Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studenci ś

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: terrible_justyna »

MrBrightside, właśnie w netterze mnie wkurzało to, że było strasznie nadziubdziane. sama uczyłam się z sinielnikova i prometeusza.
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: mizu »

Czy posiadanie atlasu fotograficznego oprócz np. Nettera dużo Wam pomogło? Warto w niego zainwestować?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: Dellarin »

No to mam wodę z mózgu
Z kupowaniem Bochenków, Greyów i innych rzeczy lepiej wstrzymać się do pierwszych zajęć? Robią jakiś wstęp organizacyjny? Bo z tego co czytam to już na pierwszej anatomii jest jakieś odpytywanie,a kurcze nie chciałabym kupić czegoś niepotrzebnie albo znów nie kupić i panikować. Czuję się zagubiona
PS. Wczoraj w wiadomościach słyszałam o kolorowankach dla dorosłych, że to takie relaksujące i przypomniał mi się Netter do kolorowania hahaha Cóż to musi być za relaks!
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: terrible_justyna »

Dellarin, Bochenki dostaniesz w bibliotece, starcza dla wszystkich. atlas można mieć swój, ale w bibliotece też są Nettery, Sobotty, Sinielnikovy. także i z tym można się wstrzymać. podobnie Pituchowa i inne.
moim zdaniem warto kupić Skawiny, odsprzedać za rok komu innemu

jeśli chodzi o odpytywanie na 1 zajęciach to są podstawy podstaw: podział kości, płaszczyzny, osie.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: Dellarin »

póki co zdecydowałam się kupić sobottę, mcminna i skawiny. A co do reszty na razie daję sobie spokój, bo liczę na to, że uda mi się wypożyczyć w bibliotece : )
A co do Skawin, czy ktoś jest w stanie powiedzieć, czy lepiej zakupić wersję polsko-łacińską, czy tą - z tego co widzę chyba - najnowszą angielsko-łacińską? Generalnie nazewnictwa chcę się uczyć po łacinie, ale angielski może się na przyszłość przyda
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: Fantazmic »

Dellarin pisze:póki co zdecydowałam się kupić sobottę, mcminna i skawiny. A co do reszty na razie daję sobie spokój, bo liczę na to, że uda mi się wypożyczyć w bibliotece : )
A co do Skawin, czy ktoś jest w stanie powiedzieć, czy lepiej zakupić wersję polsko-łacińską, czy tą - z tego co widzę chyba - najnowszą angielsko-łacińską? Generalnie nazewnictwa chcę się uczyć po łacinie, ale angielski może się na przyszłość przyda
Ja zrobiłem tak, że mam Skawinę w wersji łacińsko-angielskiej + Nettera po polsku i resztę atlasów w formie pdf po łacinie/ ang. Wszystkie języki są więc obstawione
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: terrible_justyna »

Dellarin, anatomiczny ang na przyszłość niepotrzebny, bo wywodzi się z łaciny i jak jakimś cudem będziesz miała coś po ang to umiejąc łacinę i tak zrozumiesz
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: jerrymate »

Czy do biblioteki wstęp będę mieć dopiero po otrzymaniu legitymacji studenckiej? I czy ktoś mógłby umieścić link do tej rozpiski co powinniśmy umieć na pierwsze zajęcia z anatomii?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: terrible_justyna »

W Zabrzu musisz mieć legitymację żeby się zarejestrować w bibliotece.
Fotkę rozpiski ktoś wrzucał na Waszą grupę 1 roku, tam szukaj
True
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 19:56

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: True »

Bochenek w Zabrzu? No chyba tylko u Endrju na zajęciach. Bo u reszty nie sądzę żeby kiedykolwiek się przydał. Nie kupujcie na razie książek do anaty póki nie znacie prowadzących. U większości wystarczy Narkiewicz/Skawina/Gray. U niektórych nawet i taki zakres nie jest konieczny.
Na pierwsze zajęcia chyba jest budowa obojczyka i łopatki. Osie i płaszczyzny ciała. O ile dobrze pamiętam.
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: jerrymate »

Mogę więc nie kupować na razie do anaty żadnego podręcznika ani atlasu do czasu pierwszych zajęć i poznania opinii prowadzącego?

True
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 19:56

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: True »

Atlas sobie możesz kupić jak bardzo chcesz i wiesz przede wszystkim jaki Ci odpowiada. Atlasu żaden prowadzący za Ciebie nie wybierze. To musi odpowiadać Tobie. Ja długo nie wiedziałam jaki atlas. Mój pierwszy atlas to była pomyłka. To był Netter. Ja się z tego uczyć nie umiałam. Ale niektórzy mieli Nettera i sobie chwalili. Ja polecam fotograficzny. Ale też były opinie innych, że im z kolei fotograficzny nie pasował.
Co do książek to moim zdaniem nie kupuj do zajęć, albo do poznania nazwiska prowadzącego, bo kupisz Bochenki a okazać się może że masz z panem kierownikiem i nigdy ich nie otworzysz
Na pierwsze zajęcia o tych prostych kościach możesz sobie ściągnąć byle jaką książkę do anaty z chomika i coś poczytać.
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Re: Czas na zakupy literatury do ZABRZA - co polecają studen

Post autor: jerrymate »

A co jak nie wiem który atlas mi będzie odpowiadał?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości