Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
EdyŚka*

Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: EdyŚka* »

Witam wszytskich =)
Otóż jestem z małej miejscowości niedaleko Łodzi i potrzebuję informacji dotyczących studiów w Łodzi - Uniwersytytet Łódzki, dawny WAM teraz UM - i może jakichś jeszcze innych uczelni z okręgu Łódzkiego?

Chciałabym się dowiedzieć :
*jakie są tam kierunki dostępne dla absolwentów lieców ogólnokształcących z klas o profilu biol-chem-fiz [ choć prawdopodobnie nie będe zdawać fizyki na maturze, bo sposób jej nauczania w mojej szkole pozostawia wiele do życzenia - nie przesadzam. =( ],
* jakie progi punktowe dla nowych maturzystów ,
* jak te studia wyglądają - poziom
* jakie kierunki są oblegane
* i czy są może jakieś inne uczelnie poza tymi które wymieniłam, bo jestem kompletnie zielona pod tym względem

Szczególna prośba dla studentów farmacji i medycyny!

I czy ktoś był na kursie przygotowawczym do studiów - farmacja, medycyna.

Wiem, że dużo wypisałam i o wiele proszę, ale to dla mnie naprawde ważne.
Dlatego z góry wszystkim dziękuję za chęci
EdyŚka*

Studia w Łodzi?

Post autor: EdyŚka* »

Witam =)
Mam szczególną prośbę do studentów medycyny i farmacji uczących się w Łodzi.
1. Na jakich uczelniach studiujecie?
2. Jakie progi punktowe dla nowych maturzystów
3. Czy wszedzie wymaganymi przedmiotami na poziomie rozszerzonym są: biologia, chemia, fizyka?
4. Jak te studia wyglądają - poziom, oragnizacja?


Z góry dziękuję
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: ziomalka »

odpowiadam w imieniu mojego bardzo dobrego znajomego, ktory jest na medycynie w Łodzi, próg punktowy na medycyne był
AM Łódź - 190/310 (lek.), 174/310 (woj.lek.)
jesli chodzi o łodz, to na lekarski wymagana jest biola fiza i chemia, a na pozostałych uczelniach również ( oprocz Poznania, gdzie wymagaja biologii i do wyboru chemii lub fizyki
pozdrawiam
magda

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: magda »

Pyt do Edyśki jestem Magda mój mail magus0072o2.pl studiujesz w £odzi na AM jak tak odezwij się bo ja teŻtam bęę od października pa
magda

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: magda »

jeszcae raz mój mail [at].pl
Seba

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Seba »

Cześć Magda . Zdawałaś na lekarski? Z jakich podręczników się uczyłaś ? ja jestem starym maturzystą W tym roku miałem tylko 163p ale miałem długą przerwe po szkole a moze wiesz z jakich ksiąŻek były zadania? pozdrawiam Seba
Irenka
Posty: 9
Rejestracja: 31 sie 2006, o 10:18

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Irenka »

Najlepiej zapoznaj się ze stronami szkół. Tam są podane najważniejsze informacje
EdyŚka*

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: EdyŚka* »

Właśnie myślę nad Uniwerytetem Medycznym w Łodzi. tyle, że już nie na medycynie, ale farmacji.
gosc

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: gosc »

ja w tym roku dostalam sie na farmacje na collegium medicum uniwersytetu jagiellonskiego. to znaczy tam sie wybieram, skladalam tez na inne uczlenie na ten kierunek i troche sie tym interesowalam. o ile pamietam progi na farmacje wygladaja mniej wiecej tak: sosnowiec 143, bialystok 138, poznan 145, lublin 141, warszawa na poczatku 159, potem spadlo ale nie wiem do ilu. krakow 162, potem spadl do 157.

warto zwrocic uwage na am w poznaniu, mozna tam skladac na medycyne zdajac tylko dwa przedmioty: bilogie i chemie lub fizyke. aha i nie bralam udzialu w zadnych kursach przygotowawczych, a na korepetycje chodzilam tylko z jednego przedmiotu. i udalo mi sie. ale pracowalam ciezko, to musze przyznac. ale tak to juz jest jesli sie wybierasz na kierunki medyczne. no chyba, ze stac cie na studia wieczorowe- 9 tys. za semestr.
martek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2006, o 13:02

Re: Studia w Łodzi?

Post autor: martek »

Edy&#x15Aka* pisze:Witam =)
Mam szczególną prośbę do studentów medycyny i farmacji uczących się w Łodzi.
1. Na jakich uczelniach studiujecie?
2. Jakie progi punktowe dla nowych maturzystów
3. Czy wszedzie wymaganymi przedmiotami na poziomie rozszerzonym są: biologia, chemia, fizyka?
4. Jak te studia wyglądają - poziom, oragnizacja?


Z góry dziękuję

ooo, mi to też by się przydało ]
Johny_B

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Johny_B »

1 UM lekarski
2 196 lek 198 stoma 145 farma
3 nie wszedzie :D
4 jak wygladaja zoabcze od pzdz
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2006, o 16:46 przez Johny_B, łącznie zmieniany 1 raz.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: Karolina* »

Czy w tym roku na lekarski brane są pod uwagę biologia, chemia i fizyka rozszerzone, czy biologia i chemia lub fizyka? Z góry dzięki za odpowiedź!
Awatar użytkownika
kacz2n
Posty: 150
Rejestracja: 20 lis 2007, o 12:11

Re: Czy może mi ktos powiedzieć jak jest na studiach w Łodzi?

Post autor: kacz2n »

Zależy jaka uczelnia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości