Co potrzebne na I rok?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nevergonnabe
Posty: 91
Rejestracja: 13 maja 2012, o 11:33

Co potrzebne na I rok?

Post autor: nevergonnabe »

Chodzi mi głównie o stomatologię. Co mamy zakupić już na pierwsze zajęcia? Jaki fartuch, jeden, dwa? Co jeszcze?
Awatar użytkownika
piglet
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2013, o 18:43

Re: Co potrzebne na I rok?

Post autor: piglet »

Jeśli chodzi o anatomię: fartuch, najlepiej długi, z długim rękawem (choć niektórzy uznają z krótkim). Czepek/chusta na głowę. Rękawiczki jednorazowe. Pęseta się przyda, skalpel w teorii tak, w praktyce nie (moja grupa akurat nic nie preparowała).

Na chemię medyczną również długi fartuch (jak będzie poplamiony to tym lepiej, nie będzie szkoda, gdy się czymś ubrudzi podczas doświadczeń), rękawiczki, coś mówiono o okularach ochronnych, nie wiem, czy w tym roku były używane. Jak ja uczęszczałam na zajęcia to nikt nie posiadał okularów i jakoś to przeszło. Zależy od prowadzącego.

Na pielęgniarstwo mundurek: fartuch, najlepiej z krótkim rękawem, białe spodnie, jakieś kapcie . Choć czasem i białe trampki przeszły.
I chyba tyle wystarczy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości