Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Karolina* »

Przepraszam nie dopisałam o jaką uczelnię mi chodzi - pytałam o UM - Łódź Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kacz2n
Posty: 150
Rejestracja: 20 lis 2007, o 12:11

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: kacz2n »

4. Kandydaci legitymujący się tzw. nową maturą są zobowiązani zdawać na egzaminie maturalnym następujące przedmioty, aby ubiegać się o przyjęcie na:
- lekarski, wojskowo-lekarski i lekarsko-dentystyczny - na poziomie rozszerzonym biologię, fizykę i chemię.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Karolina* »

Dziękuję bardzo za odpowiedź!Pozdrawiam!
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: onlyma »

A może mi ktoś powiedzieć czym się różni lekarski od lekarsko-wojskowego i czy na tym wojskowym to ciężko jest. Bo w sumie nie wiem czy byłabym w stanie sobie tam poradzić. Słyszałam coś o biegach w plenerze i obozach przetrwania.?
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: onlyma »

Dzieki wielkie
Pzdr
Kikunia
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2008, o 13:40

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Kikunia »

wybieram sie w tym roku na kurs przygotowawczy na medycyne do Łodzi. Czy ktos z was moze byl na takim kursie? jak on wyglada?

[ Dodano: Czw Cze 26, 2008 22:33 ]
Chciałabym zapytać jaki poziom utrzymuje uczelnia może ktoś sie orientuje?
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Nitka »

Nie chce mi się załadować strona Uniwersytetu Medycznego, wobec tego mam pytanie, czy są jakieś kierunki, na które przy rekrutacji brane są tylko dwa przedmioty?]
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Batha »

zapewne analityka medyczne, farmacja, kosmetologia.
yrek88
Posty: 51
Rejestracja: 4 lip 2008, o 15:04

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: yrek88 »

ja bylem na tym kursie:P powiem ci tak:) masz 3 przedmioty kazdy po poltorej godz w soboty. najbardziej mi sie podobala fizyka:) dziadek ktory ja prowadzil byl naprawde zajebisty:D potrafil zaciekawic itp. mam nadzieje ze trafie na niego na studiach jeszcze:)
Kikunia
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2008, o 13:40

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Kikunia »

Dziękuję bardzo:)))
sahara_reindeer
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:33

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: sahara_reindeer »

Jeśli mówisz o kursie prowadzonym niby przez UMED to byłem na pierwszych zajęciach i dałem sobie spokój. Te wszystkie kursy to strata kasy. Za tą cenę lepiej zaopatrzyć się w testy i sobie samemu porobić maturki. A jak fizyki nie umiesz to i tak na kursach się nie nauczysz Poza tym na tych z UMEDu to wygląda to raczej jak wykłady, a grupa jest, hmm 50 osobowa? Szkoda zachodu i pieniędzy.

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 23:59 ]
Aaa, no i niezapomniane wrażenie z toalet: papier toaletowy przywiązany sznurkiem do klamki DD
sylwajster
Posty: 42
Rejestracja: 4 lip 2008, o 10:05

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: sylwajster »

sahara_reindeer pisze:Te wszystkie kursy to strata kasy.
Zgadzam sie z tym w 100%. Tez byłam na tym kursie organizowanym przez UM ale zrezygnowałam po pierwszych zajeciach tak jak sahara_reindeer. Fizyka moze i była dobra ale dla ludzi którzy juz posiadaja duża wiedze. Osobą które zas ( tak jak ja ) sa beznadziejne z fizyki polecam raczej korki. Co do wykładów z chemii to porazka. Na pierwszych zajeciach babka rozwodziła sie 1,5h nad tym co to jest mol.
sahara_reindeer pisze:Aaa, no i niezapomniane wrażenie z toalet: papier toaletowy przywiązany sznurkiem do klamki DD
Co do tego to wogole powinni im tam sanepid wposcic bo chyba dawno tam nikt nie sprzatał. Warte skomentowania sa równiez ławy na których siedzielismy.nie wyobrazam sobie siedziec na nich co tydzien 6h bo to poprostu nie jest mozliwe do wytrzymania.
Kikunia
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2008, o 13:40

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Kikunia »

Chciałam jeszcze zapytać czy ten kurs odbywał się w budynku IV LO?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości