Czy cos mi grozi?

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
wiogum
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2014, o 10:47

Re: Czy cos mi grozi?

Post autor: wiogum »

Mam obiekcje co do zgloszenia, bo mieszkam na wsi, gdzie mentalnosc jest przedpotopowa. Jak najbardziej dbam o srodowisko, czego ucze moja corke juz od najmlodszych lat. Niestety, tutaj panuja troszke inne zwyczaje niz w miescie. Stosunki spoleczne rowniez inaczej sie ukladaja. mieszkam sama z dzieckiem, wiec pewnie dlatego sasiedzi pozwalaja sobie, na tego typu samowolke w mysli zasady co mi baba zrobi. Macie racje,ze powinnam zglosic,ale to nie jest takie proste.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Czy cos mi grozi?

Post autor: Magda93 »

To zrób zdjęcia i filmiki i poproś kogoś żeby zgłosił.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy cos mi grozi?

Post autor: AnnaWP »

Oczywiście - zgłosić może dowolna osoba, która zobaczy przez płot co się dzieje.
A aby być uczciwym można postawić sprawę jasno - idzie się do osoby i mówi, że tak być nie może i jeżeli nie zmieni się sytuacja do. jakiegoś terminu, to sprawa będzie zgłoszona.
Podobno zgłasza się w pierwszej kolejności do gminy, a następnie jeżeli coś nie bardzo pójdzie, do inspektoratu ochrony środowiska.

Postępowanie sąsiadów jest karygodne. Tu nie chodzi o dołek na kompostowanie obierek po ziemniakach (nieprzyjemne, ale nie ma w tym nic groźnego dla środowiska), ani o koty robiące kupki na polu sąsiada. To ważne sprawy i odbiją się na zdrowiu wszystkich.
Awatar użytkownika
Posejdon Neptun
Posty: 8
Rejestracja: 23 maja 2014, o 07:53

[Link] Sejm

Post autor: Posejdon Neptun »

Wiem, że to może wydać się nieetyczne, ale napisz po prostu anonim. Postępowanie sąsiada nie jest zgodne z prawem. Reguluje to Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne: http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU . 229&type=3
Przejrzałbym też na Twoim miejscu ustawy o ochronie przyrody i rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

Nie oszukujmy się, ścieki w glebie, prędzej czy później się zemszczą.

Jak chce tak bardzo przyoszczędzić na wywozie nieczystości, to niech zainwestuje w przydomową oczyszczalnię ścieków - prosty bioreaktor, z właściwą strefą rozsączania załatwi sprawę.

Pozdrawiam
Posejdon
Levist
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2014, o 09:15

Re: Czy cos mi grozi?

Post autor: Levist »

A nie możesz się dogadać z sąsiadem od szamba żeby wybudował szambo, to nie jest drogie widziałem fajne szambo nie drogie, jak on to zabetonuje np to już nic nie grozi twoim uprawą do tego nie będzie smrodu i tego typu rzeczy, niezbyt ciekawie to wygląda jak to opisujesz no ale zawsze można się dogadać Takie szambo wykopane w dziurze i przykryte blacha zdecydowanie nie jest ekologiczne
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy cos mi grozi?

Post autor: AnnaWP »

odgrzaliśmy.

Ale swoją drogą, ciekawi mnie, czy coś się poprawiło.
I jak tam sprawy %^&niane?
Levist
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2014, o 09:15

Re: Czy cos mi grozi?

Post autor: Levist »

Możesz też spróbować z tym anonimem w sprawie inspekcji do sąsiada wtedy to oni będą musieli wystawić opinie tak ? I ani ty nie będziesz szkalowany na wsi za to a i pozbędziesz się smrodliwego problemu u sąsiada i w twoim ogródku. Sąsiad ci nie udowodni, że to ty go zgłosiłeś i będziesz czysty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości