co mi się stanie jeśli....??

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
marlena06
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:45

co mi się stanie jeśli....??

Post autor: marlena06 »

Co mi się stanie jeśli będę spożywać tabletki bioprazol bez żadnej potrzebypoprostu,żeby mnie przeczyściło.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: co mi się stanie jeśli....??

Post autor: mediatan »

Najpierw sprawdź czym jest bioprazol i po co się go stosuje, chociażby tutaj:

Kod: Zaznacz cały

doz.pl/leki/p301-Bioprazol
marlena06
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:45

Re: co mi się stanie jeśli....??

Post autor: marlena06 »

w sumie i tak to mi nic nie mówi.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: co mi się stanie jeśli....??

Post autor: Padre Morf »

a po co tak, w ogóle chcesz ten bioprazol łykać?
Awatar użytkownika
Rose...
Posty: 185
Rejestracja: 17 mar 2009, o 19:20

Re: co mi się stanie jeśli....??

Post autor: Rose... »

marlena06 pisze:Co mi się stanie jeśli będę spożywać tabletki bioprazol bez żadnej potrzebypoprostu,żeby mnie przeczyściło.
Nie lepiej np. czogośdelikatniejszego np. olejek rycynowy
marlena06
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2009, o 19:45

Re: co mi się stanie jeśli....??

Post autor: marlena06 »

Trudne pytanie.
Może jestem ciekawa?
głupia?


Czyli nikt nie wie

[ Dodano: Sob Maj 09, 2009 12:44 ]
Ja chcę wiedzieć co się mi może stać nic innego mnie nie obchodzi !
żaden olejek
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co mi się stanie jeśli....??

Post autor: Medycyna Lwów »

możesz się skrajnie odwodnić, w konsekwencji zasadowica metaboliczna i inne problemy.
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: co mi się stanie jeśli....??

Post autor: mediatan »

marlena06 pisze:Co mi się stanie jeśli będę spożywać tabletki bioprazol bez żadnej potrzebypoprostu,żeby mnie przeczyściło.
WSKAZANIA
Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, zakażenia Helicobacter pylori, refluks żołądkowo-przełykowy, zespół Zollinegera-Ellisona.
MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE
[.]Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunki, zaparcia, wzdęcia, bóle w nadbrzuszu, nudności, wymioty, suchość suchość w ustach) [.]
Czy naprawdę nie widzisz, że chcesz wziąć lek którego nie stosuje się jako leku przeczyszczającego, ale w chorobie wrzodowej. Działanie przeczyszczające jest efektem ubocznym czyli niepożądanym.
Równie dobrze można brać np. leki przeciwnowotworowe które mają jako skutek uboczny efekt przeczyszczający, a to że służą do czego innego to już Cię nie interesuje?

[ Dodano: Sob Maj 09, 2009 13:10 ]
Acha, jeszcze reszta gratisów które mogą wystąpić przy braniu tego leku:
Ośrodkowy układ nerwowy (bóle i zwroty głowy, drażliwość, niepokój, pobudzenie lub niepokój, zaburzenia snu, zaburzenia równowagi).
Skórne reakcje alergiczne, uogólnione reakcje alergiczne, zapalenie dróg moczowych, zaburzenia funkcji wątroby, ginekomastia (powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn), zmiany obrazu krwi.
To są efekty ubczone i ciężko przewidzieć które wystąpią u danego pacjenta i czy w ogóle wystąpią. Może się więc zdarzyć tak że nie wystąpi u Ciebie efekt przeczyszczający, tylko np zaburzenia równowagi.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: co mi się stanie jeśli....??

Post autor: doktorka »

marlena06 pisze:Trudne pytanie.
Może jestem ciekawa?
głupia?
no to, ze jestes glupia nie ulega akurat zadnej watpliwosci.
marlena06 pisze:Czyli nikt nie wie

[ Dodano: Sob Maj 09, 2009 12:44 ]
Ja chcę wiedzieć co się mi może stać nic innego mnie nie obchodzi !
żaden olejek
omeprazol rownie dobrze zamiast biegunki moze wywolac zaparcia. wiec jesli mialas nadzieje na przeczyszczenie i w ten sposob pozorne schudniecie- przykro mi, ale nie da rady, zamiast tego polecam ruszyc d. np na rower i zastanowic sie nad znaczeniem slowabulimia".

co Ci sie moze stac- lista efektow ubocznych jest dosc dluga (ktos tam juz podlinkowal), wiekszosc jest bardzo rzadka. najbardziej realnym zagrozeniem jest przerost flory bakteryjnej jelita ( co sie zdarza czesto dosc)- w prezencie dostaniesz oddech jak u żula, ktory myl zeby ostatni raz 5 lat temu np.
możesz się skrajnie odwodnić, w konsekwencji zasadowica metaboliczna i inne problemy.
gruba przesada. bardziej martwilabym sie wiedźmą Shigella/Salmonella, ba, a nawet Clostriudium.

a juz najbardziej martwi mnie Twoje kretynstwo, marleno06.

[ Dodano: Sob Maj 09, 2009 15:16 ]
a btw - zasadowica metaboliczna w przebiegu biegunki jest raczej malo prawdopodobna, duzo bardziej- kwasica metaboliczna (utrata HCO3-), ewentualnie w efekcie kwasicy zasadowica jako efekt kompensacji, ale to tez.naciaganie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości