co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Ranger »

Wydaje mi się, że na lekarski mało co przeszkadza . Co innego stoma.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: talagia »

A w czym niby astma miałaby przeszkadzac?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Ranger »

Robisz kolesiowi zastrzyk i zaczynasz się dusić DDD
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: a_niap »

damian552 pisze: Gdzie jest napisane, że skrzywienie kręgosłupa dyskwalifikuje kandydata na stome?
Jak znajdziecie taki pzrepis to dajcie znac. Osobiscie uwazam ze to troche bezsensu, biorąc pod uwage ile ludzi ma problemy ze skolioza.
Robisz kolesiowi zastrzyk i zaczynasz się dusić xDDDD
Przerywasz robienie zastrzyku (ktory nie jest zastrzykiem ratującym życie), wyjmujesz z kieszeni aparat, robisz kilka wdechów i przestajesz sie dusic.

A co do przeciwskazan - niektóre nie są okreslone (ja sie osobiscie z czyms takim nie spotkalam zeby bylo napisane czego nie wolno miec), zreszta jest cos takiego jak tajemnica lekarska i nie trzeba sie spowiadać z każdej choroby na którą sie cierpi, ale jest tez cos takiego co sie nazywa myślenie i wydaje mi sie ze kazdy kto stwierdzi ze jest cos co mu przeszkadza i moze pzreszkadzac w danym zawodzie to SAM podejmie decyzje a nie bedzie sie kierowal czy jest taki przepis czy go nie ma a jak nie ma takiego przepisu to dobrze. Dla przykladu: jak sie ma problem z kregoslupem to raczej sie nie zostanie chirurgiem, chociażby dla wlasnego komfortu (bo po co się samemu narażać na cierpienia?) chociaż nigdzie nie jest napisane ze jak boli kregoslup to cie nie przyjmą na specjalizacje
tygrysiczka
Posty: 99
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 16:13

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: tygrysiczka »

Ranger pisze:Robisz kolesiowi zastrzyk i zaczynasz się dusić DDD
od zastrzykow sa pielegniarki
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Jocisko »

A ja jak miałam robione badania to właściwie sprawdzali czy żyję. Więc pewnie większość z Was przeszłaby badania, gorzej z późniejszą pracą.

Jakoś alergie wydają mi się najbardziej dotkliwe, nie wiem, ale ktoś może mieć no uczulenie na formalinę o ile owe istnieje, a wtedy będzie mu trudno na studiach
lanka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2009, o 21:10

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: lanka »

Jocisko, znam osobę uczuloną na rękawiczki te białe to jest dopiero uciążliwe
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: a_niap »

wtedy sie zaklada foliowe pod te białe
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Jocisko »

Ale kiedyś mi się obiło, że są rękawiczki te białe dla alergików, jednak nie wiem czy to prawda. Czytałam też o jakimś kremie, który łagodzi objawy.

Uczulenie na rękawiczki jako tako pewnie i w pracy i na studiach nie przeszkadzałoby, nawet przy zakładaniu ich dość często mi na te przezroczyste nawet Gorzej kiedy owe rękawiczki musisz włożyć szybko, aby udzielić pacjentowi niezbędnej pomocy, wtedy takei kombinowanie może być tragiczne.
Czytałam też, że pracodawca uczulonym jest zobowiązany dostarczyć neiuczulające rękawiczki.

Czyli nie jest tak źle.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Padre Morf »

a_niap pisze:zreszta jest cos takiego jak tajemnica lekarska i nie trzeba sie spowiadać z każdej choroby na którą sie cierpi
a co ma do tego tajemnica lekarska?
Przed wydaniem PWZ też przechodzi się badania i jeśli coś się na nich zatai PWZ można zabrać ]
tygrysiczka pisze:od zastrzykow sa pielegniarki
Nie wszystkie wstrzyknięcia może wykonać pielęgniarka.
Jocisko pisze:akoś alergie wydają mi się najbardziej dotkliwe, nie wiem, ale ktoś może mieć no uczulenie na formalinę o ile owe istnieje, a wtedy będzie mu trudno na studiach
Istnieje uczulenie na formalinę. W takich wypadkach obowiązkowo rękawiczki, a w skrajnych gogle pływackie na oczy.
Jocisko pisze:Ale kiedyś mi się obiło, że są rękawiczki te białe dla alergików, jednak nie wiem czy to prawda.
Są rękawiczki wykonane z innych tworzyw niż lateks. W niektórych szpitalach zastąpiły te lateksowe np. na bloku operacyjnym.
Awatar użytkownika
policjantka
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2009, o 19:01

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: policjantka »

Zawsze na skierowaniu na badania uczelnia pisze czynniki ryzyka: promieniowanie, kontakt z alergenami itp. i jest zaznaczone że lekarz musi sprawdzić czy kandydat nie ma problemów zdrowotnych, które uniemożliwiałyby pracę przy tych czynnikach.
Ja jak byłam u lekarki (badania na k. lekarski) to mnie mocno postraszyła: 1. mam uczulenie na wiele rzeczy więc rękawiczki lateksowe mogą wywołać reakcję alergiczną (i nie tylko rękawiczki), 2. mam krzywy kręgosłup więc jak się wybiorę na specjalizację to powinnam wybrać taką w której się nie stoi dużo (powiedziała że chirurgia odpada), 3. jak będę szła na okresowe badania później to lekarz może stwierdzić że jednak się nie nadaję bo jestem za bardzo chora (chociaż w sumie to niby jestem zdrowa))
Ja miałam badania u neurologa, okulisty, EKG, absolutnie wyczerpujący wywiad lekarski dotyczący przebiegu chorób w trakcie całego życia i u innych członków rodziny, lekarka pytała też czy mam RTG płuc (bo na skierowaniu było coś o prątkach gruźlicy]), na szczęście uwierzyła mi na słowo że niedawno robiłam do książeczki pracowniczej i mam płuca zdrowe

tego neurologa i EKG to mogłam mieć dlatego że rezerwowo składałam papiery na fizjoterapię, ale to nie zmienia faktu że byłam opukana z każdej strony
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Padre Morf »

policjantka pisze:lekarka pytała też czy mam RTG płuc (bo na skierowaniu było coś o prątkach gruźlicy])
powinna Cię skierować na próbę tuberkulinową i ew. szczepienie BCG
Awatar użytkownika
policjantka
Posty: 173
Rejestracja: 8 lip 2009, o 19:01

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: policjantka »

Tia, i co jeszcze? W sumie to powinnam poleżeć z tydzień w szpitalu i poddać się wszelkim możliwym badaniom
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości