Czy mam szansę na studia chemiczne?

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Czy mam szansę na studia chemiczne?

Post autor: deVries »

Nie możesz iść na jakąś mniej popularną filologię? Mama kolegi skończyła holenderską i ma ciekawą i (nie da się nie zauważyć) dobrze płatną pracę. Sinologia czy japonistyka to też nie jest zły wybór, tylko ważne żeby studiów nie przespać i zrobić ze sobą coś sensownego.

Studia ścisłe wcale nie gwarantują pracy, za tą propagandę o zapotrzebowaniu na inżynierów powinno się rząd wychłostać. Nie wybieraj z rozsądku dziedziny, która cię nie interesuje.
Jacyków
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2013, o 12:33

Re: Czy mam szansę na studia chemiczne?

Post autor: Jacyków »

A jaka to praca po filologii holenderskiej? I myślisz, że po niej jest większa szansa na pracę niż po francuskim?
Sylwanek
Posty: 45
Rejestracja: 18 lis 2014, o 22:47

Re: Czy mam szansę na studia chemiczne?

Post autor: Sylwanek »

A dlaczego nie masz mieć szans?
Sam nie jestem dobry z matmy i podobnie jak Ty radzę sobie z matmą a jestem na biol-chemie.
Tylko odpowiedz na jedno pytanie jeśli nie interesuje Cię chemia to jest sens studiowania jej?
Poza tym studia chemiczne są jeszcze bardziej mniej przyszłościowe niż filologia polska.
Po humanie są przyszłościowe kierunku np: japonistyka,sinologia,koreanistyka(sam miałem studiować japonistykę ale wiem że napisanie roz. polskiego i angielskiego na minimum 95% graniczy z cudem).
Po europeistyce również można mieć dobrą pracę choćby w Genewie.
Skoro chcesz studiować kierunek,który da Ci przyszłość to czemu nie myślałeś nad pielęgniarstwem,medycyną?Tam praktycznie matematyki nie ma a przyszłość bardzo dobrze zagwarantowana po tych kierunkach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości