CiąŻa szynszyla,poród,wychowanie młodych...

Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Predator713 »

objawy ciąży to znaczny wzrost wagi i nabrzmiałe gruczoły mlekowe.
Ewaaa
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2008, o 11:42

Ciąża

Post autor: Ewaaa »

Chciałabym się dowiedzieć, czy moje szynszyle mogą mieć dzieci. Jest to brat i siostra, urodzili się w tym samym miocie. Nie wiem czy to bezpieczne. Mieszkają w jednej klatce i mają rok. Czy może dojść do ciąży miedzy rodzeństwem? Boję się, żeby później moja Wandzia nie zachorowała .
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: dream »

mogą mieć dzieci - tzn mogą je spłodzić, nie mniej jednak zwykle konczy się to smiercią maluchów a często też samiczki - w skutek ryzykownej ciąży. dodam jeszcze, że dla samiczki to ogromna trauma stracic maluchy - i może stać się później bardzo agresywna - zarowno w stosunku do Ciebie jak i samczyka.
lepiej je rozdziel, bądź wykastruj samca, albo oddaj któregoś i przygarnij innego, zeby miec parkę tej samej płci np. dwie samiczki bądź 2ch samczyków.
Ewaaa
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2008, o 11:42

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Ewaaa »

Dziękuję za radę. Wolę jednak wysterylizować samczyka, ponieważ są one bardzo ze sobą związane Pozdrawiam.
cmlu
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2008, o 10:54

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: cmlu »

Witam!
Jestem tu nowa, i potrzebuję waszej porady, poniewaz czytając nie znalazłam nic
Otóz od 7 dni mam małe szynszyle. Nie wiedzialam ze matka byla w ciazy - matke dostalam od kolezanki. Matka musi byc w ciazy ze swoim ojcem lub ew z bratem (u niej w domu szynszyle mialy swoj pokoj a nie klatke). miala miec 5 miesiecy, po czym po misiacu urodzila - chyba musi byc starsza.

Co mam zrobic z tymi szyszkami z kazirodztwa - wygladaja zdrowo, samiec jest troche mniej ruchliwy, samiczka mala smiga - samiec skakał jak zaba, ale sie juz wyrobil.

No i najwazniejszy problem - przed 2 godzinami 7 dniowy szyszor skoczyl z biurka na panelowa podloge. czy nie zdechnie po kilku dniach? poki co zachowuje sie normalnie.

dzieki wielkie za pomoc
jarecki_27
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2008, o 17:19

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: jarecki_27 »

oj jeżeli to brat lub ojciec był z nią w ciąży to jak najszybciej udaj sie do weta bo małe i matka mogą zginąć i niech wet wszystko sprawdzi.
cmlu
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2008, o 10:54

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: cmlu »

nie opowiadaj mi bajek:/ moga byc slabsze, bardziej podatne na choroby a matka to juz wogole nie ma nic do tego. bardziej inetresuje mnie upadek
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Szyszek1993 »

cmlu pisze:nie opowiadaj mi bajek:/ moga byc slabsze, bardziej podatne na choroby a matka to juz wogole nie ma nic do tego
Spokojnie, bez nerwów, kolega dobrze ci doradził. Dobre to nie jest, jak występuje kazirodctwo. Wiesz mogą być jakieś właśnie słabsze, niedorozwinięte Najlepiej żeby wet zobaczył czy wszystko z nimi ok!
cmlu pisze:bardziej inetresuje mnie upadek
Jeśli po upadku szynszylowi nic nie jest, w sensie że zachowuje się normalnie to nie ma sobie czym głowy zakrzątać! Moje tam codziennie skaczą z podobnych wyskości i nic. w końcu to skoczne futrzakii
szyszulka
Posty: 32
Rejestracja: 7 mar 2008, o 23:51

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: szyszulka »

Jak objawia się ciąża szyszorów?

Najpierw przeczytaj ten temat, a potem zadawaj stosowne pytania / szyszek1993

[ Dodano: Pon Cze 09, 2008 22:03 ]
Okiej. Sorrki. Postaram się więcej błedu nie powtarzać. Moja wina. Wybacz. ^
Ostatnio zmieniony 3 cze 2008, o 13:19 przez szyszulka, łącznie zmieniany 1 raz.
416asia
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2008, o 07:57

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: 416asia »

hmm] może to będzie dziwne pytanie:D ale czy mali chłopcy mogą zapłodnić mamusie? lub siostrę?
Ile miesięcy mniej więcej musi mieć samiec żeby mu się to udało?
Ile miesięcy musi mieć samiczka żeby ja pokryć?

Filip idzie do kastracji:D a że moje maluchy są 4 dniowe:D muszą poczekać do wykształcenia się jąderek tak około 5 miesiąca potem vet je wykastruje:) a się boje żeby mamusi Maxicy mi nie pokryli:/

i pytanie przy okazji:P może być 3 samcow i samica w jednenj klatce albo 3 laski jeden samiec lub pół na pół:D (dodam ze to rodzina)

Po dzisijszej śmierci Nestorka postanowiłam zachować wszytkie mąż się zgodził:D
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: Szyszek1993 »

Samiec chyba jest zdolny do pokrycia w okolicach 5-6miesięcy! Samiczka może być bardzo młoda, nawet 3-4miesiące, ale takie ciąże kończą się zazwyczaj śmiercią!

3 samców może być nieciekawie w jednej klatce z samiczką! mogą rywalizować chociaż to rodzina! A czy na pewno wiesz jakiej są płci, chyba nie bo po 5 dniach jeszcze trudno rozpoznać! najpierw poczekaj jak już bedzie pewne to będziemy się głowić!
416asia
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2008, o 07:57

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: 416asia »

a to akurat:D bo w okolicach 5 miecha mi weterynarz już go wykastruje:P a kąpiel to oczywiście że w piachu:D ale wiesz to tak wygląda jakby się pluskał:D
szyszulka
Posty: 32
Rejestracja: 7 mar 2008, o 23:51

Re: CiĄŻa szynszyla,poród,wychowanie mŁodych...

Post autor: szyszulka »

Mam jedno ważne pytanie. Być może przewinęło się już na tym wątku ale

Moja sznszyla jest w ciąży. Kiedy najwcześniej można oddzielic szyszorka od matki?
Proszę o szybką odp. Mały szyszek ma być dla chłopaka chorego na nowotwór. Czeka żebym mu powiedziała kiedy dostanie zwierzaka bo musi kupić klatkę, itp
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości