Co położyc na dno klatki??

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Co położyc na dno klatki??

Post autor: Kamila:) »

Co można położyc na dno klatkipotrzeba jakieś trociny albo sianojesli fretka załatwia się do kuwety to chyba nie jest jej to potrzebne.
tennyo
Posty: 74
Rejestracja: 16 sty 2006, o 15:41

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: tennyo »

Kamila:) pisze:Co można położyc na dno klatkipotrzeba jakieś trociny albo sianojesli fretka załatwia się do kuwety to chyba nie jest jej to potrzebne.
ja osobiście nei radziłabym ci klatki fretki wysypywać sianem a juz szczególnie trocinami. chyba że bardzo lubisz sparzątać mogę Ci powiedzieć jak mój freciszon ma urządzoną klatke. Na dole ma dość spory kocyk w który kiedy chce może sie zawinąc i pojść spać. ale to zdarza mu sie żadko, raczej kocyk służy do chowania miąska, toteż musi być bardzo czesto prany i zmieniany. Natomiast na drugim pięterze klatki, obok drabinki mam hamak i to jest miejsce (prócz pościeli w MOIM łóżku) gdzie freciszon śpi. Fretki bardzo lubią stannieważkości wiec jeżeli szukaszspanka dla niego/jej to zainwestuj albo sama uszyj hamaczek. a na dno ajk pisałam, kocyk wystarczy
Bogushiasss
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2006, o 19:34

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: Bogushiasss »

moja freta podsciółk to nie ma ale na dole w klatce ma połozone dość duze pudełko po butach, a w srodku pełno szmatek, i takich rzeczy . tam sobie śpi . na hamaczku tez lubi
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: prazm »

Moje fretki nie mają klatki ale zagrodę. Stoi w kuchni na gresie. Ten system ma szereg zalet. 1 fretki mają więcej przestrzeni, którą mogą sobie zagospodarować, 2. łatwiej jest utrzymać czystość bo w miejscach w któeych się załatwiają, jeśli robią to poza kuwetą można podkładać gazety, które można wymieniać nawet kilka razy dziennie, 3. nie stosuję żadnych, ew. alergizującycyh podkładów. Jeśli dodacie do tego możliwość częstego prania kocyków polarowych, które fretki mają w swojej zagrodzie to dojdziecie do wniosku, że utrzymanie czystości nie jest problemem. Dzięki temu w domu praktycznie nie ma zapachu fretek. No przynajmniej goście tego nie czują bo psy i owszem Miałem 2 dni na przechowaniu fretkę, która szukała domu. Fretka miała swoją klatkę 100x80x50 cm czyli taką z największych z podściółkąBenek". Dla mnie to był koszmart. Zapach, pył, trudno sprzątać Zresztą żona doceniła genialność mojego pomysłu z wybiegiem. Na dokładkę wybieg można poskladać i bez problemu przewozić, a z dużą klatką jest problem. Oczywiście dorobiłem siatkę coby frety nie wyłaziły górą. Chłopcy tego nie robili, ale samiczka i owszem A jeszcze jedno, taki wybieg jest o niebo tańszy niż klatka odpowiednich rozmiarów!
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: Kamila:) »

Rozumiem, ale jak czytałam wcześniej, to ty masz 3 frecie, a ja mam zamiar dopiero kupic sobie i to tylko jedną i myślę, że więcej juz miec nie będę Więc sądzę,że zagroda totakie sobie wyjściea poza tymnie mam za bardzo miejsca w pokoju na zgródkę.i jeszcze jednochyba będę spokojniejsza jeśli fretka będzie zamknięta w klatce a nie w takiej zagródce.bałabym się, że jakimś sposobem ucieknie i zrobi sobię krzywdę albo narobi niepotrzebnych szkód. Wybieram klatkę
fredziszon
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 15:57

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: fredziszon »

ja daje drewniane wióry
daisy
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 19:57

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: daisy »

Oj siano i trociny odradzam, najlepiej jest postawić kuwetę ze żwirkiem i jakieś szmatki, kocyki by fretka mogła się w nich zakopać
Virsu
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 13:58

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: Virsu »

Tennyo ma racje .Ja mam kocyk.
gosia
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:43

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: gosia »

moj fred ma absolutna swobode.spi gdzie chce w ciagu dnia.oczywiscie najchetniej spi na kanapie pod poduchami. do spania w nocy upodobal sobie mala miske w lazience pod wanna, wiec dostal do tej miseczki kocyk. i tak spi. nie trzymam go w klatce. w nocy kilka razy wychodzi na siusiu i kupe wiec obok miseczki ma kuwetke. Natomiast w ciagu dnia roznie to bywa
Karola
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2007, o 15:26

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: Karola »

tennyo pisze:Fretki bardzo lubią stannieważkości wiec jeżeli szukaszspanka dla niego/jej to zainwestuj albo sama uszyj hamaczek. a na dno ajk pisałam, kocyk wystarczy
fretki nie po to maja hamaki, bo lubia stan niewazksci, tylko dlatego, ze podczas lezenia na hamaku, w rekawie, odpoczywaja im kregoslupy, bo jesli leza na czyms twardym to niestetych ich kregoslupy nie sa w zbyt komfortowej dlan pozycji, jak wiecie fretki maja duzo wieksze krazki miedzykregowe i dzieki temu sa takie gietkie, zatem odpoczywac powinny tylko na lezacoP

a co do kuwety, to powiem tyle: najlepiej sprawdzic w ktorym rogu fretka najczesciej sie zalatwia, po czym umiescic w nim kuwete narozna i wysypac ja piaskiem dla kotow, najlepiej takim zbrylajacym, a reszte kuwetkitej normalnej mozemy takze wysypac kocim zwirem, albo granulatem z trocin, a jesli fretka i tak lazi nam po domu jak chce i kiedy chce, to nie trzeba jej tej kuwetki wyscielac niczym w zasadzie, tylko ta naroznaP
gliko
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 11:02

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: gliko »

generalnie jestem przciwna trzymania fretki non stop w klatce to nie chomik ja swoja fretke najpierw barcznie obserwowalam gdzie i jak porusza sie po mieszkani. gdzie jest w stanie wejsc sama a gdzie na bank nie da rady,. usunelam mozliwosci wejscia wysoko zbey nie spoadla. tam gdzie jest mozliwosc wejscia staram sie zbey nie bylo niebezpiecznych dla niej rzeczy. nie puszczam jjee na cale mieszkanie bo domownicy sie sprzeciwaja. clay moj pokoj to jej pokoj. spi w lozku. w koszyczku na hamaku w poscieli. gdzie chche. trociny i siano przeznaczone jsst dla gryzoni. fretki moga sie tym zakrztusic itd. najlepsze sa stare t-shirty lub kocyci zeby mogly sie zawinac w to i spac. ja polecam do kuwet zwirek zbrylajacy dla kotow. rewelacja!
k1ra
Posty: 7
Rejestracja: 4 paź 2007, o 19:05

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: k1ra »

ja 3mam swoja frecie w akwarium 90x84x63. z wejsciem to kiedy sobie chce to wyjdzie lub wejdzie gdyz stoi te akwarium na podlodze u mnie. mimo ze ma tylko 3 mieszki to juz ja powoli przyzwyczaja do kladzenia sie u mnie P skubana budzi mnie zawsze rano nie wiem jak to jest ale do szkoly nie zasypiam dzieki niej a co do sciolki. to pod miejsce tam gdzie sie zalatwiaja podkladam gazetki i nie ma problemu z qpkami (tak jak napisal prazm) a tak to to ma 2 koce P i glownie to lata po mieszkaniu wiekszosc dnia. oczywiscie pod opieka a gdy do szkoly ide i nikogo nie ma w domu to akwarium wita postrufka
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Co położyc na dno klatki??

Post autor: Norbi »

trociny mogą powodować astmę u gryzoni , u fretek tym bardziej.
Najleprzym wyjściem jest gumoleum.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości