CMUJ Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: randomlogin »

Przy takim przeliczniku? Bardzo, bardzo watpie. Progi przy 3x potrafily siegnacgt250, a tyle maksymalnie bedzie sie dalo zdobyc punktow majac tylko podstawowa matematyke o ile dobrze pamietam, pomijam to, ze 100 z chemii i biologii jest malo realistyczne. EDIT: .a z drugiej strony wtedy trzy rozszerzenia pisala wiekszosc, teraz to beda wyjatki.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: tchorz »

Nie ma szans, progi na UJ należą do najwyższych. Owszem bedzie trochę mniej kandydatów bo nie wszyscy piszą rozszerzoną matmę.
Ja rozszerzoną matme pisałam tak z rozbiegu i (miąsiac rozwiazywania arkuszy i Kiełbasy ,bo miałam tylko podstawę. Wyszło 84. (postawa 96)
I obawiam się sie że do rekrutowania ponownie, jakby co by (tfu,tfu, odpukać) będzie za mało.
Myslę, że próg bedzie jakieś 262-5. Bo matematyka jest bardzo przewidywalna, bardziej niż chemia, o biologii nie wspominajac
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: paatixx3 »

1sacca1 pisze:
old&#x17Ca1 pisze:A jak będzie z olimpiadami? Chodzi mi szczegolnie o olimpiadę ekologiczną. Do tej pory tytul finalisty gwarantował 100 pkt z biologii w rekrutacji. Mam nadzieje, ze sie to nie zmieni
Zmieniło sie już, o tyle, że MUSISZ zdawać rozszerzoną biologię ORAZ rozszerzoną chemię i mieć z nich minimum 30%.
cytat
Wymogiem formalnym jest uzyskanie przynajmniej 30% punktów z wyniku maturalnego z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, odrębnie dla każdego z tych przedmiotów, oraz matematyki co najmniej na poziomie podstawowym albo fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonym.


Wtedy zaliczą Ci za Olimpiadę Ekologiczną i wszystkie inne typu Żywienie albo Umiejętnosci Budowlane 100% z biologii.
cytat 2

Jeśli wybrałeś kierunek lekarski lub lekarsko-dentystyczny, pamiętaj, że koniecznie musisz posiadać wynik maturalny z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym. Co więcej, powinieneś uzyskać z matury z tych przedmiotów co najmniej 30%. Poza tym konieczny jest wynik z matematyki (na dowolnym poziomie) lub z fizyki i astronomii (na poziomie rozszerzonym).

Kandydaci na studia na kierunkach: analityka medyczna, dietetyka lub farmacja muszą z kolei posiadać wynik z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym (bez określenia minimalnej liczby punktów).

Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne stawiają kandydatom wymóg udziału w rozmowie kwalifikacyjnej z pozytywnym wynikiem (minimum 60% punktów), który nie dotyczy wyłącznie tych kandydatów, którzy posiadają tytuł laureata jednej olimpiady oraz przynajmniej finalisty drugiej olimpiady spośród uwzględnianych przy rekrutacji na ten kierunek.

Poważnie olimpiada ekologiczna daje też 100% ? Jakie jeszcze olimpiady poza OB i OlChem? I czy tak jest na wszystkich uczelniach?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: randomlogin »

Nie, tak nie jest na wszystkich uczelniach. Kazda uczelnia zasady w tym zakresie ustala sama i sa one bardzo rozne. Z czego egzotyczne olimpiady (nie tylko ekologiczna, sporo ich jest) pokochal tylko UJ.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: paatixx3 »

A już miałam nadzieję
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: DonaBasia »

Olimpiada ekologiczna już się nie liczy w rekrutacji na CMUJ, bo daje 100 % z geografii. Zawsze można celować w coś w stylu olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności.
NataliaAnna
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 12:44

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: NataliaAnna »

Hej, odswiezam watek.
Czyli jak dobrze wywnioskowalam, nie mam szans na dostanie sie na UJ z matma podstawowa nawet na ponad 90%? oczywiscie, z takimi lub wyzszymi wynikami z biol i chem ?
to bardzo nie fair jak sie zachowali bo o tym,ze musialabym pisac matme podstawowa dowiaduje sie w 2 klasie LO , kiedy nie mam za bardzo mozliwosci juz rozszerzyc matmy .
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: Seeba »

Wymagania rekrutacyjne i progi z poprzednich lat dają na to bardzo niewielkie szanse.
Dlatego rozszerzanie tylko biologii i chemii bez fizyki (tutaj matematyki) jest ryzykowne.
NataliaAnna
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 12:44

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: NataliaAnna »

Mogliby te swoje wymagania dla nowej podstawy podawać wcześniej a nie w roku kiedy jest ta matura
Wrocław jest bardziej ludzki, tam przynajmniej matma rozszerzoba rozszerzona ma taki przelicznik jak podstawa

Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: Seeba »

Nie wiem, czy chodzi o to, że matematyka podstawowa nie różni się niczym niż rozszerzona - inna jest tylko nazwa na arkuszu i dlatego przelicznik jest inny. Ale na pewno ludzkość tutaj nie ma nic do rzeczy.
Uczelnie chcą mieć jak najlepszych studentów dlatego wymagany na tym kierunku trzeci przedmiot. Osobną kwestią jest to dlaczego UJ obrał sobie akurat jako jedyny matematykę w rozszerzeniu, która tam nie przydaje się w niczym w przeciwieństwie do wykluczonej fizyki ale w końcu oba te przedmioty uczą myślenia i taki jest pewnie zamysł.
Uczelnie podają wymagania do końca maja roku poprzedzającego rozpoczynający się dany rok akademicki i tutaj nic nie można poradzić. Równie dobrze mogą zmienić wymagania dla przyszłego rocznika chociaż tutaj nie wiem, czy wymagania nie zostały podane w formie uchwały obowiązującej na kilka lat. Niektórzy twierdzą, że rok wystarczy.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: randomlogin »

Zmiana byla podana nie w roku matury, tylko w roku poprzedzajacym mature - dokladnie tak jak stanowi ustawa. Choc dokladniej wtedy zostala oficjalnie zawarta w uchwale. Natomiast, wychodzac naprzeciw oczekiwaniom maturzystow jak wyzej, informacje o tym, ze taka zmiana jest planowana pojawily sie na stronie UJ, kiedy maturzysci 2015 nie byli nawet w 2. klasie [EDIT: proponuje spojrzec z kiedy jest pierwszy post tego watku - poczatek wrzesnia, a wiadomo, ze tutaj dotarlo to z opoznieniem]. Takze QQ.
Poza tym w jaki sposob na poczatku klasy drugiej decyduje sie jakie przedmioty bedzie sie zdawac na maturze to ja nie wiem - zawsze myslalem, ze wybiera sie tylko jakie przedmioty bedzie sie rozszerzac w szkole, a to rozne rzeczy.
Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: CMUJ rekrutacja 2015/2016

Post autor: Amina »

Ja będę starała się o przyjęcie w tym roku. Niedługo zacznie się możliwość rejestracji ale już kilka dni temu założyłam konto. Zauważyłam, że nie jest wymagane zdjęcie w formie elektronicznej. Czy po rejestracji na poszczególne kierunki to się zmieni? A może i tak trzeba je dostarczyć w późniejszym terminie?
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: CMUJ Rekrutacja 2015/2016

Post autor: Termo »

Amina, dokładnie. Jak to jest z tym zdjęciem?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości