CZWARTKOWA FIZYKA

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: dingbat »

ja pisałam rozszerzenie. jak myślicie. czy obetną mi jakies punkty, jesli w wykresie tych odczuwalnych temperatur dociągnęłam je do osi y. z tym pierwszym nie bylo problemu - bo byl to normalny wykres y(x), a w tym drugim wlasciwie elegancko wyszlo mi na wartosc ok. 36.6 co o tym myslicie?
Tasiemiec
Posty: 15
Rejestracja: 18 maja 2008, o 22:54

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: Tasiemiec »

pawi, ja pisałam podstawę he i szczerze powiem ze nie jestem zadowolona, w ogóle nie myślałam na tej maturze. nie wiem na co liczyć. z tymi 60% duzo nie podziałam heee a moze ktoś jeszcze pisał podstawę? Jak Wam poszło?
miswiyayo
Posty: 60
Rejestracja: 16 maja 2008, o 13:19

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: miswiyayo »

Tasiemiec, ja pisałem podstawe i tez nie jestem zadowolony:/ mogłem miec spokojnie 80% a wyłozyłem sie na takich prostych zadaniach, mysle ze ok 70% bedzie, przy dobrych wiatrach 74% ale watpie ze mi na wawe starczy(
Ostatnio zmieniony 20 maja 2008, o 17:52 przez miswiyayo, łącznie zmieniany 1 raz.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: scarlett89 »

dingbat pisze:czy obetną mi jakies punkty, jesli w wykresie tych odczuwalnych temperatur dociągnęłam je do osi y.
Ojjj chyba utną Ja też tak zrobiłam
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: gosiaczek;) »

ja pisałam rozszerzenie, ale podstawe sobie przejrzałam i stwierdzam, że nie żałuję wyboru wydaje mi sie, że ta podstawa niewiele odbiegała poziomem od rozszerzeniaco do rozszerzonej to całkiem przyjemnachociaz jak to zwykle bywa robi sie głupie błędy. ale miejmy nadzieje bedzie spoko:idea:
flexible
Posty: 112
Rejestracja: 24 maja 2008, o 19:46

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: flexible »

Podstawa była banalna Na prawdę proste zadania i dużo teorii (jak to na podstawie) ale ja na to liczyłam Tak więc nie żałuje, że ją wybrałam. Wydaje mi się że dużo osób, które pisały rozszerzenie i składają na lek np do Warszawy,mogą się przeliczyć (chyba że ktoś jest bardzo dobry). Tabelka nie jest zbyt hm optymistyczna.
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: gosiaczek;) »

flexible pisze:Tabelka nie jest zbyt hm optymistyczna.
to fakt przeliczniki nie są zbytnio korzystneale zdając rozszerzenie ma się alternatywę na uczelniach które takiej matury wymagają.damy radę)
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: lung »

dingbat napisał/a:
czy obetną mi jakies punkty, jesli w wykresie tych odczuwalnych temperatur dociągnęłam je do osi y.


Ojjj chyba utną Ja też tak zrobiłam


Jesli dobrze sie wykonalo wykres, to nie wydaje mi sie zeby ucieli - ktos mogl potraktowac dociagniecie linii do osi Y jako udowodnienie, ze przy predkosci wiatru v=0 km/h temperatura odczuwalna jest rowna rzeczywistej, o ile pamietam: -15 i -40 stopni C.
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: elliott »

Nie utną, bo ja tak zrobiłam
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: scarlett89 »

A gzik ich wie. Ja wiem jedno - za miesiąc będę albo sobie rwała włosy z głowy albo biegała po ścianach z radochy już zapomniałam wszystko z fizy hee. czekam do 30.
ema
Posty: 74
Rejestracja: 26 lis 2007, o 09:14

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: ema »

Czy myślicie że w pytaniu czemu będzie człowiekowi zimniej jak będzie sie ruszał odpowiedz:


Dlatego, że gdy porusza się następuje w konsekwencji procesów metabolicznych zwiększenie temperatura ciała, a gdy temperatura ciała się zwiększa to zwiększa się także ilość stracownego przez człowieka ciepła (wzrasta intensywność przewodnictwa), więc odczuwa on większy chłód

jest chociaż trochę poprawna ?
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: lung »

Odpowiedz w miare, ale skad to pytanie ? bo na maturze z fizyki go nie bylo. przynajmniej na tej z 2008 r.
ema
Posty: 74
Rejestracja: 26 lis 2007, o 09:14

Re: CZWARTKOWA FIZYKA

Post autor: ema »

lung pisze:Odpowiedz w miare, ale skad to pytanie ? bo na maturze z fizyki go nie bylo. przynajmniej na tej z 2008 r.

Zadanie 2.5 (2 pkt)
Przy braku wiatru temperatura odczuwalna może być nieco wyższa niż rzeczywista, jeśli
człowiek nie wykonuje żadnych ruchów. Wyjaśnij tę pozorną sprzeczność. Uwzględnij fakt,
że ludzkie ciało emituje ciepło.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości