Czy jest mozliwy w tym przypadku konflikt serologiczny ?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
matiek
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2009, o 12:48

Czy jest mozliwy w tym przypadku konflikt serologiczny ?

Post autor: matiek »

Witam. Zastanawiam sie wlasnie wraz z moja partnerka czy jest mozliwy w naszym przypadku konflikt serologiczny Otoz ja mezczynza posiadam grube krwi RH- 0 a ona Rh + b . I nie wiemy teraz czy moze byc zagrozenie wlasnie tym konfliktem czy nie .
Dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Czy jest mozliwy w tym przypadku konflikt serologiczny ?

Post autor: malgosi35 »

Typowym konfliktem Rh - Nie
Od układu ABO też nie

[ Dodano: Czw Cze 18, 2009 14:12 ]
Jesteś nieoznaczony, niepodpisany - Rh(-) i 0, więc nawet jak dziecko odziedziczy grupy po tobie to organizm twojej żony nie rozpozna dziecka jako coś obce. Jeśli odziedziczy po żonie, to swój swojego nie ruszy.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Czy jest mozliwy w tym przypadku konflikt serologiczny ?

Post autor: fimona »

dokladnie, co innego jakbys Ty mial + a Ona -, wtedy pierwsze dziecko nie jest zagrozone, ale nastepne juz niestety tak
matiek
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2009, o 12:48

Re: Czy jest mozliwy w tym przypadku konflikt serologiczny ?

Post autor: matiek »

czyli ja jestem Rh(-) 0 , a ona Rh(+) B , to jest mozliwosc konfliktu tak ? Przepraszam ze sie tak dopytuje ale nie moge zalapac tego wszystkiego cos .
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Czy jest mozliwy w tym przypadku konflikt serologiczny ?

Post autor: Jakusz »

malgosi35 pisze:Typowym konfliktem Rh - Nie


[ Dodano: Czw Cze 18, 2009 16:39 ]
Wasze dziecko, jeśli odziedziczy cechę Rh po Tobie, będzie miało Rh(-). Matka dziecka - twoja żona, ma Rh(+). Oznacza to, że na powierzchni komórek jej krwi jest znacznik Rh (stąd plus = jest czynnik). Jej własne krwinki nie są rozpoznawane jako obce, mimo iż znacznik na jej krwinkach istnieje. Jeśli znacznika nie będzie na komórkach dziecka, to tym bardziej nie zostaną rozpoznane jako obce.
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Czy jest mozliwy w tym przypadku konflikt serologiczny ?

Post autor: fimona »

matiek, krotko mowiac:
NIE BEDZIE KONFLIKTU SEROLOGICZNEGO! ciesz sie i powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości