Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lady_B
Posty: 33
Rejestracja: 15 lip 2010, o 16:44

Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: Lady_B »

Jak w temacie lub czy ktoś wie jak to wygląda, czy da radę to ogarnąć?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: Medycyna Lwów »

są takie pojedyncze osoby - sam znam jedną i miała dziewczyna olbrzymie problemy z realizacją bloków z interny i pediatrii, bo na jej uczelni (ŚlUM) były inne przedmioty niż u nas. Poza tym musiała robić immunologię, chodzić na diagnostykę lab. i coś jeszcze - potem żałowała, bo z reorganizacją planu zjadła dużo nerwów.
A - jej powodem przeniesienia było wyjście za mąż za warszawiaka.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: karchola »

Kamil a orientujesz się może czy ktoś z wrocka próbował? Znajoma chce próbować z ED
Lady_B
Posty: 33
Rejestracja: 15 lip 2010, o 16:44

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: Lady_B »

A po III roku jak sie ktoś przenosił to miał łatwiej? Bo wiem że trzeba byłoby robić farmę i patomorfę jednocześnie - mieć egzaminy z nich obu w sesji letniej na IV roku,a biorąc pod uwagę trudność farmy w Wawie. Orientuje się ktoś?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: Medycyna Lwów »

na pewno najlepiej przenosić się po 2 roku, ew. po 3cim.
Patomorfologia trwa u nas cały 3 rok.
U mnie w grupie dzieczyna się przeniosła na 4ty rok i całe wakacje miała co robić ucząc się do II terminów, bo nie dało się tego pogodzić, choć chyba z patomorfologii zgodzili się na egz. ustny, ale wtedy był inny szef, który zgadzał się chyba na wszystko.

Jak ktoś bardzo chce to niech próbuje, ale na pewno niech liczy się z wieloma problemami.
karchola pisze:Kamil a orientujesz się może czy ktoś z wrocka próbował? Znajoma chce próbować z ED
nie znam nikogo,
tym bardziej z ED.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: a_niap »

Farmakologia na wumie taka straszna nie jest. patomorfologia tez z tym ze to sa obszerne przedmioty wiec duzo do ogarniania ale da sie to zrobic w jednej sesji, najwyzej ktorys egzamin zostawic sobie na wrzesien i tyle. sa ludzie z warunkami z patomorfologi i wtedy maja tez z farmakologia egzaminy na kolejnym roku i jakos to rozpracowuja wiec dac sie na pewno da

Lady_B
Posty: 33
Rejestracja: 15 lip 2010, o 16:44

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: Lady_B »

Kaamil a czy wiesz jak ta Twoja koleżanka, która przeniosła się na V rok, rozwiązała sprawę psychiatrii, otolaryngologii i diagnostyki lab.? Z psychiatrii sprawę egzaminu - na ŚUMie jest dopiero na VI roku - a z otolaryngo i diagnostyki bloków? Na ŚUMie też dopiero na V i VI roku są z nich pierwsze zajęcia. Lub też czy wiesz cokolwiek nt. tego jak załatwiała te niepokrywające się bloki?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: Medycyna Lwów »

nie wiem, nie mam dawno z nią kontaktu
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: a_niap »

Lady_B pisze:Kaamil a czy wiesz jak ta Twoja koleżanka, która przeniosła się na V rok, rozwiązała sprawę psychiatrii, otolaryngologii i diagnostyki lab.? Z psychiatrii sprawę egzaminu - na ŚUMie jest dopiero na VI roku - a z otolaryngo i diagnostyki bloków? Na ŚUMie też dopiero na V i VI roku są z nich pierwsze zajęcia. Lub też czy wiesz cokolwiek nt. tego jak załatwiała te niepokrywające się bloki?
Bloki, których się wcześniej nie miało trzeba zrobić w całości a egzamin się zdaje wtedy kiedy jest egzamin (np: psychiatria jest w sesji letniej na iv roku więc po prostu zdaje się ją z czwartym rokiem), za to ma się zaliczone te bloki które się miało przed przeniesieniem, a które na wumie są na V czy VI roku.
Diagnostyka - egzamin jest w sesji letniej , tez razem z IV rokiem.
Psychiatria jw z tym że można się postarać o zerówkę (kwestia szczęścia), no chyba że znowu wymyslą, że jednak zerówek nie będzie.
Otolaryngologia - jest na VI roku na wumie, egzamin po bloku.

Załatwia się to tak, że z odpowiednim papierem z dziekanatu idzie się do odpowiednich klinik/zakładów i wpisuje się na listę obecności z grupą z którą chce się odrobić te bloki (czy tez bardziej: w terminie w którym się chce te bloki robić a oni Cie dopiszą do odpowiedniej grupy).
wakami
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2015, o 07:20

Re: Czy ktoś przenosił się z innej uczelni na V rok?

Post autor: wakami »

karchola pisze:Kamil a orientujesz się może czy ktoś z wrocka próbował? Znajoma chce próbować z ED

Hej Kar, wiem ze to juz dwa lata od twojego posta haha ale ciekawa jestem czy sie twojej kolezance udalo? bo ja jestem w takiej samej sytuacji. z ED wwa na niestacjonarne po polsku bym chciala sie przeniesc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości