CZWARTKOWA FIZYKA

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
malutky

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: malutky »

Witam
Ludzie ale wy się nakręcacie. Rozumiem plany na przyszłość, chęć realizowania marzeń ale nie popadajmy w jakis obłęd. Naprawde szkoda zdrowia i zycia na takie sprawy. Rzecz jest prosta: uczysz sie, dajesz z siebie wszystko i piszesz mature. Reszta nie zalezy od ciebie Trzeba robic swoje a nie ciagle roztrzasać jakie progi bedą i ile punktów mają inni. Naprawdę świat sie nie kończy na wynikach maturalnych i rekrutacji. Ponadto nie zawsze dobra uczelnia gwarantuje sukces, zaleŻy jak sie potrafisz odnaleść w Życiu i dopiero wtedy ujawnia sie badź nie twoje zdolnosci i umiejętnosci pozaszkolne. Skończenie gorszej uczeni o niczym nie śwadczy Zapamietajcie :idea:
Ja swoje egzaminy maturalne zwięńczyłem wczorajszą matą. Zostały tylko ustne. Będe składał papiery na polibude (geodezja) w Warszawie, uniwerek (geodezja) w Olsztynie i polibude (budownictwo) w Gdańsku. Jak mnie nie przyjmą- trudno, widocznie nie było mi dane, bede sie wpraszał gdzie indziej :-D
:arrow:
Asio³

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: Asio³ »

gorzej jak ktos jest ukierunkowany tylko na jeden kierunek i w niczym innym sie nie widzi tzn. powołanie D ale ja podchodzę do tego tak jak nie w tym roku to pójdę na jakaś chemia na rok i poprawie i dostane sie nawet do karkowa D choć wole do warszawy
go¶æ PROFESOR

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: go¶æ PROFESOR »

:) pisze:napisalem zamiast sily reakcji sila nacisku.jak myslicie?:/ w sumie ta sama wartosc, ale czy wektorowo ?:/
Jestem fizykiem i uwaŻam, Że taka odpowiedź jest poprawna, bo to jest nacisk od podłoŻa. Niestety nie odpowiadam za wszyskich kolegów egzaminatorów.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: lung »

A ja sie chcialem Was poradzic, co rokujecie za takie cos.:

zad.1 (beczki)

podpunkt 1):
dalem sily: sciagajaca (rownolegla do rowni w kierunku staczania), w gore od nacisku dalem rownowazaca sile nacisku, w przeciwna do ruchu sile tarcie, no i podpisalem sile nacisku jako Fn , myslicie ze bedzie za to 0,1 czy 2 pkt ?

kolejne 8 pkt mam dobrze

ostatni podpunkt z wykazaniem, ze przyspieszenie katowe nie zalezy od masy potraktowalem jako ogolne dla ruchu obrotowego bryl sztywnych i zrobilem tak:

E = M/I
M= F x R (bez cos i bezni dalem.)
I= 0,5 mR2
F = m x a

= E = ma R / 0,5 mR2 =2 a / R = nie zalezy od masy.
i znow 0,1 czy 2 ?

ostatecznie 8-12/12 pkt




zad.2 (temperatury)

Wyliczylem z proporcji jak na chemii ze predkosc tego wiatru dla temp. odczuwalnej powinna byc okolo 22 km/h a nie 25 km/h jak oni ze sredniej.jest szansa na 1 pkt ?

Wykres zrobilem niby dobrze ale dla temp -40 stopni dalem nie lagodna krzywa tylko lekka lamana.bedzie max czy utna pkt ?

Z tego wynika ze za to zadanie bede mial 9-10/12 pkt


zad. 3 (zarowka)

niestety dalem na odwrot w tym podpunkcie z magnesem

wiec 10/12 pkt



zad. 4 (soczewka)

Tutaj wymaxowalem, wiec 12/12 pkt



zad.5 (asteroida)

Tragedia ! zabraklo mi na nie czasu ((

Tylko chce zapytac czy jak wyliczalem okres obiegu asteroidy to czy za napisanie danych dostane 1 pkt a za wyprowadzenie drugi pkt a 1 pkt mi utna za to ze nie podstawilem liczb i wyniku nie napisalem ? (czyli 2/3 dostane ?)

No i pokrecilem numer prawa Keplera, na reszte (energia w MT) nie starczylo czasu, wiec za to zadanie tylko 5/12 pkt (


Jak sie do tego ustosunkujecie, tez Wam tak kiepsko poszlo czy tylko ja dalem taka plame ( ?
go¶æ PROFESOR

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: go¶æ PROFESOR »

Asio&#x142 pisze:ja chciałam zauwazyc ze w tym roku to ogólnie szaleja z tymi maturkami. ale powiem wam szczerze ze spekulowac co do punktów to nie ma co ja chodziłam na korki z fizyki i jak gosciówa mi pokazywała za jakie rzszeczy nie przyznaja punktu to w szoku byłam . trzeba czekac do czerwca. bo czasem zle sie rpzecinek postawi nie napsize sie z kad taka zaleznosc wynika tylko w głowie sobie człowiek to wymysli a oni juz to punkt mniej :/ ja to czuje ze za rok bedzie powtórka :(
Czy tagościówa jest egzaminatorem? Mam nadzieję, Że nie! Komisja, w której z resztą pracuję, to bardzo rozsądni ludzie iidą na rękę uczniom w tym sensie, Że nie szukają dziury w całym jak to robi większośc nauczycieli fizyki w Polsce zniechęcając młodzieŻ do tego pieknego przedmiotu. Głowa do góry nie będzie tak źle!
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: lung »

Prosze, odniescie sie do mojego poprzedniego posta i powiedzcie co o tym sadzicie pls !
Franz_Maurer
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2007, o 23:34

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: Franz_Maurer »



Ludzie jezeli wam nie poszła matura, nie przejmujcie sie jest bardzo dobre rozwiazanie.
Nie siedzcie w domu marnujac kolejny rok, bo za rok tez nie wiadomo co sie wydazy, Nie studiujcie byle czego bo to tylko marnowanie czasu, nie bedziecie z tego zadowoleni, a poswiecajac czas na jakiekolwiek studia tracicie go na przygotowania. Zresza i tak wkoncu zucicie te studia, albo je skonczycie i nie bedzie przyszlosci.

Studiujcie swoje wymarzone kierunki medyczne na UKRAINIE

1. Studia tutaj sa duzo lepsze niz w Polsce, jest duzo lepsza atmosfera, nie ma problemu z egzaminami, utrzymaniem sie, ogolnie jest luz, nie trzeba sie przemeczac.
2. Nie ma problemu z dostaniem sie, przyjmuja kazdego (oprucz Lwowa).
3. Studia sa tanie. Rok medycyny kosztuje z akademikiem okolo 3000 $.
4. Nie ma problemu z jezykiem, nawet jezeli nie znacie angielskiego ani troche, mozecie zaczynac od zera.
5. Mozecie studiowac po angielsku, a to jest darmowa nauka angielskiego co daje niezle mozliwosci pracy za granica po studiach.
6. Przestancie myslec o Ukrainie zabobonami, ten kraj sie szybciej rozwija niż Polska. Nie ma tu żadnych mafii, a ludzie sa przyjazni dla Polakow, szczegolnie po pomarańczowej rewolucji.

Pozdrawiam

Jak sie dostac
szukacie uczelni gdzie chcecie studiowac a jest ich na Ukr. 20 dzwonicie i przywozicie papiery to wszystko.

P.S. najwięcej Polaków jest we Lwowie, około 600.
jelonek
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2008, o 13:08

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: jelonek »

A ja mam takie pytanie- czy w zadaniach obliczeniowych wystarczy napsiac wzor, a potem spokojnie policzyc na kalkulatorze i zapisac wynik, czy trzeba podstawiac wszystkei dane? Bo ja nic nie podstawialam.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: Ann »

Wydaje mi się, że trzeba podstawić.
jelonek
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2008, o 13:08

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: jelonek »

I co, sadzicie, ze odejma mi za kazde zadanie po jednym punkcie za to?
mery

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: mery »

wasze obliczenia nic nie sa warte spekulacje tez wyniki to zaskoczenie egzaminator decyduje nie zawsze sprawiedliwie
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: Ann »

Wynik zawsze można oszacować +/- A co do egzaminatorów to nie rozumiem wielu osób, które tak próbują nastraszyć, że za każdy szczegół odejmują punkt ( rozumiem, jeśli jest błąd lub jeśli odpowiedź jest zbyt okrojona, ale bez przesady ), że mogą niesprawiedliwie oceniać. Przecież to nie są pierwsze lepsze osoby, tylko mają jakieś pojęcie o sprawdzaniu prac, muszą sprawiedliwie oceniać, a już na pewno jeśli bardzo wahają się, to ocenią na korzyść ucznia. Chociaż z pewnością i wśród tej grupy zdarzają sie wyjątki hehe, ale bądźmy dobrej myśli
pawi
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2008, o 09:31

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: pawi »

a jest gdzies temat o podstawowej bo nie znalezlem jakie odczucia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości