czy indianie się pocą?

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
buuka
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 20:13

Re: czy indianie się pocą?

Post autor: buuka »

Może dieta ma na to wpływ
naniulka
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 08:53

Re: czy indianie się pocą?

Post autor: naniulka »

ciekawy temat, szczególnie z tą spoconą świnią znalazłam w necie takie wytłumaczenie:

Skad sid wzielo stwierdzenie „pocic sie jak swinia” skoro swinie sie nie poca?
Opublikowano 13 czerwca 2010, autor: zapytanko

71666: Pewnie z ogolnej niecheci czlowieka do tych stworzen, bo swinie faktycznie poca sie tylko na malej powierzchni ciala. Ba, wiele zwierzat nie poci sie wcale!
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: czy indianie się pocą?

Post autor: Szkliwiony »

Przekonanie, że Indianie się nie pocą siedziało w mojej głowie przez bardzo długi czas tylko dlatego, że powiedziała tak moja pierwsza nauczycielka od przyrody, jednak z biegiem czasu zdaje się być to coraz bardziej śmieszne.

Indian znamy już spory czas, a tak naprawdę wiemy o nich niewiele (podziękowania dla kolonizatorów). Moim zdaniem to niemożliwe by się nie pocili. Gruczoły potowe muszą mieć, z resztą jak każdy człowiek. Co ciekawe, Indianie są też praktycznie łysi, pomijając oczywiście okolice czaszki. Czy widział ktoś aby Indianie mieli zarost na twarzy? Ja jakoś nie, może mnie ktoś z tego błędu wyprowadzi.

Z przystosowaniem jest tu chyba trochę prawdy. Porównajmy sobie różne odmiany etniczne żyjące na tej samej szerokości geograficznej - na tym samym klimacie. Są szalenie podobni, biorąc tu pod uwagę ich wygląd zewnętrzny czy dietę.

Czekam na kogoś kto udzieli nam wyczerpującej odpowiedzi, na to błaho wyglądające pytanie sprawiające tyle trudności.
Awatar użytkownika
Maarten vaan Thomm
Posty: 78
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: czy indianie się pocą?

Post autor: Maarten vaan Thomm »

Czy Indianie się pocą? Hmmm.
Najlepiej ich o to zapytajcie.
Awatar użytkownika
nanniii
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2013, o 14:16

Re: czy indianie się pocą?

Post autor: nanniii »

Indianie to bardzo szeroka grupa - chodzi Ci o Amerykę Środkową czy Północną?
b_kiosk
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2013, o 18:20

Re: czy indianie się pocą?

Post autor: b_kiosk »

Może ja, jako była studentka antropologii się wypowiem
Tak - Indianie się pocą. Sama widziałam
Awatar użytkownika
Red Salsa
Posty: 21
Rejestracja: 16 lip 2013, o 00:55

Re: czy indianie się pocą?

Post autor: Red Salsa »

Na pewno Indianie posiadają gruczoły potowe, tak jak była o tym mowa wcześniej, ale że względu na środowisko życia emisja potu jest u nich ograniczona, mechanizm adaptacyjny.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość