Co teraz?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Muk
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2008, o 18:17

Co teraz?

Post autor: Muk »

Witajcie!

Za 3 dni matura. Ja zdaję ją na rozszerzeniu i.

Ja nic nie umiem. Dwa lata korków, 3 lata rozsz. chemii. Powiedzcie mi, czego się mam teraz uczyc, przez te ostatnie godziny, byleby uzyskac 30% Dajcie znac, pomóżcie.
Biorotka
Posty: 94
Rejestracja: 17 sty 2008, o 18:33

Re: Co teraz?

Post autor: Biorotka »

Teraz to juz nic nie da. pewnie Ci sie wydaje, ze nic nie umiesz bo sie boisz. to normalne.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, o 18:24 przez Biorotka, łącznie zmieniany 1 raz.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Co teraz?

Post autor: Batha »

rób testy i poczytaj o wymaganiach w informatorze.
perhydrol89
Posty: 45
Rejestracja: 6 maja 2008, o 14:04

Re: Co teraz?

Post autor: perhydrol89 »

hmmm. no to tak: reakcje z organiki: substytucja, eliminacja, addycja, polimeryzacja, kondensacja i reakcje chcarakterystyczne na wykrywanie roznych zwiazkow. Po drugie przeczytaj sobie o zwiazkach manganu i chromu. Po trzecie reakcje redoks (zawsze sa). I na rozszerzonym zawsze sa jakies zadania z elektorchemii (ogniwa albo elektroliza), z kinetyki (szybkosc reakcji, rownowaga) i z wodnych roztworow (stopien dysocjacji, Ostwald, stala dysocjacji).

[ Dodano: Wto Maj 13, 2008 19:28 ]
i zgadzam sie z Biorotką pewnie sie boisz i dlatego tak myslisz. wydaje mi sie, ze wszyscy tak mamy
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: Co teraz?

Post autor: Linus »

Muk pisze: Ja nic nie umiem. Dwa lata korków, 3 lata rozsz. chemii.
Ja tak samo, z tym że ja się uczę na poważnie od 1,5 miesiąca od zera
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Co teraz?

Post autor: Mrówek »

A ja się nie uczę bo to nie ma sensu, zdaje podstawowy i liczę że uzbieram z 90 proc.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Co teraz?

Post autor: Ann »

A ja tak myślę i nawet nie wiem, co jeszcze będę powtarzać z chemii. Cały czas robiłam zadania maturalne te z prawdziwych matur, z rożnych książek z zadaniami i ćwiczeń no i Pazdro, który chyba u większości zagościł. Najlepiej chyba uczyć się na zadaniach, no ale mimo wszystko trzeba powtórzyć jakieś charakterystyczne reakcje, szczególnie w organicznej i wiadomo kolorki, ostre, nieprzyjemne zapachy itp, bo w doświadczeniach to podstawa!
Awatar użytkownika
kasicowo
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:24

Re: Co teraz?

Post autor: kasicowo »

Linus pisze:
Muk pisze: Ja nic nie umiem. Dwa lata korków, 3 lata rozsz. chemii.
Ja tak samo, z tym że ja się uczę na poważnie od 1,5 miesiąca od zera
ja tezXD
martynka89
Posty: 121
Rejestracja: 4 lis 2007, o 18:01

Re: Co teraz?

Post autor: martynka89 »

Boze ludzie na bank ze nic nie umiecie wiadomo ze stres robi swoje ale wkurza mnie takie gadanie ze ktos chodzil na korki poza tym 3 lata chemii rozszerzonej i nic nie umieja buahahahhahaha no ludzie bez przesady
Awatar użytkownika
kasicowo
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:24

Re: Co teraz?

Post autor: kasicowo »

ja mialam chemie podstawowa przez rok w lo:P teraz sobie studiowalam i nie maialam czasu na chemie. wiec ucze sie od marca jakos chemii praktycznie od zera. wiec mam prawo miec stracha:) chociaz taka matura to nie wiele wiecej niz jedno porzadne kolokwium na studiach wiec lyyysss:)
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: Co teraz?

Post autor: zielenica »

korki to ja je daję
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: Co teraz?

Post autor: Mrówek »

Ludzie coś na pewno umieciejuż jest za późno na naukę.
Awatar użytkownika
kasicowo
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:24

Re: Co teraz?

Post autor: kasicowo »

a z reszta czlowiek sie uczy przez cale zycie:D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości