CMUJ Rekrutacja 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: dermatogen »

Ale które konkretnie książki?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Bochenki czy atlasy anatomiczne są aktualne i dobre nawet z lat 60 ubiegłego wieku,a sporo tańsze
podreczniki do chemii i biochemii też najnowsze(!) czy też ostatnie wydania bywają z roku 2002. więc 10-12 lat nie robi róznicy.
Chyba jedyny nowy podrecznik to Skawina do anatomii- podobno wydanie za 2013 ma nomenklaturę angielską, a starsze nie.
Histologia też była wydana dość dawno
Jak jest z fizjologią nie wiem,Gdzieś cztałam że jednotomowe, nowe wydanie jest lepsze ma mniej błędów. a gdzieś chyba na kopernika.pl że obowiazuje stare kilkutomowe.
Też własnie zbieram info o materiałach i podręcznikach
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Noir a mógłbyś nie zasmiecać wątku? Wszędzie pełno tych apeli, naprawdę już za dużo. Od razu u góry rzuca się w oczy gruby czerwony apel. Jak ktoś zapomniał o zabraniu papierów to na pewno te wszystkie maile mu przypomniały. A jak nie chce to nawet 10x więcej go nie przekona
Miaaa
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2011, o 21:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Miaaa »

tchorz pisze:Bochenki czy atlasy anatomiczne są aktualne i dobre nawet z lat 60 ubiegłego wieku,a sporo tańsze
podreczniki do chemii i biochemii też najnowsze(!) czy też ostatnie wydania bywają z roku 2002. więc 10-12 lat nie robi róznicy.
Chyba jedyny nowy podrecznik to Skawina do anatomii- podobno wydanie za 2013 ma nomenklaturę angielską, a starsze nie.
Histologia też była wydana dość dawno
Jak jest z fizjologią nie wiem,Gdzieś cztałam że jednotomowe, nowe wydanie jest lepsze ma mniej błędów. a gdzieś chyba na kopernika.pl że obowiazuje stare kilkutomowe.
Też własnie zbieram info o materiałach i podręcznikach
)

Dobrze wiedzieć, właśnie planowałam kupić nowego Konturka i Skawinę, mam upatrzoną już całą biochemię w różnych miejscach, tylko interesowały mnie te wydania, bo rocznik 2003, 2007, 1998, może coś się pozmieniało Ale jak tak to jestem spokojna A masz jakieś ciekawe informacje, poza tymi, co pojawiły się na facebookowej grupie?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

A co ciekawego sie pojawiło na FB? bo pewnie nie uwierzysz, ale nie mam fb
Miaaa
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2011, o 21:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Miaaa »

Woow, podziwiam Tutaj proszę
Dodatkowo jest grupa, pojawiają się propozycje pierwszych spotkań zapoznawczych etc
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: MrsCytoplazma »

dajcie linki do tych wszystkich grup na fb , proszęę
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: MrsCytoplazma »

, albo w sumie niekoniecznie, bo myślałam że jestem w wątku śumu
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Dziś zdobyłam trochę materiałów.
Od razu zaznaczam, że nie będę się uczyć,bo nie chcę zostać tu zjechana, zaszczuta i w ogóle.(a takie pytania co rocznie wywołuja agresję)
No i moje przemyślenia są takie, że nijak się w tych materiałach nie mogę połapać. Myślałam, że będą tylko nowe i potrzebne.
Wykłady z biochemi są ok -wydrukowane slajdy z wykładów wiedzy tam jest naprawdę bardzo mało chociaz pewnie kilka kilo te kartki ważą., Ale co to są keysy (bo tez dostałam) które sa jakimiś opracowaniami i artykułami naukowymi? No i jeszcze jędrzejki. to po prostu dokładne notatki biochemiczne- nie wiem co było ich podstawą ale jakoś wygladają najbardziej normalnie. w materiałach również jakieś prehistoryczne zbiory zadań typu śliwa, testy z roku 19xx co widać po czcionce (maszyna do pisania).
Podobnie z testami z anatomii chyba najnowsze to 2005. Jakieś embriologie itp.
A przeciez i biochemia i anatomia się zmieniły. No i na pewno nie są to wszystkie materiały oferowane z biochemii i anatomii.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: randomlogin »

tchorz pisze:No i moje przemyślenia są takie, że nijak się w tych materiałach nie mogę połapać. Myślałam, że będą tylko nowe i potrzebne.
No bo ktos rok temu kupil - tak jak ty - pakiet, a teraz odsprzedaje pakiet. Za rok ty odsprzedasz pakiet. I tak sie to bedzie krecilo.
Stare testy nie znaczy zle testy. To ze sa stare nie znaczy jeszcze wcale, ze sie powtorzyc nie moga. Poza tym nawet jesli nie powtarzaja sie pytania, to widac O CO, o ktore dzialy, o jakie zagadnienia, pytaja. Wiec ich to akurat bym nie skreslal.
Wyklady akurat i tak i tak daja na biezaco, a z rzadka ale czasem cos sie tam zmienia w nich, wiec lepiej miec swojoroczne niz kupowac z poprzedniego roku.
Kupowanie pakietow rzadko ma sens, w ogole kupowanie materialow rzadko ma sens - na wyzszych latach praktycznie nikt tego nie robi (chyba ze podreczniki i EWENTUALNIE po kosztach ksero takie rzeczy, ktore naprawde sie przydadza, np jakies staski do morfy).
Miaaa
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2011, o 21:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Miaaa »

Skąd brać takie testy, ktoś sprzedaje skany?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Są ogłoszenia tu na forum i np na kopernika.pl
Ale chyba wszyscy sprzedają pakiety z ubiegłego wieku, albo wcześniejszych kiedy na chemi uzywano suwaka logarytmicznego,bo kalkulatorów nie było.
Jak ktoś gdzies trafi na coś aktualnego -ostatnie 3 lata to niech da znać
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: randomlogin »

To jest ksero z ksero z ksero najczesciej. Mnostwo testow jest na magazynie, wiec jesli ktos nie wybrzydza i nie potrzebuje miec wszystkiego wydrukowanego, to w ogole mozna nie kupowac tylko z ekranu rozwiazywac. No a nawet jak nie, to trzeba uwazac czy sie nie przeplaca - nie kupowac drozej niz koszt druku nigdy.
Oczywiscie nie ma wszystkich, ale to naprawde ciezko sie zorientowac, zwlaszcza na poczatku, co warto co nie warto.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości