Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Post autor: Hogwartnik »

No niestety na stacjonarną to na oba nie, jedynie niestacjonarna.
Banagladesz
Posty: 66
Rejestracja: 22 sty 2014, o 16:49

Re: Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Post autor: Banagladesz »

czytałam że można robić specjalizacje np. farmacja przemysłowa, kliniczna.
Czy oznacza to, że po tych 5,5 latach studiów kolejne kilka lat trzeba poświecic na te specjalizacje? Czy to już jest włączone w program 5,5 letnich studiów?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Post autor: Hogwartnik »

Banagladesz pisze:czytałam że można robić specjalizacje np. farmacja przemysłowa, kliniczna.
Czy oznacza to, że po tych 5,5 latach studiów kolejne kilka lat trzeba poświecic na te specjalizacje? Czy to już jest włączone w program 5,5 letnich studiów?
Specjalizacja jest po studiach. Trwa minimum 3 lata.

EDIT: i zanim się zacznie chyba trzeba mieć jeszcze odpowiedni staż pracy w zawodzie.
Banagladesz
Posty: 66
Rejestracja: 22 sty 2014, o 16:49

Re: Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Post autor: Banagladesz »

Aha, a po samych studiach mogę już pracować w aptece? albo w jakiejś firmie farmaceutycznej?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Post autor: Hogwartnik »

Banagladesz pisze:Aha, a po samych studiach mogę już pracować w aptece? albo w jakiejś firmie farmaceutycznej?
Tak, i tu i tu. Gdziekolwiek się znajdzie robotę, bo i więcej możliwości jest.
Banagladesz
Posty: 66
Rejestracja: 22 sty 2014, o 16:49

Re: Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Post autor: Banagladesz »

Dzięki za odpowiedź) Nie orientuję się jeszcze w tym wszystkim, i bałam się że te specki są niezbędne po studiach
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Post autor: Hogwartnik »

Myślę, że bardzo dużo ludzi nigdy ich nie zrobi i nie robiło. Niezbędne na pewno nie są.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Co lepsze farmacja czy analityka medyczna?

Post autor: deVries »

Prawda, że po farmacji można zostać analitykiem, ale nie tylko za sprawą podyplomówki. Można zrobić specjaliację (3 lata) z toksykologii. Nie wiem na ile realne obecnie jest to opcja, bo miejsc jest pewnie mało, o ile są. Ale teoretycznie się da. Z innych specjalizacji króluje apteczna, na którą jest najwięcej miejsc. Nie ma też raczej problemu ze zrobieniem szpitalnej i klinicznej. Widziałem kilka miejsc na lek ziołowy, analitykę farmaceutyczną i farmację przemysłową. Farmakologii z kolei nie da się od kilku lat nigdzie zrobić. O innych nie wiem. Specjalizacja nie jest potrzebna, żeby w danym sektorze pracować.

Oba kierunki są naprawdę spoko - jak dla mnie najciekawsze na całym umedzie. Po farmacji łatwiej znaleźć pracę, ale jak ktoś idzie na analitykę nie dlatego, że się nie dostał na lek, to też na pewno świetnie sobie poradzi. Wybierając analmed warto się już na studiach na jakąś dziedzinę ukierunkować, bo tematyka jest bardzo szeroka i ciężko wszystko dokładnie omówić - robić dodatkowe praktyki, działać w kołach itd. Farmacji też się to tyczy, zwłaszcza jeśli ktoś chce znaleźć pracę poza apteką. U nas byli niedawno absolwenci i pracują naprawdę w różnych miejscach i różne (mniej lub bardziej ciekawe ) rzeczy robią, tylko wszyscy oni już na studiach coś w tym kierunku zdziałali.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości