Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: Kasia989 »

Nie wiem jak was ale mnie przeraża to, że w skelpach zoologicznych coraz więcej jestdzikich zwierząt. Ludziom chyba nie wystarczają te które udomowili, więc teraz chodzą po lasach i wyłapuja zwierzęta
Widziałam niedawno jeże, a ostatnio na pasażu w Realu pojawiła się wiewiórka naziemna- burunduk. Kiedy na nią patrzę, to płakać mi sie chce. Siedzi biedna, przestraszona w maleńkiej klatce. Gdyby nie to że kosztuje 250 zł i mam kota, chyba bym ją kupiła
Czy za 10 lat spotkamy w zoologicznym borsuka? Oby nie
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: kinia0208 »

Wiewiórki już od dawna są w zoologikach. Ja już widziałam 2lata temu
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: Kasia989 »

Hmm musiałam nie zwrócić uwagi Nie ważne zreszta od kiedy są, ale że w ogóle są
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: badger »

Ja widziałem w sklepie szopy pracze A najgorsze jest to że niektóre zwierzęta są trzymane w tragicznych warunkach. Np ryby w pudełeczkach 5x5cm !
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: Kasia989 »

badger pisze:Ja widziałem w sklepie szopy pracze A najgorsze jest to że niektóre zwierzęta są trzymane w tragicznych warunkach. Np ryby w pudełeczkach 5x5cm !
Niemożliwe, nawet szopy Ludzie powariowali Może jestem zbyt wrażliwa ale bardzo żal mi takich zwierząt
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: badger »

Kasia989 pisze:Niemożliwe, nawet szopy
te szopy widziałem w zoologicznym w warszawskiej galerii na Sadybie, kosztowały chyba coś koło 1000zł
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: dawidw »

w Bielsku w zoologicznym juz chyba ze 2 lata jest ciagle jedna i ta sama papuga. szlag mnie trafai, co za męczarnie gdyby nie cena 1500 złto bym ją kupił
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: Kasia989 »

To u nas w mieście jest taki stary sklep zoologiczny. Kidyś przez kilka lat trzymali w ohydnie brudnej klatce małpe (nie pamiętam jaką) Kobieta która tam pracuje ciągle pali papierosy, nie dba o porządek w sklepie i w klatkach oraz akwariach. Smród nie do wytrzymania, bleee
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: kinia0208 »

Tacy luzie są jednym słowem pojebani Ostatnio oglądałam że ludzie udamawiają wilki a potem nei umią sobie z nimi poradzić i do schronisk je oddają
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: Astacus »

Niestety, ale takie rzeczy sie zdarzają, sklepy zoologiczne to nie jest najgorsze, jak ludzie na targach przewożą żółwie w skrzynkach, jeden na drugim. żal człowieka ściska.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: Pablo »

Szkoda tych zwierząt które się tylko męczom w tych warunkach w sklepach zoologicznych.ale popieram najgorsze są targi gdzie zwierzęta są trzymane w jeszcze gorszych warunkach, bo dla tychludzi czyli się tylko kasa

A zresztą jak taki nie myślący człowieczek kupi sobie wiewiorkę bądź szopa to i tak wypusi go na woloność bo nie będzie widział jak się nim opiekować, a naprawde dużo zwierząt ludzie oddają różnych instytucji. Ponieważ jestem wolontariuszem w zoo to widze co przychodzi do zoo od ludzi, w sumie przynisionych jest 25 żółowi czeronolicych, legwan zielony itd. wiele by można pisać.

Żal tych cierpiących zwierząt.ich miejsce jest na woloności a nie w sklepie zoologicznym
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: Kasia989 »

Pablo pisze: zresztą jak taki nie myślący człowieczek kupi sobie wiewiorkę bądź szopa to i tak wypusi go na woloność bo nie będzie widział jak się nim opiekować
Ale takie zwierze już sobie nie poradzi na woloności, zwłaszcza jak było zbyt wcześnie odebrane matce i nie nauczyło się podstawowych rzeczy, np. jak zdobywać pokarm.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Coraz więcej gatunków w sklepach zoologicznych

Post autor: dawidw »

Kasia989 pisze:To u nas w mieście jest taki stary sklep zoologiczny. Kidyś przez kilka lat trzymali w ohydnie brudnej klatce małpe (nie pamiętam jaką) Kobieta która tam pracuje ciągle pali papierosy, nie dba o porządek w sklepie i w klatkach oraz akwariach. Smród nie do wytrzymania, bleee
to zadzwoń anonimowo po sanepid
Carnage pisze:Niestety, ale takie rzeczy sie zdarzają, sklepy zoologiczne to nie jest najgorsze, jak ludzie na targach przewożą żółwie w skrzynkach, jeden na drugim. żal człowieka ściska.
obecnie juz coraz rzadsze po wprowadzeniu zakazu importu żółwii w Unii Europejskiej w 2004 roku. Ale dawniej tak niestety było.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość