Co potrzebne na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Hargalaten »

No ja się właśnie zastanawiałam czy w Białymstoku jest jakiś, bo jeszcze mogę znaleźć u siebie, albo na allegro poszukać. Bo ja właśnie, nie wiem jakim cudem, pracuję tak, że po ostatnim roku mój fartuch wyglądał, jakby przetrwał armagedon. Dlatego trochę nie opłaca mi się inwestować w jakiś świetny drogi fartuch, skoro za miesiąc będzie wyglądał, jak będzie wyglądał. A wcale tak mocno nie chlapałam na prawo i lewo odczynnikami .
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: SilentShout »

To co tam się działo na Twoich studiach? U mnie raczej nikt jakoś szczególnie się nie brudził. Jak już to blaty były pozalewane
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Hargalaten »

No właśnie nic, było spokojnie i kulturalnie. No, prawie, ale jak coś to chlapaliśmy wodą destylowaną. Pochodzenia połowy kolorowych plam i dziur nie jestem w stanie wytłumaczyć . A jak koleżanka fartuch wyprała to się nowe dziury ujawniły ^^.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Agher »

generalnie ładniejsze fartuchy warto sobie robić na kliniki. Na takie przedmioty jak chemia, biochemia, mikrobiologia polecam mieć byle jaki

U mnie i u części osób fartuchy przetrwały w stanie idealnym, tylko po mikrobiologii słabo przeżył autoklaw. Za to są osoby, których fartuchy już po chemii wyglądały tragicznie. Kwestia szczęścia i tego czy się czymś polejesz. albo czy ktoś coś wyleje na Ciebie D
krateczka
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:58

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: krateczka »

A więc potrzebny fartuch z długimi rękawami. A buty na zmianę jakie? Potrzebne są takie, jakie noszą np lekarze w szpitalach?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Agher »

większość osób ma takie lekarskie", ale spokojnie można mieć jakieś zwykłe trampki, grunt żeby były cokolwiek na zmianę. Dziewczyny często kupują sobie zwykłe białe balerinki". Jedynie na higienie i epidemiologii jedna asystentka się czepiała i nie akceptowała jakiegokolwiek innego obuwia poza tzw. lekarskim", ale ta kobieta czepiała się wszystkiego
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, o 15:14 przez Agher, łącznie zmieniany 1 raz.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: SilentShout »

ja miałam normalne i nikt mnie za to nie ścigał ważne, że zmienione
krateczka
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:58

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: krateczka »

Dzięki Wam wielkie za informacje
Agher pisze:Jedynie na higienie i epidemiologii jedna asystentka się czepiała i nie akceptowała jakiegokolwiek innego obuwia poza tzw. lekarskim"
Ja będę na stomatologii, więc asystentka z higieni i epidemiologii raczej mi nie zagraża
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: SilentShout »

nie wiem czy to ten sam zakład, ale na higienie na I roku stomy wcale nie jest lajtowo, szczególnie jak trafisz na pewną kobietę, lubiącą stawiać od góry do dołu dwóje za odpowiedź więc ktośtam jednak zagraża
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Agher »

SilentShout pisze:nie wiem czy to ten sam zakład, ale na higienie na I roku stomy wcale nie jest lajtowo, szczególnie jak trafisz na pewną kobietę, lubiącą stawiać od góry do dołu dwóje za odpowiedź więc ktośtam jednak zagraża

Właśnie ta pani zrobiła awanturę o obuwie . Zajęcia z nią to niezapomniane chwile. Ale miała swoje dobre momenty jak opowiadała zabawne anegdotki tak, to było coś
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: SilentShout »

Ta kobieta to w ogóle legenda Akurat byłam w grupie, która normalnie nie miała z nią zajęć, ale pod koniec semestru przyszła na jedne i zaczęła odpytywać (chyba mieliśmy za dobre oceny ).
Lubiła też krzyczeć
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Hargalaten »

No to może być ciekawie, jak się na nią wpadnie .

Mam jeszcze jedno pytanie wobec fartuchów - na anatomię można mieć taki zwykły, zapinany od przodu, czy też trzeba mieć ten chirurgiczny (nie wiem jak się fachowo nazywa), zapinany od tyłu? Bo w sumie cóż, przydałoby się jakiś kiedyś kupić ).
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Shaq »

"Milijon (cytując jedną z postaci z serialu Rancho") razy powtarzali- fartuch aby był, a czy to jest laboratoryjny czy medyczny, tudzież chirurgiczny, długi, krótki, w paski biało- białe czy kropki białe na białym tle to nieistotne. Ma być i tyle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości