Chleb

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Chleb

Post autor: Matthiola »

no nie wiem, widziałam zdjęcia kuskusu w googlach i jakoś kolor nie ten i wielkość nie ta. Kolor taki kanarkowo intensywny żółty.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Chleb

Post autor: Jakusz »

Kuskus może mieć dziesiątki kolorów - zależnie od tego jakie przyprawy się do niego doda (widziałem czerwony, zielony, żółty, kremowy.). Wielkość też może być przeróżna. Kuskus to nie ziarna, tylko drobiny które powstają poprzez sklejenie mąki tak na prawdę. Kuskus podczas produkcji rozdziela się na różne frakcje o różnej średnicy drobin.

Jednakże po upieczeniu, a właściwie dodaniu do ciasta chlebowego, traci swoja strukturę i nie jest już twardy. Kuskus, a dokładnie najbardziej jego znana postać w Polsce - kasza manna=grysik pszenny, jest dodawany czasem do chleba. Sam tak robiłem, jednakże w związku z tym, że jest to po prostu spreparowana mąka, rozmięka irozpływa się w strukturze upieczonego chleba.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Chleb

Post autor: Matthiola »

czyli nie kuskus :p
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Chleb

Post autor: Savok »

Kus kus typu kus kus ze sklepu jest za gruby, nie rozplywa sie.
echtsein
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 14:07

Re: Chleb

Post autor: echtsein »

malgosi35 pisze:
milka.1985 pisze: jedząc ziarna Orkiszu diabetycy mogą ( po koniecznej konsultacji z lekarzem ) zażywać znacznie mniej insuliny
To zdanie dyskwalifikuje stronę. Co można konsultować?
Pszenica orkisz zawiera ~10% mniej węglowodanów niż pszenica zwyczajna w tej samej masie ziarniaków. Co jest takiego dyskwalifikującego albo dziwnego w tym, że diabetyk po przejściu na dietę orkiszową może chcieć to skonsultować?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości