CMUJ Lekarski 2013/14

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: dermatogen »

Legitymację odbiera się 1 października w dziekanacie (będzie długa kolejka). Prawdopodobnie przy rekrutacji zaznaczaliście coś w stylu, że uczelnia może przekazać dane do MPK Kraków - dlatego legitymacja może być równocześnie kartą miejską. Trzeba wgrać odpowiedni bilet na kartę (najczęściej studenci wybierają sieciowy semestralny), korzystając z automatu. Lepiej płacić kartą albo mieć wyliczoną gotówkę - przy automatach też będą tego dnia kolejki i szybko braknie na wydawanie reszty. Nie wiem, jakie są procedury z ubezpieczeniem, ale raczej trzeba to zapłacić przed tymi legitymacjami (można płacić przelewem, nie tylko w C. Novum). Nie trzeba mieć książeczki sanepidowskiej, dziekanat wymaga odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego wystawionego na podstawie badania. Z tym wszystkim można poczekać do drugiego semestru. Książki do wypożyczenia z biblioteki formalnie należałoby rezerwować przez internet i potem odbierać, ale (tutaj się nie orientuję) w przypadku świeżo upieczonych studentów chyba można to załatwić jakoś bardziej analogowo - najlepiej zadzwonić do biblioteki.
mani_94
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2013, o 17:53

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: mani_94 »

Mógłby ktoś rozwinąć o co chodzi z ubezpieczeniem? Bo ja pierwsze o tym słyszę, mnie nikt nic nie mówił nawet przy składaniu zaświadczenia
Awatar użytkownika
Latleissa
Posty: 5
Rejestracja: 9 sie 2013, o 12:31

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Latleissa »

Chodzi podobno o to ubezpieczenie.
ale dokładnie też jeszcze nie wiem, w przyszły wtorek przejdę się tam i dowiem dokładnie o co chodzi
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: randomlogin »

Wpisz w google samorzad studentow uj ubezpieczenie, powinno wyskoczyc. Placic mozna u nch w piwnicy col novum, mozna przelewem, a mozna tez niezaleznie znalezc sobie samemu ubezpieczyciela - w kazdym razie wazne, zeby miec, zwlaszcza w kontekscie zajec klinicznych i praktyk.

maalinowa
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2011, o 13:21

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: maalinowa »

Sygilaria: ja mam 277 dzwonili do mnie w ubiegły czwartek że zwolniły się miejsca i mnie zakwalifikowali Nie wiem czy coś więcej spadło bo wynik 277 miało chyba 30 osób, także podejrzewam że na razie tylko tyle dobrali choć może się mylę.
Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Within »

Wiecie może czy jak zarejestruję się już na tę histologię z cytofizjologią to później muszę ten przedmiot podpiąć? Pojawił mi się jakiś komunikat o niepodpiętym przedmiocie i nie wiem o co kaman xd.
Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: monson »

to dopiero za rok, żeby Cię wpisali na drugi
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: randomlogin »

Tzn podpiac najlepiej od razu, bo potem sie o tym nie pamieta - ale faktycznie potrzebne to jest dopiero pozniej.
Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: monson »

potrzebne Ci jest to dopiero później, we wrześniu 2014 roku
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: aster »

A jeśli chodzi o histologie, to czy kompendium Cichockiego wydanie III bardzo sie różni od wydania IV?

Within
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2011, o 13:01

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: Within »

Czy jeżeli nie przyznają mi miejsc w domu studenckim to też zostanę o tym powiadomiony? Na usosie napisali, że informacja o przyznaniu tego miejsca pojawi się najpóźniej do 21 września, a mój wniosek ma ciągle gotowy do rozpatrzenia d.

[at]: i nie muszę się rejestrować już na nic, jeżeli zarejestrowałem się na histologię z cytofizjologią (WL)?
irja56
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2013, o 16:52

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: irja56 »

Within pisze:Czy jeżeli nie przyznają mi miejsc w domu studenckim to też zostanę o tym powiadomiony? Na usosie napisali, że informacja o przyznaniu tego miejsca pojawi się najpóźniej do 21 września, a mój wniosek ma ciągle gotowy do rozpatrzenia d.
Raczej tak. ale z tego co wiem (dzwoniłam gdzieś w lipcu do dziekanatu) to pani mówiła, że miejsce w akademiku dostaną wszyscy, bo mają więcej miejsc niż chętnych. Później to samo powtórzyła mojemu koledze, także mam nadzieję, że nie ma się czym martwić. Bo w przeciwnym razie trzeba by było szukać na szybko stancji
Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: CMUJ Lekarski 2013/14

Post autor: monson »

Within, tak, jeżeli się zarejestrowałeś na Histologię to jest to już wszystko na ten semestr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości