Co potrzebne na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Hargalaten »

W porządku, dzięki .
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Shaq »

Nie ma sprawy kolego
Gotowy do szkolenia bibliotecznego?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: SilentShout »

nie kupuj chirurgicznego bo będziesz głupio wyglądać nikt takich nie nosi, chyba że Ci to naprawdę obojętne
Shaq, a laboratoryjny od medycznego czym się różni tak btw?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Agher »

SilentShout pisze: Shaq, a laboratoryjny od medycznego czym się różni tak btw?

Jakbym miał zgadywać to pewnie krojem. Medyczny ma taki pasek z tyłu spinający na plecach, szersze rękawy. I chyba też sam materiał inny.

W każdym razie, fartuch wcale nie powinien być byle jaki - ktoś kupi ładny fartuch na kliniki, a potem uwali go na biochemii, chemii, anatomii i pójdzie do kosza Poza tym na mikrobiologii fartuchy potem kończą w autoklawie i niezbyt dobrze po tym wyglądają. Do tego łatwo jest się tam też ubrudzić barwnikami. Dlatego moim zdaniem na pierwsze 2 lata przyda się fartuch laboratoryjny, który potem się przeznaczy na stracenie na mikrobiologię, a nowy, lekarski, ładniejszy, kupi się na kliniki za te 2 lata (czy kiedy wy tam te kliniki teraz będziecie zaczynali D). Innymi słowy - szkoda dobrych fartuchów na nauki podstawowe
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: SilentShout »

Ja sobie fartuchy podzieliłam na:
a) lepszy - anato, biola
b) gorszy - biochemia i chemia
Akurat tak miałam ułożony plan, że nigdy nie musiałam brać dwóch na raz
Lepszy na I roku warto mieć, bo przydaje się później na praktykach - w końcu wypada jakoś wyglądać w tym szpitalu Chociaż ostatnio na praktykach lekarskich (tk, stoma ma takie po pierwszym roku ) na pewnym oddziale USK widziałam dziewczynę (chyba stażystka) w fartuchu wyraźnie zafarbowanym jakimś czerwonym praniem.
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Hargalaten »

Shaq pisze:Nie ma sprawy kolego
Gotowy do szkolenia bibliotecznego?
Jasne. A jeszcze bardziej do wieczorku zapoznawczego, fajnie będzie się wreszcie poznać . Zawsze raźniej będzie, jak już będzie chociaż kilka twarzy kojarzyło w pierwszym dniu.
No i taki szczegół - koleżanko .
Agher pisze:Jakbym miał zgadywać to pewnie krojem. Medyczny ma taki pasek z tyłu spinający na plecach, szersze rękawy. I chyba też sam materiał inny.
Dokładnie o to chodzi. Nie no, nie mam jakiegoś parcia by mieć koniecznie ten zapinany z tyłu, po prostu się pytam dla pewności . Zresztą, zwykły jest wygodniejszy.

A co do przeznaczenia niektórych fartuchów na utylizację to już wiem, wspominałam tutaj zresztą, że mój zeszłoroczny po chemii wyglądał trochę słabo . Lepiej mieć jeden lepszy na kliniki, a tak to i tak się obrudzą na laborkach. Pokombinuje się w trakcie i tak czy siak, w końcu na laborkach różne brudzące przypadki chodzą po ludziach.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Shaq »

Wybacz, nie zauważyłem. Trochę się boję szkolenia dlatego pytam Widać jestem jakimś wyjątkiem.
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Hargalaten »

Nie ma sprawy, wiem, że po nicku łatwo mnie wziąć za chłopaka . A szkolenia nie ma co się bać, posiedzisz godzinę a potem postoisz w kolejce po książki (a przynajmniej tak takie szkolenia wygląda w moim wyobrażeniu). A jak nie znasz nikogo tu to normalka, że można się trochę denerwować .
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Shaq »

Bardziej boję się tego na kogo trafię i jak Ci ludzie na mnie zareagują.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Ganc Pomada »

Shaq, witaj w klubie, też jestem pełen obaw przed studiami. Ale będzie dobrze
matce
Posty: 31
Rejestracja: 11 lip 2012, o 20:20

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: matce »

A ja jestem nastawiony na prawdę bardzo pozytywnie, nowe miasto, nowe życie, w końcu coś innego do uczenia niż do matury, nowi ludzie. Same pozytywy, a potem nauka, ale przecież dobrze wiecie, uczyliśmy się tyle, aby dostać się na studia, pomyślcie że jesteście w tej 160 osób na okolo 6000 osob. Na dzień dzisiejszy, dużo każdy z nas osiągnąl, więc głowa do góry, razem sobie poradzimy.
Awatar użytkownika
Hargalaten
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2009, o 21:04

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: Hargalaten »

matce dobrze rzecze, polać mu
matce
Posty: 31
Rejestracja: 11 lip 2012, o 20:20

Re: Co potrzebne na studia?

Post autor: matce »

Hargalaten, mam nadzieje ze 21 razem sobie polejemy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość