Co zrobić, jeśli wiem, co chcę robić, ale nie wiem jakie studia to umożliwią?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
valarmorghulis
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2018, o 10:22

Co zrobić, jeśli wiem, co chcę robić, ale nie wiem jakie studia to umożliwią?

Post autor: valarmorghulis »

Cześć, desperacko potrzebuję rady, bo matura coraz bliżej, a mnie po nocach dręczy jedno pytanie - co dalej? Jestem na profilu biol-chem-mat, mam zamiar zdawać rozszerzoną biologię, chemię, angielski i może matematykę. Od długiego czasu rozmyślałam nad lekarskim, ciągle biję się z myślami, bo w moim krótkim życiu miałam wiele przykrych doświadczeń z lekarzami i wpływały one na mnie w dwojaki sposób - albo myślałam, że dzisiejsi lekarze myślą tylko o pieniądzach, a nie o pomocy ludziom i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego, albo chcę choć trochę to odmienić i sama zostać lekarzem, ale dobrym lekarzem - innym niz reszta. Długo myślałam też o biotechnologii, wymyśliłam, że chcę być naukowcem i pomagać ludziom od innej strony, opracowywać nowe metody leczenia na poziomie molekularnym, szukać sposobów aby raczej zapobiegać niż leczyć. ale gdy zagłębiłam się w temat, zobaczyłam, że takie badania wykonują też lekarze, chociażby genetycy, a biotechnologia częściej ma więcej wspólnego z przemysłem czy mieszaniem mleka, no i z pracą po niej krucho. Myślę też o analityce medycznej, w końcu to też praca w laboratorium i pomoc pacjentom od tej drugiej strony Martwię się też, że przez moje alergie i astmę nie będę mogła pracować w laboratorium, bo po prostu zdrowie mi nie pozwoli
Jak myślicie, jaki kierunek da mi najwięcej możliwości do rozwoju i robienia tego, co mnie interesuje?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Co zrobić, jeśli wiem, co chcę robić, ale nie wiem jakie studia to umożliwią?

Post autor: kliop »

dzisiejsi lekarze myślą tylko o pieniądzach, a nie o pomocy ludziom
Większość świata tak myśli Wśród lekarzy ludzie, dla których priorytetem jest pomoc ludziom stanowią stosunkowo duży odsetek krótko mówiąc: przeciętny lekarz jest większym altruistą niż przeciętny człowiek przynajmniej z moich doświadczeń

W analityce medycznej nie masz kontaktu z pacjentem i sądzę, że mogłoby Ci to bardzo przeszkadzać jako osobie o szlachetnych motywach.
Martwię się też, że przez moje alergie i astmę
Zależy, na co masz alergię i co wywołuje astmę
Jak myślicie, jaki kierunek da mi najwięcej możliwości do rozwoju i robienia tego, co mnie interesuje?
Do rozwoju lekarski (?). A co Cię interesuje to nie wiem, bo nie napisałaś
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Co zrobić, jeśli wiem, co chcę robić, ale nie wiem jakie studia to umożliwią?

Post autor: fenytoina »

Z tego, co piszesz, jednak najbardziej pasuje lekarski ale może weź też pod uwagę twoje predyspozycje, a nie tylko szczytne cele". Czy będziesz zadowolona, siedząc w labie i pipetując z jednej fiolki do drugiej? Czy chcesz się przepychać łokciami żeby wywalczyć granta na badania albo miejsce w jakimś zakładzie doświadczalnym? Jeśli lekarski - czy udźwigniesz odpowiedzialność, górę papierologii i roszczeniowych pacjentów? Przemyśl to sobie poważnie, nie tylko pod względem ideologii, ale pod względem praktycznym.
TanksAreAwesome
Posty: 38
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Co zrobić, jeśli wiem, co chcę robić, ale nie wiem jakie studia to umożliwią?

Post autor: TanksAreAwesome »

Jeżeli rzeczywiście chcesz pomagać ludziom, ale od strony badań to ja Ci mogę zaproponować biomedycynę. To coś takiego jak biotechnologia, ale w odniesieniu do człowieka właśnie. Z tego co wiem po znajomych studiujących kierunek to masz możliwość prowadzenia badań już od 2 roku, a kolega pisząc licencjat bada wpływ jakiejś tam substancji (mówił nawet, ale nie pamiętam) na postępowanie choroby Alzheimera. To by było fajne, jeżeli nie chcesz mieć bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a może i nawet odkryjesz te szczepionkę na raka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości