co na maturze????

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
alexandra
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2008, o 22:33

co na maturze????

Post autor: alexandra »

Witam wszystkich może zastanowimy się razem czego spodziewać się można na tegorocznej maturze wiem że są szkoły w których nauczyciele mają dobre serca lub nie umieją trzymać języka za zębami, i naprowadzają na co warto zwrócić szczególną uwagę przygotowując się do matury. może wymienimy się tymi poglądami. co wy na to myslę że się zgodzicie ze mną. no to do dzieła. zaczynamy pozdro dla wszytkich :)
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: co na maturze????

Post autor: Batha »

a skąd szkoły mają wiedzieć co będzie, arkusze pewnie jeszcze nie przyszły

a Ty coś już wieszgt
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: co na maturze????

Post autor: scarlett89 »

moze Alexandrze chodzi o tych nauczycieli co pracują przy komisjach dobierających zadania?
alexandra
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2008, o 22:33

Re: co na maturze????

Post autor: alexandra »

np, w mojej szkole, profesorka stawia na termochemie bo jej nie bylo na probnej, a zazwyczaj coś z tego działu jest. tak samo często w arkuszach pojawiaja się pytania z elektrolizy czy ogniw. może wy sami macie jakieś przeczucia? podzielmy się nimi nawzajem
ArQo
Posty: 96
Rejestracja: 2 mar 2008, o 16:24

Re: co na maturze????

Post autor: ArQo »

Hmm gdybac co moze byc mozna bez konca Generalnie moze byc wszystko, ja spodziewam sie chromu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: co na maturze????

Post autor: Padre Morf »

alexandra pisze:wiem że są szkoły w których nauczyciele mają dobre serca lub nie umieją trzymać języka za zębami
ale to jest tylko takie typowanie ze strony nauczycieli. W opracowywaniu arkuszy bierze udział bardzo wąska grupa ludzi, są drukowane za granicą itd.
ollciakus
Posty: 60
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:55

Re: co na maturze????

Post autor: ollciakus »

elektrochemia . zapewne jakis redox bedzie, bo to juz standardowo ]
nie wiem jak z organiczna . w tamtym roku bylo troszke malo na maturze, kto wie, moze teraz troche wiecej jej bedzie ]
alexandra
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2008, o 22:33

Re: co na maturze????

Post autor: alexandra »

wiem że gdybać można bez końca, ale są typania które maja większe prawdopodobieństwo że się akurat pojawią zawsze może się pojawić jakieś zadanie nietypowe, ale będzie to jedynie jedno czy dwa, a reszta (mam taką nadzieję) że będą podobne do typowych zadań z arkusza.
moga być jakieś doświadczenia z organicznej o to często spotyka się w arkuszach. racja- chrom czy mangan też może się pojawić.
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: co na maturze????

Post autor: martynka89 »

a ja mysle ze moze byc cos z tworzyw sztucznych i ich zastosowanie.
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: co na maturze????

Post autor: bedroom-bar »

martynka89 pisze:a ja mysle ze moze byc cos z tworzyw sztucznych i ich zastosowanie.
O ile mnie pamieć nie myli były już takie pytania.
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: co na maturze????

Post autor: zielenica »

na pewne redox, elektrochemia, projektowanie doświadczenia. Tak jak z biologią - nie da się strzalać, bo zawsze są podobne zadania ^_^ co innego polski i tematy do wypracowań Na pewno na chemi będzie też chrom/mangan/żelazo/miedź, chemicy kochają jak coś zmienia kolory
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: co na maturze????

Post autor: Korczaszko »

zielenica pisze:chemicy kochają jak coś zmienia kolory
bo to jest fajne
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: co na maturze????

Post autor: zielenica »

Korczaszko pisze:bo to jest fajne
no fajne, fajne, ale pamięć obciąża
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości