Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
saul
Posty: 3
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 15:27

Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: saul »

Jestem w trakcie pisania referatu o homoseksualizmie(raczej ze strony psychologiczno-społecznej) i wypożyczyłem sobie książkę(Homoseksualność w rodzinie : ujawnianie tajemnicy / Rith C. Savin-William) na ten temat i pojawiła się tam pewna kwestia ze strony biologicznej, która lekko to ujmując. wprawiła mnie w oniemienie.

Bowiem autor twierdzi, że homoseksualni mężczyźni różnią się od heteroseksualnych tym, że. mają węższe biodra
Ponadto twierdzi(w co jestem skłonny uwierzyć, ale dla bezpieczeństwa też zapytam) że homoseksualnym mężczyznom na widok innego mężczyzny powiększają sie źrenice, a na widok kobiety nie. Ponoć to samo mają heteroseksualne kobiety na widok mężczyzn. I trzecie stwierdzenie autora - homoseksualiści różnią się od heteroseksualnych długością przyrodzenia.(autor nie określił na czyją korzyść")

Autor tej książki to psycholog który całe swe życie naukowe poświęcił temu tematowi i trudno mi wierzyć to by psuł sobie opinie farmazonami(pozostałe teorie są naprawdę wiarygodne), ale jeszcze trudniej uwierzyć mi w aż tak wiele różnice anatomiczne. Co na to Wy - specjaliści od biologii?

Liczę na ciekawą dyskusję i pozdrawiam
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: AnnaWP »

Co do poszerzania źrenic, to ponoć zawsze, kiedy widok jest atrakcyjny, występuje taka reakcja, więc to bardzo prawdopodobne. Heteroseksualny mężczyzna pewnie reaguje tak na kobietę

Co do przyrodzenia - jeśli tak jest to wynika to pewnie ze zmian hormonalnych w ciąży, obserwuje się coś w ten deseń. Ale nie jestem pewna czy różnice są istotne statystycznie. Z korzyścią, to zależy co kto lubi, ale homoseksualni panowie są więksi ponoć.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Bartek_DST »

cholera jasna a ja mam szerokie biodra i jestem gejem ! nawet nie wiedziałem,że musze mieć wąskie
że homoseksualnym mężczyznom na widok innego mężczyzny powiększają sie źrenice, a na widok kobiety nie.
coś w tym jest
homoseksualiści różnią się od heteroseksualnych długością przyrodzenia.
nie umiem się wypowiedzieć wybacz
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Stalowy »

saul, a czy autor poparł to jakimiś konkretnymi badaniami? Np. napisał, że na 1000 przebadanych homoseksualistów i 1000 heteroseksualnych mężczyzn, widać, że statystycznie długość członków i wąskość bioder jest na korzyść tych pierwszych

Tak jak napisała Anna: może to mieć podłoże genetyczno-hormonalne. Co jednak mogłoby się kłócić z tym, że np. u homoseksualistów wydziela się mniej testosteronu, a to on jest odpowiedzialny za rozwój drugorzędowych cech męskich
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Lektom »

homoseksualnym mężczyznom na widok innego mężczyzny powiększają sie źrenice
to całkiem możliwe zresztą post AnnaW_UO dużo tłumaczy.
Bowiem autor twierdzi, że homoseksualni mężczyźni różnią się od heteroseksualnych tym, że. mają węższe biodra
i
homoseksualiści różnią się od heteroseksualnych długością przyrodzenia.
Jak dla mnie to bzdura.
Biorąc pod uwagę teorię, że gruczoły gejów wydzielają mniej testosteronu, to geje mieliby zaburzony rozwój drugorzędowych cech męskich. podczas gdy patrząc na osoby homoseksualne nie zauważamy by znacząco różniły się od heteroseksualistów.
Weźmy za przykład Piróga: czy jego gęsty zarost i niski głos świadczy o niskim stężeniu androgenów?
Ja bym szukał raczej w psychologii lub neurologii.
Bo to raczej zachowanie tych osób się różni, notabene nie wszystkich.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Bartek_DST »

Stalowy, oj z tym testosteronem to przesada dlaczego mniej ? Ja biedny musze się golić codziennie bo zarósłbym jak małpa [chodzi o zarost na buźce] i zaczeły mi się przerzedzać włosy nad czym ubolewam to tez wina testosterony jakby nie było

Ja ze swoich obserwacji mogę powiedzieć dlaczego ktoś jest gejem a ktoś nie i do tego mam innych znajomych i ich przypadki tez ta teze potwierdzają mozesz to uwzglednić

Mianowicie za młodu w domu nie ma męskiego wzorca,jest w domu sporo kobitek ciotki babki,matki jedna to i tak już sporo a tatus w pracy no i jeszcze np siostra to chłopak taki jeden w domu ma na codzień kobitek tyle,że go to nudzi,jest to na co dzień i tyle,nie pociąga to.Nagle przychodzi coś nowego facet i to zaczyna interesować.

Znam ok. 5 takich przypadków możesz nad tym pomysleć.
Ale królikiem doświadczalnym to być nie chce
Powodzenia

Ostatnio znany gej,który sie ujawnił to amerykański aktor Zachary Quinto on raczej wygląda bardzo męsko to że ktoś lubi udawac dziewczynke to jego sprawa,szkoda takich ludzi.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: DMchemik »

Bartek-DST pisze:
Ja ze swoich obserwacji mogę powiedzieć dlaczego ktoś jest gejem a ktoś nie i do tego mam innych znajomych i ich przypadki tez ta teze potwierdzają mozesz to uwzglednić

Mianowicie za młodu w domu nie ma męskiego wzorca,jest w domu sporo kobitek ciotki babki,matki jedna to i tak już sporo a tatus w pracy no i jeszcze np siostra to chłopak taki jeden w domu ma na codzień kobitek tyle,że go to nudzi,jest to na co dzień i tyle,nie pociąga to.Nagle przychodzi coś nowego facet i to zaczyna interesować.

Znam ok. 5 takich przypadków możesz nad tym pomysleć.
.
ja z kolei znam więcej przypadków osób homoseksualnych i żadna z nich nie pasuje do tego modelu. No, rodzice jednego się rozwiedli jak miał 16 lat, ale wcześniej o dużo miał te zapędy. Twoja teoria by sugerowała, że mniejszościowe orientacje to tylko skrzywienie psychiczne, a takie łatwo jest usunąć.

PS ale chyba z tym spojrzeniem to prawda, bo faktycznie patrzą na faceta nieco inaczej niż ludzie hetero.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Bartek_DST »

DMchemik,
Twoja teoria by sugerowała, że mniejszościowe orientacje to tylko skrzywienie psychiczne, a takie łatwo jest usunąć.
usuń to powodzenia
PS ale chyba z tym spojrzeniem to prawda, bo faktycznie patrzą na faceta nieco inaczej niż ludzie hetero.
eeeeeee skąd taki wniosek ? to kobiety hetero jak patrza na mężczyzn i odwrotnie to im się źrenice nie powiększają ?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: DMchemik »

A jesteś pewien, że się nie powiększają? Sam sobie w oczy nie spojrzysz, ale z doświadczenia wiem, że geja/biseksualistę można rozpoznać po spojrzeniu. No ale zapewne inaczej się patrzy na byle kogo a inaczej na kogoś kto np. budzi w tobie porządanie. A że jednego ze znajomych będącego homoseksualistą znam trochę lepiej, to mnie rozśmieszały jego kurwiki w oczach.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Bartek_DST »

DMchemik, hahaha pewnie te kurwiki cię rozśmieszyły jak patrzył na ciebie
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: zoo_ »

Bartek-DST pisze:DMchemik,
Twoja teoria by sugerowała, że mniejszościowe orientacje to tylko skrzywienie psychiczne, a takie łatwo jest usunąć.
usuń to powodzenia
Ale DMchemik ma rację. Nawet jeśli takie przypadki się zdarzają to wybacz, ale homoseksualizm ma się w sobie od zawsze tylko w różnym wieku się dojrzewa do tego i w różnym uświadamia/przyjmuje do siebie. Jeśli ktoś ma odmienne upodobania tylko ze względu na wychowywanie przez jedną płeć to to jest skrzywienie psychiczne. I je się leczy, a homoseksualizmu nie. Tym to się różni.
Bartek-DST pisze:
PS ale chyba z tym spojrzeniem to prawda, bo faktycznie patrzą na faceta nieco inaczej niż ludzie hetero.
eeeeeee skąd taki wniosek ?
To chyba logiczne? Hetero patrzy na płeć przeciwną w taki sam sposób jak homo na płeć tę samą.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Bartek_DST »

zoo_, chyba źle zrozumiałem to co napisał DMchemik, w tym zdaniu PS ale chyba z tym spojrzeniem to prawda, bo faktycznie patrzą na faceta nieco inaczej niż ludzie hetero.
Po prostu
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Czy homoseksualiści mają węższe biodra?

Post autor: Lektom »

zoo_,
homoseksualizm ma się w sobie od zawsze tylko w różnym wieku się dojrzewa do tego i w różnym uświadamia/przyjmuje do siebie. Jeśli ktoś ma odmienne upodobania tylko ze względu na wychowywanie przez jedną płeć to to jest skrzywienie psychiczne. I je się leczy, a homoseksualizmu nie. Tym to się różni.
Skąd ta pewność że istnieje homoseksualizm wrodzony i skrzywienie psychiczne wywołane środowiskiem?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości