Ciemne pole w EPI

Szczegółowe dyskusje o wszelkich technikach obserwacji - kontrast fazowy, ciemne pole, kontrast DIC, i inne; Rheinberg illumination i skośne światło; przeróbki i domowe sposoby modyfikujące możliwości obserwacyjne;
diogenes
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2011, o 15:30

Ciemne pole w EPI

Post autor: diogenes »

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia lub głębszą wiedzę odnośnie ciemnego pola w świetle odbitym? Wymagane są do tego specjalne obiektywy, specjalny oświetlacz, czy specjalne to i to?
I próbował ktoś skonstruować coś takiego sposobem domowym na wzór ciemnego pola w świetle przechodzącym?

Informacje, jakie na ten temat znalazłem mogę krótko streścić jednym zdjęciem:
Załączniki
ciemne pole epi.jpg
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Ciemne pole w EPI

Post autor: LoginPiotrusia »

Mam ciemne pole w EPI w Olympusie BH, jeśli nadal Ciebie interesują detale.
JohnyM

Re: Ciemne pole w EPI

Post autor: JohnyM »

Potrzebna jest kostka i obiektywy do ciemnego pola (zazwyczaj oświetlacze mają 2 lub 3 tryby - kostki - jasne pole, ciemne pole, przechodzące. Wtedy nie trzeba sobie zawracać głowy kostkami). Domowymi dość trudno, i nie tak dobry efekt. Oświetlacz zewnętrzny i możliwie równolegle do osi obiektywu - łatwiej z LWD. Można też wydrukować dwa filtry, które będą symulować kostkę, ale kosztem Na obiektywu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości