Cos dziwnego z cisnieniem

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
lovicub
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 17:44

Cos dziwnego z cisnieniem

Post autor: lovicub »

Witmam wszystkich, opisze tutaj cos co zdarzylo mi sie pierwszy raz, i nie wiem czy to ma mnie martwic.

Wstalem zaspany z lozka aby skozystac z lazienki, przyznam ze zrobilem to szybciej niz zwykle, po dotarciu na miejsce odczulem wyrazni spadek pulsu. Wyraznie czulem uderzenia serca, przypuszczam ze najdluzsza przerwa trwala ok 2 sekundy. Byly to mocne uderzenia. Przestraszylem sie, uderzylem sie lekko w klatke piersiowa, podskoczylem, zeby cokolwiek zrobic - przyspieszyc puls. Po chwili puls wrocil do normy. Troche nie ta sytuacja oslabila i wrocilem do pokoju. Po chwili w uszach zaczelo mi szumiec, straszny szum, po chwili szum zanikl ale pojawilo sie piszczenie, w tym samym czasie poczulem jakby ktos oblal moja glowe chlodna woda. Po 1,5 minuty wszystko wrocilo do normy. Pierwszy raz cos takiego mam i bardzo mnie to przestraszylo.
Jeszcze podam pare informacji:
Mam 18 lat, nadcisnienie krwi (Tak twierdzi moj lekarz, Dzisiaj 138/88 puls 78 )
Lekow nie biore, bo jeszcze musze zrobic pare badan (EKG echo serca nerki przebadane, i wsz. ok)

Nie wiem czy mam sie martwic tym co sie zdarzylo.
Pozdrawiam
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Cos dziwnego z cisnieniem

Post autor: yeast »

lovicub pisze:Nie wiem czy mam sie martwic tym co sie zdarzylo.
Najlepsze co możesz zrobić to powiedzieć o tym lekarzowi podczas wizyty. Na forum nikt cie nie zdiagnozuje.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Cos dziwnego z cisnieniem

Post autor: doktorka »

lovicub pisze:Nie wiem czy mam sie martwic tym co sie zdarzylo.
nie masz. przy szybkiej pionizacji ciala takie akcje sie zdarzaja i sa fizjologiczne. pociesz sie, ze ja tez tak czasem mam, a nie mam nadcisnienia]

co nie zmienia faktu, ze cisnienie jakie podajesz powoli kwalifikuje sie juz jako lagodne nadcisnienie (szczegolnie w Twym wieku), wiec badania sa wskazane i sluchanie lekarza rowniez.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości