Co potrzebne na studia?

SilentShout

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: SilentShout » 8 sie 2012, o 22:29

w sklepie z fartuchami :P
w większych miastach są (google.pl), a w bstoku to np. na ul. Warszawskiej
jeszcze jest sklep uczelniany, ale nigdy tam nie byłam szczerze mówiąc :D

Awatar użytkownika
Hargalaten

Post autor: Hargalaten » 8 sie 2012, o 22:33

No ja się właśnie zastanawiałam czy w Białymstoku jest jakiś, bo jeszcze mogę znaleźć u siebie, albo na allegro poszukać. Bo ja właśnie, nie wiem jakim cudem, pracuję tak, że po ostatnim roku mój fartuch wyglądał, jakby przetrwał armagedon. Dlatego trochę nie opłaca mi się inwestować w jakiś świetny drogi fartuch, skoro za miesiąc będzie wyglądał, jak będzie wyglądał. A wcale tak mocno nie chlapałam na prawo i lewo odczynnikami :D.

SilentShout

Post autor: SilentShout » 8 sie 2012, o 22:42

To co tam się działo na Twoich studiach? U mnie raczej nikt jakoś szczególnie się nie brudził. Jak już to blaty były pozalewane :D

Awatar użytkownika
Hargalaten

Post autor: Hargalaten » 8 sie 2012, o 22:47

No właśnie nic, było spokojnie i kulturalnie. No, prawie, ale jak coś to chlapaliśmy wodą destylowaną. Pochodzenia połowy kolorowych plam i dziur nie jestem w stanie wytłumaczyć :D. A jak koleżanka fartuch wyprała to się nowe dziury ujawniły ^^.

Awatar użytkownika
Agher

Post autor: Agher » 9 sie 2012, o 23:45

generalnie ładniejsze fartuchy warto sobie robić na kliniki. Na takie przedmioty jak chemia, biochemia, mikrobiologia polecam mieć byle jaki ;)

U mnie i u części osób fartuchy przetrwały w stanie idealnym, tylko po mikrobiologii słabo przeżył autoklaw. Za to są osoby, których fartuchy już po chemii wyglądały tragicznie. Kwestia szczęścia i tego czy się czymś polejesz... albo czy ktoś coś wyleje na Ciebie ;D

krateczka

Post autor: krateczka » 29 sie 2012, o 14:04

A więc potrzebny fartuch z długimi rękawami. A buty na zmianę jakie? Potrzebne są takie, jakie noszą np lekarze w szpitalach?

Awatar użytkownika
Agher

Post autor: Agher » 29 sie 2012, o 15:12

większość osób ma takie "lekarskie", ale spokojnie można mieć jakieś zwykłe trampki, grunt żeby były cokolwiek na zmianę. Dziewczyny często kupują sobie zwykłe białe "balerinki". Jedynie na higienie i epidemiologii jedna asystentka się czepiała i nie akceptowała jakiegokolwiek innego obuwia poza tzw. "lekarskim", ale ta kobieta czepiała się wszystkiego ;p
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, o 15:14 przez Agher, łącznie zmieniany 1 raz.

SilentShout

Post autor: SilentShout » 29 sie 2012, o 15:13

ja miałam normalne i nikt mnie za to nie ścigał :P ważne, że zmienione

krateczka

Post autor: krateczka » 29 sie 2012, o 16:03

Dzięki Wam wielkie za informacje ;)
Agher pisze:Jedynie na higienie i epidemiologii jedna asystentka się czepiała i nie akceptowała jakiegokolwiek innego obuwia poza tzw. "lekarskim"
Ja będę na stomatologii, więc asystentka z higieni i epidemiologii raczej mi nie zagraża ;)

SilentShout

Post autor: SilentShout » 29 sie 2012, o 16:09

nie wiem czy to ten sam zakład, ale na higienie na I roku stomy wcale nie jest lajtowo, szczególnie jak trafisz na pewną kobietę, lubiącą stawiać od góry do dołu dwóje za odpowiedź :P więc ktośtam jednak zagraża :D

Awatar użytkownika
Agher

Post autor: Agher » 30 sie 2012, o 23:31

SilentShout pisze:nie wiem czy to ten sam zakład, ale na higienie na I roku stomy wcale nie jest lajtowo, szczególnie jak trafisz na pewną kobietę, lubiącą stawiać od góry do dołu dwóje za odpowiedź :P więc ktośtam jednak zagraża :D

Właśnie ta pani zrobiła awanturę o obuwie :D. Zajęcia z nią to niezapomniane chwile. Ale miała swoje dobre momenty jak opowiadała "zabawne" anegdotki.... tak, to było coś :D

SilentShout

Post autor: SilentShout » 31 sie 2012, o 08:56

Ta kobieta to w ogóle legenda :P Akurat byłam w grupie, która normalnie nie miała z nią zajęć, ale pod koniec semestru przyszła na jedne i zaczęła odpytywać (chyba mieliśmy za dobre oceny :P ).
Lubiła też krzyczeć :D

Awatar użytkownika
Hargalaten

Post autor: Hargalaten » 31 sie 2012, o 11:44

No to może być ciekawie, jak się na nią wpadnie :D.

Mam jeszcze jedno pytanie wobec fartuchów - na anatomię można mieć taki zwykły, zapinany od przodu, czy też trzeba mieć ten 'chirurgiczny' (nie wiem jak się fachowo nazywa), zapinany od tyłu? Bo w sumie cóż, przydałoby się jakiś kiedyś kupić ;).

ODPOWIEDZ