czy komuś udało się przeniesc?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
buena
Posty: 39
Rejestracja: 6 lip 2011, o 21:08

czy komuś udało się przeniesc?

Post autor: buena »

Hej, poszukuje osób, którym udało się przenieść na umb na kierunek lekarski z lekarskiego z innego miasta. Z chęcią porozmawiałabym i spytała o rzeczy które mnie ciekawią
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: czy komuś udało się przeniesc?

Post autor: Włóczykijek »

Mi się w tamtym roku nie udało przenieść z Poznania. Ogólnie rzecz biorąc sprawa ma się tak, że musisz nadrabiać różnice programowe - im bardziej różnią się sylabusy tym jest to bardziej kłopotliwe + z tego co wiem płaci się za to.

Obecnie, po reformie, przenosiny są bardziej kłopotliwe niż wcześniej
Czuciubabka
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2012, o 18:12

Re: czy komuś udało się przeniesc?

Post autor: Czuciubabka »

Hej, jest może ktoś wśród was, kto studiował na studiach niestacjonarnych (lekarski) w innym mieście i po poprawieniu matury dostał się na UMB ? Czy zaliczyli wam bez problemu już wcześniej zaliczone semestry czy musieliście iść od nowa na pierwszy rok?
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: czy komuś udało się przeniesc?

Post autor: Włóczykijek »

Nie miałem takiej sytuacji, ale obecnie wszystko pewnie będzie zależało od sylabusów
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Re: czy komuś udało się przeniesc?

Post autor: biolog1994 »

Ciekawa jestem czy istnieje możliwość przeniesienia się np. z lekarskiego w Lublinie lub Warszawie do Białegostoku jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, jeśli nie brało się udziału w rekrutacji?
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: czy komuś udało się przeniesc?

Post autor: Włóczykijek »

W sensie, że po przyjęciu na studia np. do Warszawy/Lublina, ale przed ich rozpoczęciem i bez przechodzenia procesu rekrutacyjnego na UMB? Nie wydaje mi się niestety
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Re: czy komuś udało się przeniesc?

Post autor: biolog1994 »

A jeśli brałam udział w rekrutacji, zostałam przyjęta do Białego i do Lublina, a papiery złożyłam do Lublina. Mam możliwość przenieść się do Białegostoku np. we wrześniu?
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: czy komuś udało się przeniesc?

Post autor: Włóczykijek »

W sensie, że nie złożyłaś papierów w terminie w Białymstoku tylko do Lublina tak? W takim razie jest to jednoznaczne z rezygnacją z podjęcia studiów na UMB i zwalniasz komuś miejsce. Obawiam się, podobnie jak powyżej - że raczej ot tak się nie przeniesiesz. ale zadzwoń. Może jakieś odwołanie? Chociaż no w takiej sytuacji moim zdaniem może być ciężko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości