie wyplenipani Goździkowej też nie
Dlatego tak ważne jest uświadamianie ludzi. Cieszę się, że tacy ludzie jak Savok czy yeast potrafią podzielić się spostrzeżeniami, także mnie otwierając oczy na pewne okoliczności i fakty.
Bo jeśli już ufać ślepej wierze to dlaczego katolik uznaje swoje uzdrowienie za wynik działaniacudownego korzenia żeń-szenia", łamiąc tym 1 przykazanieobłuda
To tylko przykład podany dla mojej kultury. Ale przecież wierzący w jego moc ateista także śmieszy
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Chleb

Post autor: Savok »

tin pisze:Bo jeśli już ufać ślepej wierze to dlaczego katolik uznaje swoje uzdrowienie za wynik działaniacudownego korzenia żeń-szenia"
Akurat Zen-szen jest naladowany roznego rodzaju metabolitami wtornymi dajacymi naszemu gatunkowi niezlego kopa.

Jednak kazdy doszkolony specjalista medycyny wschodniej powie ci, ze uzywanie wyciagu z tej roslinki jakosupolementu diety jest rownie dobre co lykanie wolnodzialajacej trucizny. Zwyczajnie, co za duzo, to nie zdrowo.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Chleb

Post autor: Matthiola »

ja sobie zdaje sprawe ze schudlam bo dieta byla monotematyczna. ze nie jadlam miesa i takie tam. tylko mowie ze nawet taki paradoks moze miec miejsce wiec z orkiszem tez mozna przeklamac. a jadlam wszystko co czekoladowe: wafelki, draze, kakao piłam i tony batoników i tabliczek czekolad :] najcudowniejszy okres w moim zyciu. do dzis pije kakao jak nie mam co jesc w lodowce pomaga zabic glod do czasu poki nie wyjde po zakupy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości