Kokoszka co to za ptak

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Wozclone
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2018, o 19:18

Kokoszka co to za ptak

Post autor: Wozclone »

Witam.Wczoraj mój kot przyniósł ptaka którego zdjęcia wklejam w temacie,jako iż ptak był cały bez najmniejszej rany postanowilem go uratować przed moim puchatym mordercom ale nie mam pojęcia co to za zwierze,czy dzikie czy hodowlanie,jest młody bo skrzydla ma malutkie i nie wiem czy go wypuscic czy moze jest pod ochroną i powinienem taki fakt zgłosić.
Załączniki
piskle.jpg
Justyna K
Posty: 36
Rejestracja: 3 lut 2008, o 14:44

Re: Co to za ptak?

Post autor: Justyna K »

To pisklę najprawdopodobniej kokoszki (albo innego chruściela). Zagniazdownik, czyli po wykluciu nie siedzi gnieździe. W przypadku złapania przez kota, ptaka zawsze powinno się pokazać weterynarzowi (najlepiej takiemu z azylu dla dzikich zwierząt), bo po kontakcie ze śliną kota może się rozwinąć zakażenie i zabić ptaka bardzo szybko. Natomiast co do kota, polecam rozważyć niewypuszczanie z domu (można zbudować w ogrodzie zamkniętą wolierę i/lub nauczyć wychodzenia w szelkach, jak psa). Bezpieczniej dla kota, i dla wielu gatunków drobnych zwierząt, na które poluje. Również tych pod ochroną - kokoszka jest gatunkiem chronionym, podobnie jak prawie wszystkie gatunki naszych ptaków.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości