Czy rozszerzony angielski się przyda?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
viciouscircle
Posty: 22
Rejestracja: 16 paź 2011, o 14:28

Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: viciouscircle »

Witam, mam pewien problem, może ktoś się na tym zna i mi pomoże.
Zdaję rozszerzoną biologię, fizykę i chemię. Chciałam też angielski, w sumie dla własnej satysfakcji, bo po prostu jestem całkiem niezła i by nie zaszkodziło. Ale fakultety z angielskiego kolidują mi z tymi ważniejszymi z bio,chem,fiz, i są o takiej godzinie, że siedzę na nich jak za karę. Oczywiście dodatkowo wiąże się to z pisaniem dodatkowych prac pisemnych i kserowanych zadankach domowych, na które też średnio mam czas i ochotę. Stwierdziłam, że skoro i tak nie mam zamiaru iść w kierunku humanistycznym, to mogę sobie to rozszerzenie z angielskiego odpuścić. No i tu się zaczęło. Nauczycielka uważa, że na medycznych uczelniach patrzą na wyniki maturalne z angielskiego przy wyborze studentów na jakieś wyjazdy,stypendia, sratatata. To prawda? Sugerują się wynikami z matur? Na początku ją wyśmiałam, co też ona wygaduje,ale teraz naszły mnie wątpliwości. Bo nie ukrywam, że nawet fajnie by było kiedyś wyjechać jeśli zaistniałaby szansa (gdybanie). A nawet jeśli nie patrzą.myślicie,że przydałby mi się wynik z roz. angielskiego kiedykolwiek na medycynie?.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: Collo »

Mesjasz pisze:Przyda się.jak ślepemu telewizor.



viciouscircle, na żadnej uczelni medycznej na lekarski nie wymagają angielskiego ani podstawy, ani rozszerzenia. Liczą się tylko wyniki matury z biologii, chemii czasami fizyki i matmy. Mimo to wiele osób zdaje angielski R, bo lubi ten język, uczy się go od dawna lub alternatywnym kierunkiem jest anglistyka czy jakiś inny związany z tym językiem. W każdym razie nauczyciel nie może cię zmuszać do zdawania rozszerzenia i tym bardziej wprowadzać w błąd mówiąc, że patrzą na maturę z ang wydając stypendia czy wybierając osoby do wyjazdów zagranicznych. Są różne kryteria, ale na pewno nie matura Matura jest tylko przepustką na studia
viciouscircle
Posty: 22
Rejestracja: 16 paź 2011, o 14:28

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: viciouscircle »

Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: wojtak »

Niech nauczycielka nie zapomina, że na medycynie też jest j. angielski i to tam okaże się czy nadajesz się na wyjazd czy nie
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: wooojt1 »

Mesjasz pisze:Przyda się.jak ślepemu telewizor.

Hehe. Uwielbiam takie posty
blendamed
Posty: 26
Rejestracja: 2 sie 2011, o 23:59

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: blendamed »

Może i nie wymagają, jednakże moja nauczycielka z angielskiego mówi, że nic nie zaszkodzi napisać mature z angielskiego. Mało jest takich ludzi, którzy mają problem z tym przedmiotem, gdyż większość uczy się ang od podstawówki, więc napisanie ang to kaszka z mleczkiem. Na medycyne (w Gdańsku) jeśli napiszesz rozszerz, jesteś przydzielany do grupy z zaawansowaną znajomościa angielskiego, tzn, uczysz się dalej, pogłębiasz swoją wiedzę, a nie klepiesz to samo co w liceum + fachową termnologię medyczną.
Tak więc ja przystępuję do rozszerzonego angielskiego, ale nie poświęcam mu szczególnej uwagi, bo skupiam się na biologii i chemii : ) Uważam, że jeśli Twoja znajomość angielskiego jest na poziomie, a myślę że raczej jest, to nic nie zaszkodzi napisać i się sprawdzić : )
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: Mårran »

A w Gdańsku nie wybiera się samodzielnie poziomu już? Ja zdawałam na maturze podstawę i poszłam na zaawansowany niemiecki.
Pani Buka
blendamed
Posty: 26
Rejestracja: 2 sie 2011, o 23:59

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: blendamed »

To znaczy sama z autopsji nie wiem jak to jest, bo jestem maturzystką, ale syn mojej nauczycielki od angielskiego poszedł w Gdańsku studiować Medycynę, i ona powiedziała, że to się liczy
Może się zmieniło od tamtego czasu, bo on jest na 5 roku czy coś.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: lith »

W Gdańsku się nie liczy. Każdy sobie sam wybiera poziom, a jaki lepiej wybrać to zdania są podzielone. Bo tak czy siak korzysta się z tego samego skryptu, w większości robi te same zadania, pisze się ten sam egzamin i kończy się na tym samym poziomie. Na obu poziomach jest głównie słownictwo. Przy czym będąc w grupie wyższej mając jakąś tam średnią można się zwolnić w egzaminu, a będąc na niższym nie można. W każdym razie na niższym jest jakaś gramatyka gdzieś po łebkach na szybko robiona (jakieś zadania z gramatyki do domu sprawdzane na lekcji, do tego kilka kserówek na semestr z zasadami) i ogólnie tak więcej tłumaczą, słówka tłumaczą, a na rozszerzeniu więcej za to dostają zadań na słówka, i więcej mają roboty z angielskim, bo mają częściej sprawdziany i muszą jakieś speeche przygotowywać 1 osoba na każdą lekcję. Ale to chyba zależy od asystenta, a oczywiście wyższa grupa ma tego bardziej nawiedzonego i bardziej ambitnego. Do tego podstawowy angielski ma (przynajmniej na 1 roku) zdecydowanie fajniejszy plan i bardziej lajtową łacinę
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: Mårran »

blendamed, ja na 4 i nie pamiętam, żeby rocznik wyżej mówił inaczej. Ale może coś mi umknęło.

lith, pewnie zależy od asystenta, bo z angielskiego są chyba różni, a babka od niemieckiego prowadziła oba poziomy bardzo podobnie. Może tamtym trochę więcej gramatyki tłumaczyła. A część zajęć pod koniec mieliśmy wspólnie
Pani Buka
Awatar użytkownika
barnabaxo
Posty: 222
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:42

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: barnabaxo »

W każdym razie może i w rekrutacji mało ważne czy znasz angielski ale na studiach czy w późniejszej praktyce brak znajomości tego języka znacznie ogranicza. Czasem wykłady są w języku angielskim, prezentacje, należy korzystać z czasopism i książek w tym języku. i wiele innych zalet
Lekarz bez angielskiego Nawet polskie czasopisma medyczne zawierają artykuły tylko w tym języku i jak wtedy rozwijać się w pełni?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: henryka »

Angielski zawsze się w życiu przyda, ale ja bym nie marnowała czasu na zdawanie tego przedmiotu na maturze. Zawsze to dodatkowe godziny trzeba temu poświęcić, a przecież można je wykorzystać na przedmioty, które bardziej Ci się przydadzą (biologia, chemia, fizyka) czy po prostu na odpoczynek. Później na studiach zawsze można kontynuować naukę języka dla własnej satysfakcji. A jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, to organizowane są specjalne testy dla osób, które chcą wyjechać i na tej podstawie oceniany jest ich stan wiedzy. Na maturę nikt nie patrzy.
mille
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2017, o 12:10

Re: Czy rozszerzony angielski się przyda?

Post autor: mille »

Zdecydowanie się przydaje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości