Chleb

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Chleb

Post autor: tin »

Savok pisze: Akurat Zen-szen jest naladowany roznego rodzaju metabolitami wtornymi dajacymi naszemu gatunkowi niezlego kopa.
Zgadzam się, ale jednak nie jest to lek na wszystko. Etopiryna tez nie. Chodziło mi o podanie takiego przykładu, z którym się spotkałem.

"Boli(tu był troszkę inny wyraz) mnie w krzyżu, normalnie biorę Etopiryne, ale ostatnio sąsiadka mówiła, że pije herbatkę z żeń-szenia i może mnie też pomoże To autentyk, jeśli pominąć nazwy dosyć często używany. Co z tego, że sąsiadka była po prostu zmęczona po pracy i wszystko ją bolało, a nie chodziło tu o sporą nadwagę najprawdopodobniej z przemieszczeniem dysku

Po co Ci lekarz jak jest sąsiadka, koleżanka (która wcina otręby z jogurtem choć masz skazę laktozową), przyjaciółka, znajoma, znajoma znajomej, artykuł geniusza, który w wieku 14 lat piszepoparty badaniami artykuł o lekach p/bólowych zapominając usunąć URL-i z wiki i nie tylko.


Nie jestem całkowicie przeciwny samoleczeniu i odżywianiu jeśli zachowa się w tym zdrowy rozsądek(jak zauważył na końcu posta Savok), należy się tylko wystrzegać gloryfikowaniu czegoś ponad niezaprzeczalne fakty, które zostały udowodnione.
Aż ciśnie się tu na usta efekt placebo i homeopatia(osobny temat, więc zostawię)
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Chleb

Post autor: yeast »

tin pisze:jogurtem choć masz skazę laktozową
Jogurt powinien byc pozbawiony laktozy w procesie fermentacji przez baktary.
zlota rybka
Posty: 4
Rejestracja: 2 paź 2008, o 13:36

Re: Chleb

Post autor: zlota rybka »

A propo orkisza oststnio w telewizji mówili właśnie o chlebie z tej mąki i potwierdzali że nie powoduje tycia (no to oczywiste ze przy okazji nie powinno się jeść samych fast fodów-wtedy nawetcudowna żywnosć nie pomoże ). Jak jest w rzeczywistości to chyba każdy sam powinien się przekonać
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Chleb

Post autor: Sunflower77 »

w telewizji mówili właśnie o chlebie z tej mąki
Też to widziałam, chyba w dzienniku na programie pierwszym. Ale telewizji nie ufam, po prostu kieruję się radami lekarza
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Chleb

Post autor: Matthiola »

to ja mam pytanie - w holandii kupiwalam taki pyszny chlebek i w pl spotkalam sie z nim kilka razy - bialy i ladnie puchaty chlebek a w srodku i w skorce masa zoltych kuleczek - moze to byc orkisz ale wydaje mi sie ze to nie to. takie zolte kuleczki [moze ziarenka lub ich fragmety] nadajace fajny posmak
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Chleb

Post autor: Jakusz »

Matthiola pisze:to ja mam pytanie - w holandii kupiwalam taki pyszny chlebek i w pl spotkalam sie z nim kilka razy - bialy i ladnie puchaty chlebek a w srodku i w skorce masa zoltych kuleczek - moze to byc orkisz ale wydaje mi sie ze to nie to. takie zolte kuleczki [moze ziarenka lub ich fragmety] nadajace fajny posmak
Ludki. czy wy w ogóle wiecie co to jest ten orkisz tj. pszenica orkisz? Przecież to są zwykłe ziarniaki! Musisz mieć Matthiola mocne zęby jeśli rozgryzałaś ziarniaki w chlebie:P Żarna młyńskie się na tym tępią, ale po bledamecie wszystko możliwe:P. Po za tym nie sądzę, aby mąkę orkiszową oczyszczano i produkowano z niej biały chleb - byłoby to mało opłacalne, po za tym jedyną dostępna mąkę okiszową (na polskim rynku) jaką widziałem to ta pełnoziarnista (niewtajemniczonym przypominam, że nie oznacza, to że jest tampełno ziaren i słonecznik, i owies, i pestki dyni. tylko jest to mąką powstała z mielenia całych tj. pełnych ziaren, są tam otręby itp.)

[ Dodano: Pon Lis 03, 2008 20:55 ]
zlota rybka pisze:A propo orkisza oststnio w telewizji mówili właśnie o chlebie z tej mąki i potwierdzali że nie powoduje tycia (no to oczywiste ze przy okazji nie powinno się jeść samych fast fodów-wtedy nawetcudowna żywnosć nie pomoże ). Jak jest w rzeczywistości to chyba każdy sam powinien się przekonać
Złota rybko, jak będziesz jadła zestawy z macdonalda też nie przytyjesz. Wystarczy, że będzie to twój jedyny posiłek na tydzień, to ręczę ci, że po miesiącu nie poznasz siebie. Każdy pokarm tuczy, zależy tylko ile i jakich proporcjach jemy. Do tego do chodzi kwestia osobniczej aktywności. Eskimosi jędzą mięso i tłuszcz fok i jakoś nie są najgrubszym narodem świata.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Chleb

Post autor: tin »

yeast pisze: Jogurt powinien byc pozbawiony laktozy w procesie fermentacji przez baktary.
Niestety mają bo sam mam taką dysfunkcję
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Chleb

Post autor: Matthiola »

ja nie wiem co to było - nie powiedziałam, że orkisz, ja się tu właśnie pyta - chleb z żółtymi kuleczkami w srodku. Jest pyszny ale nie wiem co to i nie potrafie nigdy go znaleźć, chba że przypadkiem. Chętnie bym sie na niego przestawiła.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: Chleb

Post autor: skarabae »

Gdyby ziarniaki były ekspandowane to by się już takiego zgryzło. Ale taki orkisz to nie będą żółte kuleczki, już prędzej jakieś poppingi z amarantusa czy prosa tak wyglądają.
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Chleb

Post autor: milka.1985 »

Matthiola pisze:chleb z żółtymi kuleczkami w srodku.
a może chodzi Ci o chleb z całymi ziarnami soi?
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Chleb

Post autor: Matthiola »

soja ma większe ziarna - ja wiem jak wyglądają poszczególne ziarenka - bo mnie uczono rozpoznawać. to żółte to są wielkości ok 1mm x 1mm i są bezsmakowe, ale chleb z nimi jest jakby mniej słodki.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Chleb

Post autor: Jakusz »

Może to kuskus - czyli pszenica dürum odpowiednio przetworzona mówiąc szczegółowiej.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Chleb

Post autor: ziabol »

Też najbardziej do opisu pasuje mi kuskus, ale czy ona nie byłaby w takim wypadku twarda jak przed zaparzeniem?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości