CMUJ Rekrutacja 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Ja ciągle mam wrażenie,ze czegos w tej rekrutacji nie dopilnowałam i 1 października okaże się że nie jestem studentką.

Teraz mnie zjecie, ale postanowiłam pouczyć sie anatomii.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Smile_Forever »

tchorz, też miałam cały czas takie wrażenie . Odnośnie anatomii - w zeszłym roku również trochę sobie czytałam przed rozpoczęciem roku akademickiego, z czystej ciekawości, żeby zobaczyć, w jaki sposób będzie wyglądać nauka tego przedmiotu. Prawda jest jednak taka, że dopiero w trakcie studiów wiadomo, w jaki konkretnie sposób należy przygotowywać się do kolokwiów i egzaminu . Polecam Ci wziąć udział w Scapuli - co prawda na lekarskim ten konkurs nie daje zwolnienia z egzaminu, bo jest już na to za późno (mi na stomie finał takie zwolnienie zapewnił, przez co wcześniej rozpoczęłam wakacje), ale sama atmosfera konkursu i przygotowań do niego, możliwość poszerzenia horyzontów sprawia, że warto dla samego siebie spróbować w nim swoich sił .
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Przerobiłam kosci klatki piersiowej i kończyne górną. Zaczynam łapać łacinę.
Z konkursów to raczej myślałam o Superhelisie.
Ale. w sumie to mam obawy, że może nie potrafię i wylecę. Jest tu sporo relacji typu: nie daję sobie rady mam wszystko do tyłu drugie terminy, rosna zaległosci, nie śpię itp. A dotyczy to głównie anatomii,a w Krakowie nie jest to wcale najtrudniejszy czy najważniejszy przedmiot.
Nawet jak się utrzymam to może sie okazać,ze czasu na dodatkową nauke nie będzie.
Ale zupełnie nie wiem jaki jest poziom zakres itp. Anatomia to pewnie głównie Bochenek. Ale podreczniki do biochemii sa jakieś dziwne? Krótkie wykłady jako podrecznik? Nie powiem,że umiem ale na olimpiadę przeczytałam, Niektóre rzeczy mniej inne bardziej dokładnie.
Wiesz moze cos na temat tego konkursu?
marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: marangan »

Ja wiem. Jeśli chodzi Ci o same eliminacje- u nas zainteresowanie było nikłe, a eliminacje odbywały się dosłownie parę dni przed finałem- niezbyt to wszystko było dopracowane, może w waszym roczniku coś poprawią. Ogólnie problem polegał na tym, że dla nas prawdziwa biochemia zaczyna się dopiero w styczniu/lutym i w maju nie mieliśmy sporej ilości materiału przerobionego. W dodatku trwały juwenalia Eliminacje uczelniane są dwuetapowe- test + otwarte pyt. a potem ustny. Podręcznikiem, na podstawie którego niby układane są pyt. jest Harper- ten najnowszy. Warto brać udział, bo można wywalczyć zwolnienie z egz, z 4,5 albo i 5.
montek17
Posty: 44
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:19

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: montek17 »

hejka wszystkim, mam do was takie pytanko, jestem z okolic Wrocławia i mam możliwość studiowania na lekarskim we Wrocławiu bądź Krakowie i kompletnie nie wiem którą uczelnię wybrać. Może pomożecie

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Wybierz Wrocław
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: bialaroza »

jak możecie, to zaktualizujcie progi CMUJ, bo na biologu lek stanął na 273, a lek dent na 266, a z tego, co wiem kilka dni temu był jakiś spadek? nie rejestrowałam się tam, więc nie wiem dokładnie jakie są teraz progi
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

[at] montek
Kraków nie rózni się jakoś drastycznie od Wrocławia. Masz bliżej to Wrocław.
Awatar użytkownika
Slash1994
Posty: 25
Rejestracja: 18 mar 2013, o 14:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Slash1994 »

Hej!
Przepraszam za offtop, ale mam małą prośbę.
Jeśli złożyliście papiery w kilka miejsc, albo jeśli znacie takie osoby, to chciałam prosić abyście je wybrali.
O co mi dokładnie chodzi: a o to, żeby nie blokować w ten sposób miejsc- 1 października okaże się, że w waszych grupach nie pojawi się parę osób, gdyż nie wybrały papierów, bo wybrały inny kierunek czy też inne miasto.
Dzięki temu, wiele osób dostanie się tam gdzie chciało, a wy zyskacie za to więcej znajomych - szczególnie chodzi mi o stomatologię we Wrocławiu-mojej koleżance brakuje 1 pkt.
Będę Wam za to wdzięczna, jak przekażecie tę informację dalej.
Już nie będę Wam przeszkadzać i życzę Wam owocnej nauki i wytrwałości od 1 października
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: york »

ile w tym roku płaciliście za wyrobienie legitymacji?
ma ktoś nr konta do wpłat?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: randomlogin »

Od lat jest 17zl, pewnie dalej tak samo, a placi sie na konto przypisane do twojej osoby, wiec nikt ci niestety nie poda swojego, trzeba wykonac telefon do dziekanatu. Albo sprawdzic w USOSie - w zakladce platnosci powinno byc.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: york »

ok, dziękuje
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: asdfgasdg »

Jeżeli zgubiłaś legitymacje, to musisz napisać wniosek o wyrobienie nowej (gdzieś na stronie wydziału jest wzór) plus płacisz 20 pare złotych. (na pewno nie 17zł, jak przy dostawaniu pierwszej)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości