CMUJ vs AM Warszawa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

szpilki są obiektywne, a od nich najbardziej zależy wynik egzaminu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Padre Morf »

szpilki tak, pisemny już nie. U nas pare osób podpadło lekceważąc przedmiot i pewną asystentkę i w prezencie mieli wrzesień.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

pisemny nie no po zaliczonych szpilkach jest ustny - w sumie jeszcze większa loteria, zwłaszcza jak na lekarskim pytają nienawidzące studentów medycyny panie dentystki /
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: Padre Morf »

Niegdyś był pisemny. Ustne są loterią to i owszem. Pamiętam jak nasz szef zachorował i egzaminować mieli wszyscy asystenci a mnie wtedy bolał ząb. Skutkiem było 4 do 10 dla mnie.
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: hagen33 »

Mam pytanie:Czy jest mozliwosc przeniesienia sie z uczelni na uczelnie zaraz po ogloszeniu list rankingowychzZarejestrowalem się w W-wie i napewno sie dostane(276)pkt, ale jesdnak wole isc na cmuj(tu na pewno nie zdąże), czy jest taka opcja?
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: gosiaczek;) »

Hmmmobawiam się, że to nie będzie łatwe. W końcu po to jest rekrutacja, żeby dostać się dzięki niej. Jeśli chodzi o przeniesienie, to chyba możliwe jest dopiero w trakcie studiów. Ale może jest ktoś bardziej zorientowany
AniaD303
Posty: 62
Rejestracja: 8 cze 2008, o 11:19

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: AniaD303 »

hagen33, dlaczego nie zdążysz? Mój kumpel wczoraj w ciągu jednego dnia załatwił wszystko na lekarski. Biorąc skierowanie na badanie lekarskie, panie poradziły mu, gdzie najbliżej może iść do lekarza. Nawet dużych kolejek nie było. Dla przypomnienia rejestracja jest do piątku.
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: hagen33 »

wlasnie o kolejki chodzi ostatnio bylem i były ogromne do lekarza med. pracy, poza tym opłata rekrutacyjna nie sądze zeby dotarła w 2 dni:(
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: gosiaczek;) »

hagen33 pisze:wlasnie o kolejki chodzi ostatnio bylem i były ogromne do lekarza med. pracy, poza tym opłata rekrutacyjna nie sądze zeby dotarła w 2 dni:(
Lekarz to nie problem, jutro poczekasz w mega kolejce i wyślesz opłatę (dotrze nie martw się, jeśli pójdziesz do PKO SA- tam jest konto CMUJ to dojdzie bardzo szybko, najlepiej iść rano) wszystko da się zrobić powodzenia!
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: hagen33 »

dzięki, może się uda:)
AniaD303
Posty: 62
Rejestracja: 8 cze 2008, o 11:19

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: AniaD303 »

U mnie opłata rekrutacyjna została potwierdzona rano kolejnego dnia. Powodzenia!
krys
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2008, o 00:17

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: krys »

temat dosc stary, ale dopiero teraz na niego trafilem. mam kilka uwag )

co do cmuj, pierwszy rok przebiega w bardzo prostudenckiej atmosferze. kadra anatomii jest naprawde bardzo, ale to bardzo przychylnie nastawiona do studentow. histologia jest troszke bardziej bezosobowa (zmiana asystenta po semestrze i mniej godzin cwiczen- na anato prosektoria to drugi dom.), ale wciaz- nie ma powodow do narzekan. mialem przyjemnosc byc ostatnim rocznikiem ktory prowadzil na histo dr Kasprzyk- bardzo wielu doroslych lekarzy po specjalizacjach ciagle pamieta zajecia z tym asystentem. co do embrio, jest jak jest, dla mnie bylo smiesznie- nie bralem dowcipow nt fartucha i sprzedazy precli w rynku do siebie.
jak chodzi o 2 rok. fizjo jest ciezkie. wlasnie jutro mam zajecia i juz olalem konturka bo mi sie nie chce. 2h 15 min pytania, ostatnio poszlo 6 osob- w tym ja. dr S. ocenia uczciwie i jak sie umie to problemu nie ma. ostatnio wszyscy umieli, nawet chyba 2x db bylo. jutro moze byc slabiej, ale zobaczymy. inne przedmioty- dobrze prowadzone. biofizyka cwiczenia sa lekko kosmosem dla mnie, cwiczenia z chemi sa ok, ale mamy malo spektrofotometrow, na 1 cwiczeniach o bialkach czesc osob tracila czas czekajac na swoja kolejke. kadra z ww przedmiotow ok.
jak chodzi o strone internetowa- najglupszy argument jaki slyszalem. z naszej strony nikt nie korzysta FORUM zastepuje nam strone, a nawet dziekanat, kopernika.pl. bardzo rozbudowane dzialy, dodatkowo magazyn z materialami gromadzonymi przez poprzednie roczniki. dodatkowo prawie kazda katedra ma swoja strone, gdzie sa wyniki kolosow i egzamow, no i jest nieszczesny usos.
kwestia plecow- bzdura. u mnie w grupie jest malo osob co maja w rodzinie lekarzy, jedna ma powiedzmy powiazania z uczelnia, ale jest traktowana na rowni z nami, nawet zaliczyla wrzesien ostatnio. oczywiscie sa przypadki promowania studentow, ale gdzie ich nie ma?
jesli mowimy o placowkach- szpitalach itp, to szczerze mowiac w krk jest ich pod dostatkeim, w te wakacje najbardziej oblegane kliniki mialy wolne miejsca- to raz. dwa, nie wiem po co komu praktyki na super wyposazonych placowkach- przynajmiej te po 1,2 i 3 roku- programow dalszych nie przegladalem. inna kwestia jest to jak wyszloby porownanie sprzetu w wawie i krk- nie mam na ten temat pojecia wiec sie nie wypowiadam.
jak czytam posty mowiace znajomy z krk mowil. sasiadka ma corke. to mnie krew zalewa. ludzie, nie macie info pewnych, nie wypowiadajcie sie zle. zawsze znajdzie sie ktos kto o swoje niepowodzenia obwinia wszystko, nawet uniwersytet, czy kadre. jak ktos chce sie uczyc, to wszedzie sie nauczy. a co do tego ze nas ucza duzo bezsensownych rzeczy w krakowie. to nie sadze zeby w wawie program byl inny i zeby tamtejsi studenci po 2 roku byli turboparamedykami. ide spac, pozdrawiam serdecznie warszawe!
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: CMUJ vs AM Warszawa

Post autor: sasanka55 »

hej
odgrzebuję stary temat, bo teraz dla mnie zyskał na aktualności jestem z Krakowa, ale mam rodzinę w Wawie toteż również się waham. Rozumiem że jeśli chodzi o progi punktowe, to jest podobnie? Tzn. nie ma specjalnej zależności że do któregoś z tych miast łatwiej się dostać na lekarski? Zdawałam rozszerzoną fizykę, ale jak widzę nie daje mi to specjalnej przewagi do Wawy (ukłony do Giertycha )
W Krakowie w zeszłym roku bodajże otworzyli nowy kierunek na UJ - neurobiologię, którą dosyć poważnie rozważam, tylko niespecjalnie widzę perspektywy pracy w Polsce. Czy w Warszawie istnieje coś zbliżonego? Nie spotkałam się z żadnymi informacjami, ale może coś ominęłam
Przeczytawszy wcześniejsze posty już sama nie wiem co z tą atmosferą. Wydaje mi się że obydwie uczelnie mają po tyle samo plusów i minusów, więc ciężko wybrać lepszą.
Będę wdzięczna za każde info Pozdrawiam serdecznie studentów! (i przyszłych również )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości