Co to za grzyb?

Forum grzybiarzy pomaga w oznaczeniu grzybów, zrób zdjęcie i zamieść na forum, nie zbieraj grzybów niezidentyfikowanych
taumantis

Co to za grzyb?

Post autor: taumantis » 20 lip 2011, o 12:19

Raczej nie jest to Coprinellus disseminatus bowiem je mam w sąsiedztwie i ich jestem pewien. Biotop to wilgotna łąka, 10 lat temu pod silną antropopresją. Akurat te okazy ze zdjęcia w trawie rosną na podwórku, nienawożone, średnie nasłonecznienie, rzadko pełne. W Smaku zwyczajny, nieparzący, no może troszkę ale nie zaryzykuję braniem do ust większej ilości ;) (wszystko wyplułem :P)
Załączniki
20110720671.jpg
20110720668.jpg
20110720670.jpg
20110720667.jpg

TheGrzeesiek

Re: Co to za grzyb?

Post autor: TheGrzeesiek » 23 lip 2011, o 11:08

Mógłbym jedynie zasugerować swój typ. Myślę, że to może być Twardzioszek przydrożny (Marasmius oreades) http://www.mushroomexpert.com/images/na ... reades.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale zaznaczam, to tylko mój typ. Jestem laikiem, jeżeli chodzi o grzyby, ale próbowałem poszperać w atlasie i w internecie na ten temat i ten właśnie wydaje mi się najbardziej prawdopodobny. Jak trafię na coś innego to dam znać ;)

ODPOWIEDZ