co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
takihoy
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2014, o 02:07

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: takihoy »

Czy Zespół Aspergera z nawracającymi zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi dyskwalifikuje? Ogółem zespół aspergera nie jest raczej chorobą psychiczną, a raczej zaburzeniem psychicznym. Co myślicie? Macie pewne info? btw. mam wujka z tym samym zaburzeniem i jest chirurgiem, z tym, ze jak on byl na studiach, to nie znano jeszcze zespolu Aspergera.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: tchorz »

Ogólnie to jest tak, że jak coś nie rzuca się w oczy to nie ma znaczenia. Jak pójdziesz do lekarza pracy po zaswiadczenie to raczej nie stwierdzi ZA przez 10 minut wizyty.
Problem polega na tym czy z takim czymś do radę skończyć studia? No bo jesli ktoś kompulsywnie wyzwie rektora od idiotów
takihoy
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2014, o 02:07

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: takihoy »

mysle, ze jakos wytrzymam bez wyzywania rektoraOCD zreszta calkowicie dalo mi spokoj odkad regularnie popalam MJ. ( gdy przestaje palic - wraca).
Tylko co jesli mam ZA w dokumentacji lekarskiej?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: mossa »

prawdopodobieństwo że ktoś zechce obejrzeć Twoją dokumentację jest minimalne, najprawdopodobniej lekarz medycyny pracy tylko spyta czy na coś chorujesz, jak nie powiesz to się nie dowie. z otrzymaniem zaświadczenia o zdolności do studiowania nie powinno być problemu, zastanów się tylko, czy te przypadłości nie będą Ci przeszkadzały w studiach, no i później w pracy. super że nie zwyzywasz rektora ale czy nie masz np problemów społecznych związanych z Aspergerem? bo jak zapewne wiesz kontaktu z różnego rodzaju ludźmi jest bardzo dużo i jak się ma jakieś problemy z tym związane to może być ciężko. pomyśl o tym, nawet jeśli nie ma przeszkód formalnych to czasem mogą być takie zdroworozsądkowe, wszystko zależy od konkretnego przypadku
lek. mossa
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Lovenda »

Ja mam astygmatyzm i brak widzenia obuocznego. W poradni medycyny pracy powiedzieli mi, że mogę zapomnieć o speckach zabiegowych, a gdybym chciała studiować stomę to nie dostałabym PWZ.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

chyba to oczywiste
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Lovenda »

Dla mnie akurat nie było. Może dla niektórych też nie jest, dlatego może mój post rozwieje czyjeś wątpliwości
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: taida »

to przez astygmatyzm czy przez brak widzenia obuocznego?

pisaliscie wczesniej o małych wadach tzn np 1,5. ja mam 8 i 7 na minusie, i rosnie wciaz.do tego mam astygmatyzm. oczywiscie chodze w okularach/soczewkach, ale czy to jest przeszkoda na studia lub na ewentualne specjalizacje? bo jest to duża wada
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Pawel24 »

Jeżeli jest skorygowana to nie jest przeciwwskazaniem do niczego, przecież w soczewkach/okularach widzisz jak człowiek bez wady wzroku. Nie dajmy się zwariować. Jak u mnie na roku, na wykładzie z okulistyki, padło pytanie kto ma wadę wzroku to z 80% osób podniosło rękę.
izoenzym
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2011, o 18:25

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: izoenzym »

A jak widzicie ten temat pod kątem ubytku słuchu? Zaznaczę, że chodzi o lekką/umiarkowaną wadę. Czy noszenie aparatu dyskwalifikuje kandydata na medycynę? Czy znacie kogoś kto z taką przypadłością próbuje zostać lekarzem?
tylczynskaj
Posty: 120
Rejestracja: 16 lip 2012, o 14:57

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: tylczynskaj »

a dlaczego niby mialaby to byc przeszkoda. okulary, aparat sluchowy jezeli wada jest korygowana to moim zdaniem nie ma przeszkód
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Mårran »

Póki będziesz słyszał/widział pacjenta, to nie ma przeciwwskazań do bycia lekarzem
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co dyskwalifikuje kandydata na medycynę?

Post autor: Medycyna Lwów »

Pawel24 pisze:Jeżeli jest skorygowana to nie jest przeciwwskazaniem do niczego, przecież w soczewkach/okularach widzisz jak człowiek bez wady wzroku. Nie dajmy się zwariować. Jak u mnie na roku, na wykładzie z okulistyki, padło pytanie kto ma wadę wzroku to z 80% osób podniosło rękę.
to trzeba było więcej z tych wykladów wyciągnąć bo trochę mylisz fakty. To że może 80% czy anwet więcej ludzi ma JAKĄŚ wadę wzroku jest normalne. Po 40 rż. pogarsza się zdolność widzenia do bliży, co jest fizjologią, ale nie mylmy wad takich jak degenracyjna krotkowzroczność (mówiąc prosto wady rzędu -8, -10 Dsph nasilajace się z wiekiem prowadzące finalnie do praktycznej ślepoty) czy braku widzenia steroskopowego np. u osoby z nieskorygowaną za dziecka lub skorygowaną źle chorobą zezową czy ciężkim astygmatyzmem - tu nie mowię o p.wsk do samych studiów, ale do specjalizacji zabiegowych jak najbardziej. Trochę rozsądku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości