Czy da się prowadzić ekologiczną firmę?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
abojarski
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2013, o 14:20

Czy da się prowadzić ekologiczną firmę?

Post autor: abojarski »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum ale mam nadzieję, że nie ostatni
Chciałem Wam się trochę pochwalić i trochę poprosić o pomoc.
Jakiś czas temu zacząłem pracę w firmie która zajmuje się handlem stalą i od razu zacząłem myśleć w jaki sposób moglibyśmy zainwestować w ochronę środowiska.
Branża jest dość specyficzna więc nie było łatwo zrobić większej akcji ale zacząłem od małych rzeczy i jednej dużej. Ta duża to przekonanie szefa, że na prawdę warto by firma rozwinęła się w kierunku ekologii (możecie sobie wyobrazić jak na mnie patrzył kiedy przekonywałem, że blacha może być ekologiczna) ale się udało, pomyślałem, że trzeba zacząć działać i wymyśliłem kilka akcji:
- Zaczęliśmy kupować drewno (palety i podkłady) od sprawdzonych dostawców ze sprawdzonych źródeł, a nie z nielegalnej wycinki
- Zainwestowaliśmy w kosze na elektrośmieci po to by nasi klienci przyjeżdżając po towar mogli zostawić zużyty sprzęt, a nie wyrzucali gdzieś w lasach czy nielegalnych wysypiskach
Nawet zleciliśmy wykonanie logo naszych eko akcji

Mam jeszcze kilka pomysłów ale zdaje sobie sprawę z tego, że to ciągle za mało i tu moja prośba do Was Może macie jakieś pomysły które mógłbym wykorzystać w swoich działaniach, bądź jakieś uwagi co do tego jak by można zmienić już akcje z którymi ruszyłem.

Mam nadzieję, że nie złamię regulaminu (bo to żadna konkurencja dla forum czy dla portalu) jeśli podam odnośnik do strony z tymi akcjami.
Jeśli możecie to polubcie też fanpage na facebooku bo chcę udowodnić szefowi, że normalnych ludzi interesuje to jak firma rozwija się nie tylko poprzez sprzedaż, ale również poprzez takie małe kroki które każda firma tak na prawdę powinna robić.
Jeszcze raz proszę o opinie i pomysły, bo przecież wszystkim nam zależy
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Czy da się prowadzić ekologiczną firmę?

Post autor: distinguished »

Chyba nie ma co szukać naiwnych którzy odwalą tą robotę za Ciebie.
abojarski pisze:Mam jeszcze kilka pomysłów ale zdaje sobie sprawę z tego, że to ciągle za mało i tu moja prośba do Was Może macie jakieś pomysły które mógłbym wykorzystać w swoich działaniach, bądź jakieś uwagi co do tego jak by można zmienić już akcje z którymi ruszyłem.
Skoro masz więcej pomysłów to czemu prosisz nas o pomoc? Albo przedstaw je żeby było wiadomo czego więcej nie proponować.
abojarski
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2013, o 14:20

Re: Czy da się prowadzić ekologiczną firmę?

Post autor: abojarski »

Nie wiem czy to naiwność szukać pomysłów, po prostu może ktoś z forum ma jakieś doświadczenie w tego typu akcjach.
kolo444
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2013, o 11:53

Re: Czy da się prowadzić ekologiczną firmę?

Post autor: kolo444 »

Ciekawe pytanie. W myśl prawa da się prowadzić ekologiczną firmę, ale jeśli w naturze jej działalności chcemy robić wszystko zgodnie z przyrodą, to się nie da.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości