Ciekawa przypadłość

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Love
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2008, o 17:45

Ciekawa przypadłość

Post autor: Love »

He, he he może tu sie dowiem pewnej dziwnej rzeczy.
Otórz jak kazdy człowiek również moja znajoma ma katar.
Ale każdy normalny człowiek ma katar, bo albo jest alergikiem albo sie przeziebi, albo też . U mojej znajomej jest ciut inaczej. Ona ma katar zawsze gdy jest jej ciepło!
Gdy biega to totalnie zatyka jej nos, gdy jest lato i bardzo gorąco to praktycznie wciąż ma zatkany, podobnie na wf i w zimie wystarczy że zrobi sie jej troche cieplej zaraz smarka.

W sumie to jej to juz nie szkodzi, nauczyła sie z tym żyć ale obie chciałybyśmy wiedziec czemu tak ma.
Kordian
Posty: 21
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:23

Re: Ciekawa przypadłość

Post autor: Kordian »

Nieżytu nosa raczej nie powinna powodować wysoka temperatura otoczenia (albo medycyna nie zna takich przypadków). Stawiam, że Twoja znajoma, gdy jest ciepło wychodzi na spacer, a w pobliżu np. koszą trawę i występuje katar sienny. Proponuję przeprowadzić badania na alergię. Prawie nie boli.
Pozdrawiam

Edit: To nie jest diagnoza tylko moje przypuszczenia.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Ciekawa przypadłość

Post autor: Jakusz »

karol_Stwa pisze:Nieżytu nosa raczej nie powinna powodować wysoka temperatura otoczenia
A dlaczego nie? Wysoka temperatura otoczenia, wzmaga procesy mające na celu ochłodzenie organizmu tj. zwiększenie oddawania ciepła do otoczenia. M. in. rozszerzają się wtedy naczynia krwionośne. W przewodach nosowych znajdują się ciała jamiste (jest to narząd erekcyjny) i po wypełnieniu krwią zmniejszają światło przewodów. Przypuszczam, że to może być powodem niedrożności.
Na takiej zasadzie powstaje nieżyt nosa podczas przeziębienia. Oprócz zalegającego śluzu, nieżyt powodowany jest erekcją tychże ciał. Krótkotrwałego nieżytu możemy doświadczyć również wtedy, gdy pochylimy się silnie do przodu - krew napłynie do twarzoczaszki i wypełni ciała jamiste w nosie.

Zaznaczam, że również snuję jedynie przypuszczenia, co do przyczyn występowania nieżytu u koleżanki autorki wątku.
Love
Posty: 24
Rejestracja: 14 lis 2008, o 17:45

Re: Ciekawa przypadłość

Post autor: Love »

Moja znajoma robiła sobie badania alergiczne równiez na skoszoną trawę ale również to nie wyjasniło jej kataru To co napisał JakubikF wydaje się wiec sensowne.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Ciekawa przypadłość

Post autor: Jakusz »

Istnieje jeszcze zasadne pytanie co rozumiesz przez katar - zatkany nos i niemożność oddychania przezeń, czy też nagłe, obfite wydzielanie śluzu - oba stany poprzedzone ekspozycją na ciepło.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości